Ambulance (2022)

Přepínání mezi akční komedií a kriminálním dramatem tady vůbec nefunguje a ty vážnější části upadají až do patosu. Samostatná akce se sanitkou mě bavila, ale ty charektery jsem rád vůbec neměl. Jeden z horších Bayovích kousků.

Ulička přízraků (2021)

Krásně to vypadá a zní, atmosféra by se dala krájet a herci se hodně snaží. Jenže je to celé hrozně zdlouhavé a ve výsledku trochu o ničem. Asi to má být o morálce a rozpadu lidského charakteru. Jako by si Guillermo del Toro prostě chtě nechtě musel udělat na jeho poměry přízemní a realistickou drámu, aby ukázal že umí točit také civilnější snímky. Za mě by se měl vrátit k fantasy a hororu. Tohle se moc nepovedlo.

Eternals (2021)

Uff, tak to trochu bolelo. Převážnělá, patetická marvelovka, která je celá taková jakoby šedivá. Nejen vizuálem a prostředím, ale i plytkostí příběhu, jednorozměrnými postavami a zdlouhavými výplňkovými dialogy. Když dojde na akci a CGI potvory, je to slušný standard. Problém je, že té akce je na komiksárnu zatraceně málo a ty zdlouhavé dialogy jsou opravdu hrozná zívárna. Lehký podprůměr a na pokračovná  s *spoiler* kapitánem Erosem *konec spoiler* rozhodně zvlášť zvědaví nejsem. 45%.

Projekt Adam (2022)

Místy lehce vtipná, ale nesnesitelně patetická a klišovitá nízkorozpočtová sci-fi o cestování v čase, která ale téma ani nezkouší pojmout nějak zajímavě. Ty tři akční scény jsou docela koukatelné. Hlavní záporačka hodně nudná. Po druhé bych určitě film vidět nechtěl.

Propast (1989)

V první řadě dobře natočený katastrofický film se špetkou sci-fy a skvělou hudbou od Alana Silvestri.

Encounter of the Spooky Kind (1980)

Za ten debilní konec a absolutní cringe v některých scénách hvězda dolů. Jinak jde o takový průměrný kung fu se špetkou duchařiny a hodně černé magie. A pokusu o jakýsi humor. Většinou hodně trapný. Souboje jsou místy nápadité, ale doporučit tuto podivnost opravdu nemůžu.

Deathstalker III – Nájezdníci z pekla (1988)

Rozhodně zatím nejhorší díl série. Akce skoro žádná. Oproti minulým dílům, které byly alespoň přehnané a ulítlé je tohle slaboučký a nudný odvar. Tentokrát jsem té hodiny a půl opravdu zalitoval.

Dinosaur World (2020) odpad!

Tak zaprvé - celý koncept naprosto postrádá jakékoli napětí nebo strach o "hrdiny", protože celá tahle dinosauří párty se odehrává ve virtuální realitě - hráči doslova sedí za stolem s headsetem na hlavě a když ve hře zemře, prostě se odpojí. Jde tady tedy jenom o prize money. Oproti některým e-sport kláním se ale uzíváte nudou. Vše postrádá alespoň špetku logiky a scény "umírajících" spolubojovníků jsou doslova směšné. Tři typy ještěrů s otřesným CGI, herci neherci a jejich patetické hlášky stojí za starou belu. Bohužel to není ani dostatečně blbé a dada aby z toho bylo alespoň guilty pleasure. Naštěstí to trvá jen hodinu, ale i tu hodinu byste lépe strávili zíráním do zdi. Vyhnout se velkým obloukem a zapomenout, že tato srágora existuje. 0%

Bloody Hell (2020)

Texaský masakr motorovou pilou na heráku, se slušnou dávkou pulpu a drama vystavěné tak, že se vám bude tajit dech. Malinko zase uprostřed vypadne řetěz, ale hned několikrát ho autoři dokážou nahodit zpátky. Nevyzpytatelný psychopat v zajetí jiných psychopatů - co z toho může vzniknout? Málokdo by čekal takhle svěží a nápaditý přístup k tisíckrát omleté látce. Je to jízda. 85%

8bitové Vánoce (2021)

Docela fajn rodinná vánoční komedie s poselstvím, která se točí okolo videoher jenom docela zlehka - nečekejte žádné sci-fy ve stylu Trona, tady celou tu dobu jde vyloženě o herní konzoli, ale především o tu rodinu, přátelství, pochopení a tak dále. Fanoušci videoher ocení pár nerdy narážek, ale ani vaše babička nebude mít s pochopením příběhu problém. Zejména někde uprostřed filmu docela dochází dech a nejspíš i finance. Při zdobení vánočního stromku, když vám to bude hrát někde v pozadí, tak vás to neurazí. Zároveň vás to ale ani nijak zvlášť nenadchne a během dalších 24 hodin úplně zapomenete, že jste film viděli. 65%