A Wedding for Christmas (2018) (TV film)

Ve vánočních filmech toho sníh zakryje hodně. Tady nebyl. A všechny nešvary těchto filmů, jako prvoplánový šablonovitý scénář, herci neherci a celkově debilnost vyplavala na povrch. Přidejte nesympatickou hlavní hrdinku (krásu ji neberu) a je to prostě propadák. Přiznám se, že jsem velkou část filmu proklikala. Nuda nuda nuda hrůza.

Kdo je kdo (1973) (TV film)

Příjemné nedělní překvapení na ČT 1. Klasická záměna dvou fyzicky stejných lidí, kteří se do okamžiku výměny neznají a navíc mají úplně jiné životy. Václav Neckář mě mile překvapil. Doopravdy jsem tam viděla dva lidi, dokázal Václava i Josefa úplně oddělit, dát jim jiný výraz. Výborně.

Dámský gambit - Zahájení (2020) (epizoda)

Všichni o tom píšou, všichni to vychvalují, tak jsem to taky zkusila. Možná to je pozdní hodinou, ale já se místy fakt nudila a dost sledovala čas.

Love Life - Magnus Lund (2020) (epizoda)

Nevím no... tento díl mi přišel jako velký wtf, asi nevím, co si o tom myslet, stejně jako Darby. Jo a taky bych potřebovala, aby mi ta holka začala být sympatičtější, ale zatím to jde spíš na opačnou stranu. Magnus je vůl, ale rozhodně není sám, kdo se tak chová.

Love Life - Danny Two Phones (2020) (epizoda)

Po delší pauze se vracím k tomuto seriálu. Víc než Darby mě tu zaujala její kamarádka. Jsem zvědavá, kam to u ní povede.

My Christmas Inn (2018) (TV film)

Opět tu máme průměrný vánoční romantický film, který svou danou dějovou linkou (jaký tento typ filmů má) nijak nevybočuje. Co mě na tomto mile překvapilo tak hlavní hrdinka, která sice cenu sympatie ve více momentech nedostane, ale není to žádná supermodelka, zato je to normální, krásná a cílevědomá žena, ačkoli celkově chladná - stejně jako zůstal podle mě chladný vztah dvou hlavních hrdinů. No a právě cílevědomost se v těchto typech filmů moc neodpouští a je vtipné, že jsem při sledování myslela přesně na to, co tu napsala Ziza. ;)

Panství Downton - Epizoda 7 (2014) (epizoda)

Tvůrce mě chce hodně přimět, abych obě mladé lady uvrhla do nemilosti. ;) Každopádně u večeře bylo jasně vidět, proč spousta lidí vyšším vrstvám nefandila a nefadí. Oni všichni na Downtonu jsou totiž vykresleni hodně mírně a ve svém postavení jsou sympatičtí, dokonce i hraběnka vdova. A pak jsou tací, kterým je od malička do hlavy vtloukáno, že přijmout mezi sebe středostavovskou paničku, je prostě neslýchané. ,,A co jste čekala?"

V pasti - Série 2 (2018) (série)

Druhá série je super. Líbila se mi víc, jak první a to tam prosím nebyl sníh :D to už by bylo extra pokoukáníčko ;). Po pomalejším rozjezdu přijde smršť skvělých dílů, ve kterých sice nenajdete akci jak v amerických filmech a seriálech, přesto se pořád něco děje a nenudí to. Navíc je to, mimo detektivní linku, prošpikováno mnoha tématy jako migrace, homofobie, puberta, výchova, dlouhodobé partnerství... je toho dost. A za mě fakt super. Jestli bude další řada a já pevně doufám, že jo, mají ve mně věrného diváka.

V pasti - Epizoda 10 (2018) (epizoda)

S posledním dílem jsem si dala trochu na čas, protože jsem čula zklamání. Po tom závěru v předposledním dílu. Odkryla se nám celá temná minulost, dost věcí do sebe zapadlo, ale spousta haprovala. Závěr s Thorhildur mi tam vůbec nesedl a přišel mi tam na sílu. To, že jsem ji po tom všem, co předváděla, nedokázala fandit, je další věc. Po těch super dílech tedy opravdu trochu zklamání, ale popravdě... nevím proč, ale čekala jsem to horší. ;) 3,5*

Dash & Lily (2020) (seriál)

Četla jsem knihu a i když to říkám málokdy, seriál se mi líbil mnohem víc. Vyhovovala mi délka stopáže jednotlivých dílů. U těch v první půlce jsem se ani nestíhala nudit. Dashovi jsem na chuť nepřišla, Lily byla dětská, naivní, ale taky kurážná, což se mi líbilo. Vánoční atmosféra byla místy fakt pěkná, škoda, že tak kolísavá. Ke konci mě to bavilo míň a míň, závěrečný díl, plný klišé podle mě seriál trochu zazdil.