Ženy v běhu (2019)

Podobné záležitosti mě neuráží, i když ten svět nepoznávám a samotný závod je naprostá fraška. Vypadá to jako lépe nasvícená Ulice, všemu kraluje Vetchého buran domácí, příběh prostřední dcery je kýč roku a začínající vztah rovnou zkopírovaný z předlohy pro Ordinaci, ale musím uznat, že pohodový život všech aktérů je skutečně nakažlivý.

Miluji tě, teď zemři (2019)

Po pěti minutách jsme měli všichni jasno. Michelle Carter je svině a měla by jít sedět. Z celkem banální historky se však vyklubal neskutečně zamotaný případ, který by byl noční můrou pro všechny soudce. Zároveň jde o skvělou prezentaci vztahů on-line a jedinců, kteří díky záplavě technologií a životu na sociálních sítích totálně zdegenerovali.

Skleněný (2019)

Když se Shy po tolika letech rozhodl uzavřít jeden se svých největších příběhů, tak bych čekal něco chytřejšího, než co plácá Skleněný. Spojka jeho trilogie v podobě Rozpolceného si ještě vystačila s magorem McAvoyem, ale tady překvapivě nudil i ten Vyvolený.

Obvyklí podezřelí (1995)

Celý film až příliš stojí na závěrečném twistu, takže podruhé si to člověk tolik neužije, protože se soustředí na postavu Verbala, který předstírá i v situacích, kdy to vůbec není potřeba, ale kvůli totálnímu zametení stop před diváky musí.

Modré diamanty (2018)

Reeves by asi rád po letech kopal první ligu. Tentokrát vynechal akci, ve které se jinak vyžívá a zkusil zakomponovat vztahový žánr, jenž evidentně moc neumí, když pouze monotónně přiráží a dokonce svou holku půjčuje v petrohradském stylu. Závěr měl být drsný, ale skutečně to vypadalo, že došly prachy.

Stvůra (2017)

Pnutí mezi ústřední dvojkou je skutečně velmi silné, matka je rozhodně na pěst, nádherné přírodní scenérie jsou dokonalou kulisou, ale už náběh do cílové rovinky značí, že samotný finiš to celé rozboří a potvrdí nezkušenost režiséra. Velká škoda.

Školní nářez (2018)

Ani nepochopitelně hvězdné obsazení to nevytáhlo do snesitelného průměru. Margot Robbie je pouze jméno na plakát. Nepřiznané vykradení Bradavic bylo střelou úplně mimo a navíc celá zápletka s těžbou v lese nedává smysl.

Když rádio mlčí (2019) (TV film)

Od televizních filmů se samozřejmě nedají čekat zázraky a ujeté patálie Dr. Jill v rádiu to potvrzují. Lacinou zápletku se sebevraždou tvůrci shodí prozrazením pachatele hned v první minutě, kdy se mihne v záběru s tak dementním výrazem, že je skutečně velkým uměním nepochopit, o koho jde. Mizérii lehce vyvažuje účast sympatické Georginy Haig.

LOVEní (2019)

Když ještě Janák stříkal s Kotkem a Mádlem, tak měl slušný tah na branku a dokázal pobavit. Divák neměl problém uvěřit, že podobní retardi někde existují. Teď přešel na filmy pro starší publikum a bohužel není schopný stvořit reálné třicátníky. Navíc to vypadá jako Vyprávěj z Pardubic, takže strčit to do kina je drzost. Oceňuji jen nápad s Malou pardubickou. Větší píčovinu jsem za poslední rok neviděl.

Jako dáma (2017)

Text distributora se chytře tváří, že jde o existenciální drama, ale hlavní postava ve skutečnosti nemá žádný zásadní problém. Pouze se jedná o arogantní krávu, která závidí své nejlepší kámošce. O komedii také nemůže být řeč a závěrečná křeč to zabije úplně. Jediným pozitivem je tak sympatická představitelka Kort.