Deadpool (2016)

Predtým ako som na to šiel do kina, nevidel som ani len trailer... to som ešte nevedel čo ma čaká. Absolútne originálny "komiks", nič takéto som ešte nevidel. Áno ten humor je detinský ale je to tak priamočiare a výstižné, že asi každý chlap pochopí a nežnejšie pohlavie akceptuje a spolu sa z chuti pobavia. Odporúčam. 50% filmu sa celé kino smialo.

Jupiter vychází (2015)

Nebyť slečny Kunis, tak je to za menej. Nenáročné scifi s primitívnou dejovou líniou ale inak pekné zábery a primeraná akcia.

Chappie (2015)

nie je to žiadne náročne scifi ani psycho a hlavne je to funny. Takže *****.

Ex Machina (2014)

Niečo medzi **** a *****. Pomerne realistické, chladné a zároveň napínavé.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Neporovnateľné a zároveň porovnateľné s originálom. Pre mňa najväčšie prekvapenie roka a možno aj film roka.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nič nové, len recyklácia pôvodnej tvorby. Od J.J.A. som po vzore nových Star Trekov čakal viac originality, premrhaná šanca, prílišná naviazanosť na staršie časti. Buď boli predchádzajúce časti po vizuálnej stránke tak dobre zvládnuté alebo toto nie je film z 21.storočia - nevidím v tom veľký rozdiel. Nebyť vtipných scénok dám ***. Dúfam, že nadchádzajúce časti budú kvalitatívne niekde inde.

Grandhotel Budapešť (2014)

Prišlo mi to trocha ako Tajemství hradu v Karpatech ale v modernejšom podaní. Odporúčam pre tých ktorý sú znudený súčasnou konfekciou. Bláznivé, svižné a dobré.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Tak ako a stalo sa to znova, celkom slušne rozbehnutá trilógia bola (kvôli chamtivosti producentov) rozdelená na sériu 3+1. V tomto prípade to bolo absolútne zbytočné a nezmyselné. Tretia časť mi prišla takmer zbytočná a fakt že na posledný diel mám čakať ešte rok mi príde ako zlý vtip. *** som dal len s ohľadom na celú sériu, inak by to bolo na dve.

Interstellar (2014)

Na tento film som sa tešil takmer celý rok, avšak po zhľiadnutí som mal zmiešané pocity. Samotný príbeh a hlavná myšlienka bola dobrá, avšak tie prvoplánové nedomyslené sekvencie a súvislosti značne znehodnotili môj zážitok. Nie som žiadny fyzik ale mnohé úvahy a nápady hlavných postáv mi prišli detinské a nerealizovateľné, najviac ma asi dostala "hodinková morzeovka". Nebyť takýchto triviálností mohlo to byť za ****, možno aj viac. Očakával som že to bude najlepšie scifi roka, bohužiaľ sa tak nestalo, napriek tomu odporúčam si ho aspoň pozrieť.

Lucy (2014)

škoda že to bolo také povrchné