Šógun - Série 1 (2024) (série)

1. séria - 85%. Konečne nejaký historický seriál, ktorý okrem toho, že aj dobre vyzerá je aj kvalitne napísaný, zrežírovaný a zahraný. Prvých 5 dielov bolo super, malo to dobrý nástrel príbehu a smer, zaujímavé postavy, drsné akcie a skvelých hercov. Od polky to ako keby stratilo tempo, sedelo sa na jednom mieste a taktizovalo sa až do samotného finále. A zrovna finále je niečo, čo ma dosť sklamalo. Neviem, nečítal som predlohu, ale celý čas som očakával aspoň jednu mega bitku, keď už máme tak super kostýmy a všetky tie dobové katany a zbrane. Keď už oznámili, že Shogun nebude mini séria, ale bude sa pokračovať ďalej, verím, že neskôr sa dočkáme aj akčnejších pasáží. Zhrnuté a podčiarknuté, vizuálne nádherný seriál s feudálneho Japonska, ktorý v závere trošku stratil dych a ťah na bránku akú mali prvé časti.

Šógun (2024) (seriál)

Návrat do 36. komnaty Shaolinu (1980)

Jednotka je super, ale dvojka ma moc nebavila, hlavne príbeh mi nesadol, ktorý vlastne ani nepokračoval tam, kde skončil predošlý diel. Uznávam, že akcia sa podarila a je ešte premakanejšia ako v prvom diely, ale to je všetko. 60% - 3*

Monarch: Odkaz monster - Série 1 (2023) (série)

1. séria - 75%. S prižmúrenými očami dávam aj tu štvrtú, pretože ma to bavilo. Mám rád tento Monster verse a zrovna po filme Godzilla x Kong: Nové impérium som si hovoril, že mi tam chýbala spoločnosť Monarch, ktorá stála za všetkým od začiatku a vyskytovala sa takmer v každom filme. No a netrvalo dlho a dostali sme seriál Monarch. Ľúbilo sa mi, že sú tam dve dejové línie. Jedna sa odohráva v minulosti cca 50 roky (kde dostaneme sfilmované úvodné titulky s filmu Godzilla) a druhá sa odohráva po filme Godzilla a útoku na San Francisco. Chápem negatívne hodnotenia a priznám sa, že som nečakal žiadne príšery, maximálne v nejakých krátkych scénach (pretože by to pochopiteľne stalo balík), no nakoniec som dostal viac ako som čakal. Uvod a záver fajn, stred trošku drhne, inak príbeh v pohode, výskyt monštier vždy potešil, postavy v celku sympatické a casting na čele s dvomi Russellovcami vydarený. Prepojenie či už s Kongom alebo s Godzillou príjemné. Spokojnosť. Kludne by som si dal aj druhu sériu.

Monarch: Odkaz monster (2023) (seriál)

The Walking Dead: The Ones Who Live (2024) (seriál)

Bol som rád, keď TWD skončil po 11 sérii, no to som nevedel, že ešte budeme pokračovať v ďalších troch seriáloch. Samozrejme som zvedavý ako sa to celé skočí pretože, to v pôvodnom seriály vlastne neskočilo, ale iba sa rozvetvil. Plusom je, že ma tento seriál o Rickovi a Michone iba šesť dielov a nemusíme trpieť dvadsať dielov o ničom. Úvodný diel bol super, drsná a krvavá akcia plna dobrých nápadov a hlavne bol späť Rick Grimes, ktorého sme od 9 série nevideli. Bolo zaujímavé sledovať, čo bude ďalej a prvé tri diely vyzerali super, no posledné tri diely nabrali nudný smer, ktorý ma úplne nestrhol a hlavne ničím neprekvapil. The Walking Dead: The Ones Who Live vyzerá vizuálne pekne a možno na pohlaď aj drahšie, no už by to naozaj mohlo mať aj nejaký koniec, pretože chýba tomu smer a poriadny príbeh. Zhrnuté a podčiarknuté, bavilo ma to viac ako posledné 4 série TWD. 70% - 3*

36. komnata Shaolinu (1978)

Aj po takmer 50 rokoch stále perfektné. Dodnes klasika Kung-Fu filmov! 90% - 5*

Percy Jackson a Olympané - Série 1 (2023) (série)

1. séria - 60%. Čo ja viem, asi som mal prehnané očakávania podľa tých pozitívnych ohlasov, ale moc ma to neoslovilo. Príbeh a aj hlavný hrdina sú síce zaujímavý, ale prišlo mi to miestami lacné a dlhé. Chcelo by to niečo trošku viac pútavejšie a strhujúcejšie. Úvodný diel fajn, zvyšok priemer. S filmami neviem porovnať, nevidel som ich, no druhu sériu asi vynechám.

Percy Jackson a Olympané (2023) (seriál)

Akta X - Série 11 (2018) (série)

11. séria - 65%. No, čo ja viem, asi je aj dobre, že to už skončilo. Predošlá 10 séria ma bavila o niečo viac a tak som sa tešil na obľúbených detektívov znova, no tento krát tých desať dielov moc nedokázalo zaujať a strhnúť, tak ako to seriál robil roky. Pár dielov je fajn a záver je koniec koncov tiež celkom dobrý, no nie len ja, ale asi hovorím za väčšinu ak poviem, že som čakal viac.