Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Ze všech kriminálek je právě tahle má nejoblíbenější. Je fakt, že Grissom je jedinečný, ano, i ostatní jsou skvělí, ale Grissom tomu dodává tu pravou "šťávu". Jeho unikátní sbírky, vědecké nápady, nad kterými se čas od času pozastaví i jeho spolupracovníci a čekají, co z toho vzejde, a v neposlední řadě geniální mozek. I když někomu může vadit určitý stereotyp při řešení případů, já jsem o tomhle nikdy neuvažovala. Každý jeden případ je jedinečný, nad každým visí jiný otazník, který se rozdílně řeší, takže zajímavost vítězí.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Kdysi jsem nááhodou zapla televizi, kde zrovna začal hrát tenhle seriál. Ani trochu jsem netušila, oč jde, ale z nudy jsem se začala dívat - stačila chvilinka a seriál byl můj:)) Od onoho osudného dne jsem se na seriál dívala pravidelně. Fran mi úplně přirostla k srdci, a nejen ona, i ostatní byli skvělí. Našly se chvíle, kdy se mi daný humor nelíbil, ale každý má svůj názor na věc a tenhle seriál je třeba brát s trochou nadsázky. Později jsem zjistila, jaká je Fran Dresher v reálném životě, a mám ji ráda z mnoha důvodů, a především proto, že to není člověk, který by myslel jen na sebe, ale pomáhá lidem (boj s rakovinou).

Bulšit (2001)

Mám ráda jak filmy, které jsou zde parodované, tak i tuhle parodii:D Bohužel se mi nelíbí, že ve většině takových parodií musí někdo přehnaně slintat, prdět nebo kadit (to by se sice ještě dalo zvládnout), ale jakmile lítají exkrementy přímo po lidech a slin je až příliš mnoho, to už mi nedělá moc dobře.. Každopádně v téhle parodii převládají "milejší scény", a já si ji prostě oblíbila:)

Romeo a Julie (1996)

Vůbec nic jsem o filmu nevěděla, takže jsem neměla ani tušení, jaké toto zpracování bude, a musím říct, že velmi mile překvapilo. Nesmrtelná láska, nesmrtelný příběh a krásná hudba, která filmu dodávala další jiskru. Zpracování filmu je určitě neobvyklé, ale mě dokonale sedlo. Kdo má rád Shakespeara a nebojí se trochu "inovativní" podívané, měl by to určitě vidět.

Někdo to rád horké (1959)

Some Like It Hot.... viděla jsem to už dávno, ale nikdy nezapomenu na Tonyho a Jacka. V přestrojení za "členky" skupiny jsou neodolatelní, vtípky nebo spíše veselými scénkami film oplývá jedna radost, Marilyn (tohle byl první film, ve kterém jsem ji viděla hrát) tuto dvojici příjemně doplňuje. Musím uznat, že i bez ní by byl film skvělý, ale na druhou stranu se mi v některých scénách moc líbila, například když hrála na svoji "pidi kytarku" :D. Moc příjemná podívaná.

A co když je to pravda? (2005)

Tohle je můj "oddechový" film. Viděla jsem ho už několikrát, působí na mě velmi klidně a příjemně. Moje oblíbená Reese, která nikdy nic nepokazí, a Mark, který hezky zapůsobil. Moc se mi líbí námět, a protože tak trochu věřím v nadpřirozeno, hned jsem si tehle film zamilovala. Nojo, romantika a komedie v jednom, to je moje gusto :-)

Hnízdo neřesti (2010)

Ze začátku jsem nevěděla, co si mám o filmu myslet, ale po krátké chvíli jsem se do děje docela dostala.. Souhlasím se všemi, kteří píší, že mezi Helen a Sergiem fungovala obrovská chemie, opravdu to šlo hodně cítit. Ale na druhou stranu si myslím, že to není jen o milostném trojúhelníku (to se vyvrbí spíše až na konci filmu), jelikož Helenin manžel spal snad se všemi prostitutkami, které u nich pracovaly, a ona to nechávala být. V průběhu můžeme vidět rozvíjející se vztah mezi Helen a Sergiem, ze začátku je to milé, nevinné až se postupně dostaneme ke vzrušujícímu napětí. Navíc je to dobře propletené s boxem a jemně také nahlédneme do života prostitutek - dost jsem se nasmála u scény, kdy na jedné straně za plotem stáli pobožní demonstranti, kteří chtěli Love Ranch zrušit, a na druhé straně byly prostitutky z ranče, které mávaly transparenty, kterými říkaly, že chtějí, aby byl sex za peníze legální:-D Konec filmu se možná dal trochu očekávat, ale i přesto nebylo nic jisté, a proto se mi celý film líbil - překvapoval.

Moje falešná svatba (2009) (TV film)

Velmi příjemná komedie vhodná na oddechový čas. Dobře jsem se bavila, bylo to vtipné, mělo to tu správnou dávku vážnosti, a herci k sobě dobře pasovali.

Město v plamenech (2009) (TV film) odpad!

Tohle mi přišlo jako špatný vtip. Něvěřila jsem, že někdy uvidím film, který se mi bude až tak moc nelíbit. Herci, pokud tedy opravdu hráli, byli vážně hrozní, místy mi to přišlo až směšné, pž jsem jim to jejich svírání se v bolesti a předstíraný strach ani trochu nevěřila. Určitě už to nechci nikdy vidět.

Napříč vesmírem (2007)

Nemám slov, přečetla jsem si k tomu jen jeden komentář, který se mi na stránce zobrazil jako první (od kleopatry), a díky němu jsem hned věděla, že si tenhle film prostě musím pustit. Čekala jsem, že to bude bomba, ale že mě to až tak zasáhne, to mě nenapadlo.. Celý film je prostě perfektní, nádherná hudba, skvělí herci, kteří ještě lépe zazpívali, až do konce filmu jsem netušila, jak opravdu skončí a musím říct, že skončil úžasně.. mám ještě pokračovat? Opravdu krásné spojení příběhu s vybranými nezapomenutelnými songy..