• Fantasy

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Po tolika filmech sem čekal mnohem epičtější vyvrcholení, které však bohužel nepřišlo, jako celek mnohem lepší než první část, jen ten konec po 19 letech by tam být přeci jen nemusel. 60 %

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Jednoznačně nejhorší díl série, nebýt historky o deadly hallows, vše ostatní se buď opakuje z předchozích dílů či je naprosto nezajímavé (scény se stanem). 40 %

Příběh rytíře (2001)

Velmi dobrý film, který jsem měl i možnost vidět kolikrát i v TV, kdy jsem si ho nenechal uniknout. Vždycky si vzpomenu na jednu scénu, kdy William vzpomíná na svého otce a pak ho potká....mi vrhá slzy do očí, pro mě velmi silná scéna a velmi kvalitní snímek. 80 %

Hon na čarodějnice (2011)

Kupodivu dobré obsazení s Cagem a Perlmanem, ale zase ti prokletí CGI vlci, jak já tohle nesnáším. Tenhle snímek není docela fail, jako filmek na jedno shlédnutí to pobaví trošku, ale jinak příběh by mohl být mnohem lepší, cesta mě teda moc nechytla a už sem si přál až konečně dojede Cage a spol. na místo ať se rozehraje už finále. 45 %

Rychlí a zběsilí (2009)

Poměrně zdařilé pokračování "legendy" opět po dlouhé době s Vinem, což sérii jedině prospělo. Slušně nášlápnuto k mnohem bombastičtějšímu pokračování Fast Five.

Zrození šampióna (2009)

Americký fotbal? Hm...asi těžko překoná Any Given Sunday, no nakonec se z filmu vyklubalo docela něco jiného a jsem veeelmi rád, i když je některými filmu vytýkána jeho typicka americkost, mě film neskutečně sedl, možná i danou náladou, kdy jsem film sledoval sám po třetí hodině v noci. Sandra překvapila určitě, ale víc neznámý Quinton Aaron. Filmu se dá vytknout pár věci, ale to, že dokázal pohladit mé srdce, to už něco znamená.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Bez debat nejlepší díl série. Skvělý tah s D. Johnsonem se kterým film získal ještě větší koule. I když auta zbožňuji, tak tuhle sérii jsem nějak zvlášť nemusel, na všechny díly se dalo koukat i jen pro zábavu, ale tenhle kousek mě pořádně rozvibroval. Těším se na další pokračování.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Po pár letech se nám opět vrátil Jim, Oz, Stifler, Finch, Kev a spol., takže pro mě konečně normální pokračování série filmů z předešlých let s touto sebrankou, která zaručuje kvalitu. Naší hrdinové stárnou, ale i tak jejich problémy s dospělým životem jsou stejně zábavné jako kdysi, když chodili na střední. Asi těžko něco přebije American Pie 2, ale toto je naprosto skvělé pokračování a vždy se k němu rád vrátím jako k předchozím 3 filmům. 80 %.

Prometheus (2012)

Po všech těch sračkoidních pokusech oživit Aliena s Predatorama a velmi nevydařené pokračování ságy v podobě Alien Resurrection, Scott se vrátil tam kde začal a naservíroval nám prequel k prvnímu filmu se špetkou pravdy o původu lidstva. Některým se to nemusí zamlouvat, ale jde o dobré sci-fi to je a takových je málo, já odcházel ze sálu spokojen, že konečně moje srdcová záležitost mého mládí nebyla někým opět poslána do kytek. Viděno v CGV, Myeong-Dong, Seoul, Korea.

Nepřítel pod ochranou (2012)

Snímek s velmi dobrým obsazením, ale jinak v ničem jiném moc nevyniká, není to zklamání, ale pouze jen průměrný akční thriller s velmi dobrým Washingtonem. Viděno s mou korejskou přítelkyní, která se u filmu pěkně prospala, 28.2. v CGV, Yongsan, v Seoulu, Jižní Korea. 50 %