• Fantasy

Big Man Japan (2007)

Tak tohle je dobrá šílenost. Matsumota mám strašně rád, je to skvělý komediant. Ze začátku jsem stále čekal, kdy se začne smát (zvyk z TV show), protože cokoliv řekl, stálo za to a já se pořád lehce smál (prohozené kameny oknem, zmínka o pasu, nebo vykradení banky). Film obsahuje spoustu věcí a narážek ohledně japonců, vše je velmi umně zabaleno do perfektního japonského humoru pod taktovkou Matsumota. Jediné co film sraželo byly již pro mě klasické CGI efekty, ale v závěru mě velmi příjemně překvapilo ztvárnění scény s miniaturami a nástup "justice squadu", to ve mně evokovalo typické scénky Matsumota s Hamadou (Downtown) a zbytek ansáblu s Itaem a Cocoricem.-) I když bych mohl uvažovat o slušném hodnocením, nakonec dám nečekaně ne moc dobré, protože už bych si to znovu nepustil, radši bych sjel některý díl Batsu game.

Muž odnikud (2010)

Velmi dobrý akční film o pomstě a záchraně malé holky. Hlavní postava (Won Bin) v roli mstitele je přesvědčivý a sympatický hrdina. Film má dobrý děj (drogy a obchod s orgány), který vás dostatečně napumpuje a není nouze o pořádnou akci a scény, které se nevyhýbají spoustě drsných scén (krev, vyříznuté oči atd.) Celkově však nedám nejvyšší hodnocení, zas tak mě to úplně emocionálně nerozsekalo, ale cool film to je, kdy takhle dobře zvládnuté bojové scény sem dlouho neviděl od Korejců, nakonec přeci jen poopravím své hodnocení 90 %.

Smrt v Šanghaji (2010)

I přes rozporuplné hodnocení co u tohoto filmu je, musím hodnotit tento film kladně, sice jsem si zpočátku říkal, že Cusack to prostě neutáhne tak dobře, ale nakonec to zvládl, pomohlo mu v tom také velmi velmi kvalitní obsazení v podobně božské Li Gong, perfektního Watanabeho a opět střílejícího Chow Yun-Fata, bokem se tu mihnou i další znamý herci (Morse, Potente). Další významné plus tohoto snímku je perfektní kamera, která vytváří špičkovou temnou atmosféru noir filmů. Parádně film také podepsal svou hudbou Klasu Badelt. Za mě celkově 80 %, možná kdybych to celé vidět v originále a ne v čínském dabingu, přidal bych možná ještě o kousíček lepší hodnocení, ale na plné by to asi nestačilo.

Lian ai zhong de Bao Bei (2004)

Docela dobrý film s hodně uměleckými prvky, ale hlavně s výborně hrající Zhou Xun, na které film stojí především. Jediný problém spatřuji v poslední fázi filmu, který je až moc psyho na mě, navíc celý film jsem měl problém se špatnými titulky, které kolikrát byly hodně mimo. Celkově musím ale hodnotit né moc dobře tento jinak v určitých momentech zajímavý snímek - 45 %.

Opravdová kuráž (2010)

Průměrný western, který vyniká jen skvělou kamerou a Jeffem Bridgesem. Radši si dám něco od Leoneho, než něco jako tohle, protože Matta mám sice rád, ale tohle bylo spíše k smíchu z jeho strany, na tohle se vůbec nehodí. Coenovci mě opět nepřesvědčili 50 %.

Akihabara@DEEP (2006)

Snímek, který se točí kolem otaku a jejich posvátného místa - Akihabara. Minamoto opět nezklamal a předvedl nám tu velmi dobrou komedii s docela dobrým příběhem. Opět jsem se nestačil divit, jak jednoduše a skvěle dokázali Japonci tohle téma zpracovat. Skvělé obsazení, velmi poutavě natočeno a notná dávka humoru (fakované komponenty Sony, Dell, Fujitsu atd, to mě hodně dostalo), to vše ve mně zanechalo velmi velmi dobrý dojem z filmu, který jsem si hodně užil, což se odráži i na mém hodnocení. 85 %

Zheng gu zhuan jia (1991)

Průměrná, ale zábavná komedie od Chowa, která graduje v pozdějších fázích, kdy mě dostal tanec, při kterém Lau s Ng Tatem převlečený za ženu, skvěle poradili s dotírajícími bodyguardy. Poslední půlhodina filmu je komediálně dobře našlapaná. Celkově 60 %.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Bylo tu spousta věcí, která mě fakt štvala, nejvíc asi "dobráctví" Eastwooda a brutální délka filmu, proto nemohu říct, že tohle je nejlepší western, na o dva roky pozdější pecku to prostě nemá. Stále ale jde o klasiku v žánru, u které čím víckrát film uvidíte, tím lepší.

Pro pár dolarů navíc (1965)

První půle filmu je parádní, navíc Ennio vylepšíl od první dolarovky svojí hudbu. Volonté jako padouch je nepřekonatelný a ten motiv s hrajícími hodinkami mi připomněl animé Noir xD. Škoda přeškoda, že druhá polovina je až příliš překombinovaná, ale stále je to perfektní western.

Pro hrst dolarů (1964)

Clint se pro tuhle roli snad narodil, geniální "otvírák" dolarové série, který je podle mě stejně nejlepší.