• Fantasy

Ru guo - Ai (2005)

Velmi kvalitní snímek, který má špičkové obsazení, nádhernou Zhou Xun, skvělého Kaneshira s Cheungem. I když jsem měl určité obavy, že to je muzikál, tak po seznamovacím úvodu, se mi to začalo hodně líbit. Písně mají ten správný náboj, který vás dostane, k tomu pro někoho již klasický milostný trojúhelník, i když trošičku jinak. Scény, ve kterých se vyskytuje poletující sníh jsou kouzelné. I když jsem váhal, mezi 4 a 5, jelikož s nejvyšším hodnocením bych rád šetřil, tak tady se obávám, že to nepůjde. "The truth is...to hate someone is much painful than being hated. It´s not hatred that drove him into hitting Xiao-yu. What he did was to let go of his right to hate her. Hitting her would make them even."

Ming Ming (2006)

Celý film se mi prakticky nelíbil. Jediné, co alespoň mírní moje zklamání je Zhou Xun v tomhle filmu. Kdyby to celé bylo o půl hodiny kratší, ta nuda by nebyla tak dlouhá. V některých komentářích se tu píše o epickém konci, ale já ten epický konec vůbec nenašel a hudba je také průměrná. WKW je úplně jiná liga, tady s touhle břečkou bych se bál srovnávat.

Rovnice lásky a smrti (2008)

Díky Zhou Xun (taxikářka Li Mi) je tento film dobře koukatelný, bez ní by to bylo asi o hodně horší, sama ten film vytáhla hodně. Děj není špatný, první polovina filmu je celkem napínavá, když taxikářku Li Mi drží pašerácí drog v jejím taxíku, ve druhé půlce se začíná více rozmotávat děj, konec není nikterak převratný, ale slušný v rámci žánru. Celkově průměrný snímek, který stojí shlednout právě díky Zhou Xun.

Tři časy (2005)

První příběh byl úžasný, 60. léta a k tomu skvělá hudba v kombinaci s přitažlivou Shu Qi to byla asi nejlepší část filmu. Druhá část, která nás zavádí do roku 1911, je navíc "dobově" zpracováná, takže se nedivím, že s doprovodnou hudbou a titulky místo rozhovorů, někteří u téhle části usínali:-). Třetí část je pro mě nejhorší, je hodně natahovaná a pro mě nezajímavá. Pomalé tempo tohoto snímku bylo pro mě velmi příjemné, jen škoda té třetí části, která byla nejslabší. Celkově 75 %.

Toaru madžucu no Index (2008) (seriál)

Slušné animé, které má občas zajímavý děj, nebo velmi dobrý humor, ale pokaždé, když jsem si začínal myslet, jo tohle by mohlo být docela solidní animé, tak do toho přišli věci, které mi názor začaly obracet na opačnou stranu, třeba poslední díly nebyly žádným vrcholem, jak by obvykle měly být. Celkově slušná záležitost, s některými dobrými díly, ale většinou převažuje spíš průměr az podprůměr. Kvalitní 2.

Summer time machine blues (2005)

Prvních zhruba 18 minut jsem si říkal:"Sakra, co to má být za film, tohle že je nějaká komedie?". Poté se ale na scéně objevil stroj času a veškerá sranda mohla začít. Film mě svým dějem, srandovními scénami a hláškami ("Mushroom") hodně nadchnul, Japonci mě svým humorem a originalitou zase dostali, toto je prostě špičková komedie. K dokonalosti chybělo už jen velmi málo, celkově 89 %.

Yasoo (2006)

Skvělé krimi, které je velmi našlapáno emocemi, které ke konci vrcholí čím dál více a více. Korejci zahráli na správnou strunu v tomto případě, kdy mají velmi dobře vyeskalované emoce díky matce a hudbě Kawaije Kenjiho. Tohle je snad první případ, kdy mi tak pořád naštvaný detektiv, který kolem sebe mlátí všechny a má neustálé výlevy emoci nevadil. Celkově jsem byl nadmíru spokojen a tohle bude za 80 %, jen škoda té závěrečné scény na střeše, jinak skvělé.

Uahan segye (2007)

S tímhle filmem mám velké dilema, protože první půle mě vůbec nezaujala a hodně jsem přemýšlel, jestli má cenu tohle dodívat celé. Vše změnila scéna, která pro mě odrazila tento film do velkých výšin, jednalo se o scénu, kdy si jde Song Kang-ho kupovat cigarety do obchodu a je napaden nožem třemi týpky, to co se pak dělo dále až skoro do konce, bylo perfektní a hodně jsem si to užíval, zvláště ty zvraty. Nakonec celkově budu hodnotit velmi dobře, přeci jen po pomalém rozjezdu velká pozitiva u mě zůstaly. 75 %

Sugar & spice: Fúmi zekka (2006)

Bylo zajímavé vidět opět Yagiru, který exceloval v Dare mo Shiranai. Film začíná velmi svižně a vtipně, kdy do pozadí hrají Oasis a jejich Rock´n´Roll Star. Oasis má navíc velmi rád hlavní představitel ve filmu, což velmi slušně propaguje jejich tehdejší album z roku 2005 - Don´t Believe In Truth. Ok, zpátky k filmu - líbily se mi pasáže, ve kterých Shiro vypraví, pak také skvělá scéná se svou "grandmother" u Fuji-san za úsvitu. Film má však také spoustu nešvarů, a to až příliš klišovité některé scény, navíc Sawajiri Erika se totálně ztrácí pod tunami make-upu a značkového oblečení od Diora, prostě nedokázal jsem uvěřit některým momentům, kterých nebylo málo. Celkově je to koukatelný a příjemný film, který má pro mě krásnou myšlenku: "softies get dumped", za mě 50 %.

Soumrak samurajů (2003)

Na tento film jsem se docela těšil, jelikož samurajská témata mám velmi rád. Bohužel to nedopadlo pro mě úplně tak, jak napovídá celkové hodnocení. Nemůžu zpochybnit krásu některých scén, chování právého samuraje s nádhernými vlastnostmi, které bylo obsaženo v krásné větě Yoshumurova syna: "I can´t leave the father I love to cross the River of Death alone", ale snímek byl na hodně natahovaný, že jsem se přistihl parkrát při dojemných scénách, že se hodně nudím. Druhá polovina je o kus lepší než ta první, která velmi dobře vrcholí v závěru, další nešvar tohoto filmu je docela problém sledovat v první půli dějovou linku s flashbacky. Pro oddané samuraje si přidejte hodnocení navíc jak je libo, ale za mě jen 50 %.