• Fantasy

King Kong (2005)

PJ si splnil svůj dětský sen, kdo z vás by byl schopen si splnit takový sen jako on? Nikdo. Pěkná pocta starému King Kongovi a hlavně skvělý závěr na ESB.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Docela mě mrzí, že tak bombastický film a kniha jako jsou The Two Towers, je bohužel "nejslabším" filmem z celé trilogie, protože bohužel trpí, že je jen "spojovacím mostem" mezi Společenstvem a Návratem krále, na kterého se všichni těšili. Ale i tak je to plnohodnotná část již tak dokonalé trilogie, což jde cítit už od nádherného úvodu až po záverečnou bitvu u Helmova žlebu, navíc rozšířená verze je mnohem lepší a této části trilogie to pomáhá nejvíc, zvláště ztvárnění smutné vize Aragorna a Arwen díky tomu, že Aragorn je "mortal man". A nemusím připomínat, že celá trilogie má ten nejúžasnější soundtrack, bez kterého by to nebylo úplně ono, takže díky Howarde za tvoji dokonalou práci.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

PJ začal Tolkienovu legendární trilogii ve velkém stylu. Je to Fantastický film, zvláště v rozšířené verzi, která je povinností pro Tolkienovi fanoušky. Právem je to jeden z nejlépe hodnocených filmů na ČSFD, ale pro mě zůstane nadále vrcholem Návrat krále, každopádně jako v každém filmu této trilogie je vidět, s jakou láskou tento film PJ a jeho parta film dělala.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Nejlepší film Kim Ki duka, který je úplně jiný než jeho ostatní tvorba. Jeho duchovní náplň je fantastická a dlouho tento snímek rezonoval v mé hlavě, protože něco takového nevzniká každý den. Jeden z nejlepších filmů, a to nejen z Asie.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Byl jsem odkojen na akčních hrdinech 80. a začátku 90. let a po všech těch filmech a letech je jedinej král akčních hrdinů Arnold, který i když není žádný extra herec, tak vsadil na správné role. Terminátor je jedna z nich. Cameron je génius, který dokázal tento akční sci-fi dostat do takových výšin, že smekám. Stále film, který nebyl ve svém žánru překonán a to je to film z roku 1991, tak komplexní film se jen tak málo vidí v tomto žánru. SE verze je dokonalá. Tenhle film je legenda.

Forrest Gump (1994)

Nejlepší film Toma Hankse, který má vše, co má perfektní film mít, a který dokáže pořádně chytnou za srdce, čehož si nejvíc cením. Dokonalý film a taky jeden z nejlepších.

Titanic (1997)

Mistrovské dílo Jamese Camerona znamenalo a znamená pro mě strašně moc. Díky němu jsem si uvědomil jak miluju filmy a jak nádherná filmová hudba je. Pro mě absolutně nejlepší film všech dob. Edit: Sledovat ve 3D tento film ve Wangsimni, Seoul, se svou korejskou přítelkyní na 100 leté výročí potopení Titanicu, zároveň mého nejoblíbenějšího filmu, byl speciální zážitek.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Jsem strašně rád, že Peter splnil vše, co fanoušci chtěli. Tenhle film má plné právo se honosit 11 Oscary a vidět Petera, jak je spokojen, když všechny Oscary pěkně vyrovnal do řady, je nezapomenutelné. Peter si slávu plně zaslouží, protože strávit plných 7 let prací na přetvoření Pána Prstenů z knih do filmové podoby dalo neskutečné práce. Když jsem ale ještě viděl, jak Peter a jeho spolupracovnící, s jakou láskou a pečlivostí tuhle trilogii dělali, vhání mi to slzy do oči, stejně tak jako poslední natáčecí scéna s Frodem na dotáčkách z NZ a PJ, který ho pak objímal a děkoval se slzami v očích. Jeden z nejlepších filmů všech dob a celkově nejlepší trilogie, nádherná pocta Tolkienovi a celému fantasy žánru. Děkuji PJ.

Šingecutan cukihime (2003) (seriál)

Anime, které je vážné a obejde se bez jakkýkoliv komediálních prvků, což je jedno z mála. Příběh je kvalitní a i soundtrack, který animé doprovází. Negativní stránka věci je, že je to příliš utahané i na těch 12 dílů, animace jen průměrná=nejajímavá, souboje je poskrovnu navíc opět nezajímavé, konec také příliš dobrý není. Jako celkově nic moc a to mě opening vždycky dobře naladil, ale bohužel, celkově je to průměr až lehký podprůměr. Na podívání dobré, ale jinak se nic nestane pokud tohle animé vynecháte:-) Za mě 45% a rozhodně přehodnoceno zde celkové hodnocení.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Stone se tu snažil naservírovat drama na pozadí současné globální krize, problém je v tom, že ani Stone pořádně neví, o co jde viz. obhajování CDS či totálně zavádějící scéna s "Too big too fail", kde jako že postava starého pána Jules řekne pravdu o tom, že finanční trhy vyschnou, no tak to byl dobrej vtip, protože pokud tohle myslel Stone vážně, tak tomu pořádně nerozumí, o co vlastně šlo, protože jde samozřejmě o lež a další zářez na pažbe pro pány z Wall Streetu, jak zase všechny ojebali. Naštve mě to, když je něco z mého oboru, o co se zajímam a takhle to někdo posere. Druhá a podstatnější část se věnuje Douglasovi, LaBeoufovi a spol., což není zlé, ale nic extra také. Kdyby Stone nemontoval do pozadí světovou krizi, tak bych byl schopen dát tomuto filmu tak něco kolem průměru či nadprůměru, ale chyby v interpretaci krize mě zvedla ze židle, protože je to hloupost, ale stejně hodně lidí neví, o co jde, takže škoda vysvětlovat. 40% a to jen za připomenutí mnohem lepšího prvního filmu a za cameo Ch. Sheena.