• Fantasy

Elfen Lied (2004) (seriál)

Tohle animé je jen dalším důkazem naprosté dokonalosti některých animé a Elfen Lied patří mezi ně. Perfketní příběh a postavy včele s Lucy/Nyu a perfektním soundtrackem...ano animé soundtracky sou parádní. Opět je tenhle kousek pro mě srdcová záležitost díky ději a nádherném konci.

Wolf's Rain (2003) (seriál)

"They say there's no such place... as Paradise. Even if you search to the ends of the Earth, there's nothing there. No matter how far you walk, it's always the same road. It just goes on and on. But, in spite of that... Why am I so driven to find it? A voice calls to me... It says, "Search for Paradise."" -------------------------------------------------------------------------- Opět jedno z nej animé, které je sakra brutálně našlapáno emocemi, zvláště v poslední třetině. Jo a takové věci já rád, které rozbije srdce napadrť. Navíc mám velmi osobně vázaný vztah k tomuto animé díky událostí v RL.

Kovboj Bebop: Lovec odměn (1998) (seriál)

No, co více napsat k jednomu nej animé? Opět se tu slaďuje vše dokonalé dohromady děj, postavy, humor a bombastický soundtrack od Kanno Yoko. Zvlášte song Space Lion je nezapomenutelná skladba a jedna z mých nejvíce oblíbených z animé soundtracků. Díly Jupiter Jazz 1 a 2 sou dechberoucí, kdy Space Lion tam hrají na saxofon v baru a Faye sedí a opíjí se na baru. Ehm a když už jsme u toho, tak Fay a její japonský dabing=dokonalost sama a nejvíce rajcovní animé char:D

Fate/stay night (2006) (seriál)

Srdeční záležitost. Animé, které mě chytlo za srdce a nepustilo, komu by se také nelíbila Saber, že? Co je dálším obrovským plus kromě bombastického příběhu je soundtrack a nádherný konec, který tohle animé u mě vystřeluje do Best of Top 10.

Azumanga daió: The Animation (2002) (seriál)

Nejlepší komediální animé, co kdy vzniklo. Miluju tenhle seriál a jeho postavy, zvláště Sakaki. U žádného animé už jsem se tak královsky nebavil jako u tohodle. Jednoznačně leader žánru a jedno z top 10 nejlepších animé všech dob.

Kókaku kidótai: Stand Alone Complex (2002) (seriál)

Serie sice nijak nesouvisí z filmem, ale i tak jde o perfektní záležitost a náležitost kultovního označení je na místě. A Tachikomy a jejich problémy jsou ultra komediální, prostě bomba. Tehle seriál má vše, jen se musíte smířit s pomalejším rozjezdem.

Kókaku kidótai: Stand Alone Complex - 2nd GIG (2004) (série)

Ještě dokonalejší než první série, i když už bez náležitého obnažování Motoko, které ke GiTS patří, takže škoda, ale co, ještěže máme mangu. No ale naprosto dokonalý je díl 10. - Affection a song I Do, který poodhaluje minulost Motoko. Celkově dokonalost i přes některé neduhy (styl oblékání Motoko v manze a v animé) :-), které tak jaksi ke GitS a Motoko patří. Ale i tak Must See záležitost a náležitý kult.

Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)

Úplně jiné než první film, ale znamená to horší? No řekl bych, že vůbec ne, já sem nebyl vůbec zklamán, naopak. Oshii GitS posunul zase dál:-) Jako první film je to jedno z nejlepších věci z animé.

Ghost in the Shell (1995)

Jeden z velkým milníků animé, tohle je mistrovské dílo, které vzbudilo můj zájem o celkovou mánii kolem GitS a zároveň nejlepším animé film vůbec.

Šinseiki Evangelion (1995) (seriál)

Po dlouhou dobu bylo tohle pro mě nejlepší animé, které bylo kdy vytvořeno a které zatím nebylo nikým překonáno. U mě mělo jednoznačnou pozici, no. 1 v žebříčku nejlepších animé všech dob.-). Ale jak to tak bývá, vše jednou končí. Ale přesto vše, je to stále top 10 záležitostí, na kterou budu dále velmi dobře vzpomínat.