• Fantasy

Vánoční prázdniny (1989)

Tento film je s přehledem nejlepší vánoční snímek a komedie v jednom, bez kterého si Vánoce nedokážu představit. Chevy je prostě nejlepší a zároveň jeho nejlepší film.

Labyrint lží (2008)

Scott si u mě tímto snímkem spravuje reputaci, neboť minulé středověké zavítání do konfliktu mezi islámem a zbytku světa pomocí Kingdom of Heaven byl pekný shit, tohle je už mnohem lepší, hlavně tomu pomáhají parádní DiCaprio, který v poslední době točí jednu pecku za druhou (viz Shutter Island či Inception), ale i zbytek ansáblu s Markem Strongem je skvělý. Celkově skvělý thriller, který stojí za pozornost 80%

Iron Man 2 (2010)

Určitě horší jako první film. Kdybych nebyl odkojen anime, tak bych si ani nevychutnal záverečnou bitvu v Japonském pavilonu. Film mě ale už tolik nebavil jako první, ale s přimhouřenýma očima dávám 50%, přeci jen u některých částí filmu jsem se nenudil.

Men tu (2007)

Skvělý thriller z drogového prostředí, ve kterém operuje tajný policista. I když tohle téma je poměrné profláklé, tak přeci jen je tenhle film odlišný a místo akce (i když ta tam taky je zastoupena) se snaží naservírovat důvody braní drog. Snímek má i dobrý soundtrack, který v důležitých momentech dobře podtrhuje děj. Dalším kladem je výborné herecké obsazení. Celkově 75%

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Po Apokalypse a Thin Red Line je to pro jeden z nejlepších válečných filmů. Perfektní Soundtrack, Eastwood a Watanabe...a vlastně celý film.

Počátek (2010)

Děkuji Mr. Nolan, tohle bylo mistrovské dílo, které má to nejlepší obsazení (Di Caprio již poněkolikáte bezchybný, Gordon-Levitt, Ellen Page taktéž). Opravdová lahůdka pro skutečné filmové fanoušky. Dokonalý zážitek, jen škoda té přestřelky s taxi, moc reality nepobrala. Za mě celkově 95%

Prokletý ostrov (2010)

Perfektní Scorsese a Di Caprio, který zraje jako víno, podal dokonalý výkon v tomhle snímku. Celou dobu jsem se nemohl od filmu odtrhnout a sledoval ho jedním dechem. Atmosféra, herecké výkony, režie, kamera, děj a závěr - úžasné. Strhující podívaná. 95%

Čarodějův učeň (2010)

Zklamání. Nicolas Cage byl cool, ale Baruchel byl příšerný, navíc ten konec byl o ničem. Tohle možná zaujme děti, ale pro ostatní je to jen slabá oddychovka. Promarněná šance. 40%

Poslední vládce větru (2010)

Hm škoda, tohle mohla být docela slušná pecka, takhle je to příliš "dětské" a některé výkony postav jsou hodně špatné, ale i tak jsem film dokoukal a u něčeho se i bavil, neboť po vizuální stránce je to docela ucházející. Pro mě to zas tak špatný film není, ale malinké zklamání ano, některá hodnocení tenhle film posílají do pekel, ale to si nezaslouží, na oddychové podívání je to ok. Slušelo by tomu další a hlavně lepší pokračování. Subjektivně je to tak na 45%, ale malinko nadsadím a dám 50%.