Apollo 13 (1995)

Naprosto skvěle zvládnutí jakéhosi přenesení pravdivé události na plátno. Skvělí herci. Jímavá atmosféra, která vtáhne diváka přímo do víru dění a ten pak naprosto vnímá problematiku a pocity ze situace, která se stala. Je to návrat v čase. Není co vytknout. 100%

Johanka z Arku (1999)

Těžko hodnotit tenhle film jako velkolepé dílo. Dustin v roli Boha docela pobavil, ale Johanka Jovovich by ve své době dřív visela na nejbližším stromě. Čekal jsem charismatickou mladou ženu a ne hloupoučkou slečinku, co neumí ani počítat. Za touhle bych tedy stát nechtěl, natož pro ni umírat. Nepřesvědčivý výkon a škoda zahozené šance v historickém dramatu 50%

Hledání Země Nezemě (2004)

Hodně pěkný a dojemný film, plný citu. Skvělé herecké duo Johnny Depp a Kate Winslet ve mně opravdu probudily spoustu emocí a na konci filmu jsem byl naprosto odepsaný. I když nejsem fanouškem Petra Pana, v tomhle filmu mi nevadil. Mám rád dobrodružství a tohle byl spíš film o vzniku samotného příběhu o Zeni - Nezemi. Moc dobře se na to koukalo. Doporučuji všem a slabší povahy : nezapomeňte si kapesníky. 90%

Ostrovní zprávy (2001)

Na tenhle film jsem šel onehdá do kina z nudy, protože nic jiného zajímavého nebylo v plánu. O to víc jsem byl s kamarádem překvapen, jak skvělý snímek to je. Není nijak složitý, ale herecké výkony, skutečnost postav, které si nezamilujete pro dokonalost "Mirka Dušína", ale pro ztotožnění s vámi samotnými, ponurá atmosféra a postupné odkrývaní tajemství, to vše z něj dělá neobyčejný příběh. Mne velmi příjemně překvapil a hodně se mi líbil, ačkoliv své diváky si musí pečlivě hledat. Každému nesedne táhlá a dlouhá stopáž. Musím se ale přiznat, že já se k tomuto snímku často vracím, když mám nějaký ten bacil a zpod peřiny, navíc, když je venku hnusně, se na to kouká naprosto skvěle. A můj oblíbený herec v hlavní roli.. Jednoznačných 90%

Svět podle Prota (2001)

Tomuhle filmu nemám co vytknout. Naprosto neskutečný a uchvacující. Jeden z nejlepších filmů a mnou velmi oblíbený. Naprosto skvělý herecký výkon Kevina Spaceyho, kterému vydatně sekunduje Jeff Bridges. Dramatická zápletka a postupné odkrývání tajemství. Tajemno je tu přímo uchopitelné. Navíc s otevřeným nejasným koncem. Tak má skvělý film vypadat. Jednoznačně 100%

Těžká váha (2005)

Skvělý film o překonávání životních překážek. Řekl bych takový lepší Rocky. Je tam rozhodně víc filozofického pojetí a na Russella Crowea se rozhodně lépe kouká. U mně jednoznačná jednička mezi filmy z boxerského prostředí. 95%

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Lituji lidí, kteří tento film neviděli, nebo si myslí, že není dobrý. Bezpochyby nejlepší kus na poli československé předválečné kinematografie. Spousta skvělých herců, dokonalé slovní hříčky, které s dobou nestárnou. Kdo se nesměje, asi nedokáže ocenit pravý humor. 100%

Poslední skaut (1991)

Brutalita, syrovost, násilí a to vše doplněné veselými dialogy. Prostě nakopávačka co se s tím moc nepáře a komu se nelíbí, má smůlu. Jak by řekl Willis: "Ještě jednou na mě šáhni a zabiju tě". Nehledejte v tom Shakespeara. Je to prostě čistá akce a nemá chybu. Velmi odpočinkový akční film na jaký jsme od Willise zvyklí. 95%

Poslední samuraj (2003)

Velkolepé jak po stránce efektů, tak dojemného příběhu, který bych přirovnal k Tanci s Vlky. Tom Cruise tam docela seděl a pohled na asijskou mentalitu mi vyzněl docela důvěryhodně. Celkově bych film hodnotil na 5*, nebýt trochu pokaženého dojmu z poslední části filmu. V Tanci s Vlky závěr přeci jen zvládli lépe a Cruise holt není Costner. Jinak jsem byl velice spokojen. 85%

Odplata (1999)

Mel Gibson se opět položil do své role a podobně jako ve "Spiknutí" hltá divák každý záběr. Humorné hlášky i drsné scény se střídají v nečekaném sledu. Ponoříme se do gangsterského podsvětí plného korupce a zrady. Tenhle film sedl Gibsonovi naprosto skvěle a já nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami za skvělý výkon. 90%