Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Zajímavý film, který pojednává o lidské šílenosti a bláznění. Čeho všeho jsme schopni? Některé chvíle jsou opravdu komické a u jiných se sami nad sebou zamyslíme. Ivan Trojan je ve skvělé kondici a téhle role se zhostil nadmíru dobře. I jeho poblázněný otec odvádí na plátně komický ekvilibrismus :) Jednoznačných 85% za českou perličku.

Samotáři (2000)

Úžasný film. Skvělí herci. Kázání o životě v podání mladistvých ztroskotanců. Nevím, co bych tak ještě dodal. Tohle se povedlo. Navíc hudba z filmu je výborná. Kdo neviděl, nepochopí. 90%

BrainStorm (2008) (TV film)

Příběh o tom, jak důležité je využít čas ve svém životě co nejlépe.. Jak už tu někteří předchozí uživatelé zmínili, je neskutečná škoda, že se tohle dílo nepodívalo do kin, protože je to obrovské překvapení. Radoslav Brzobohatý a Ivan Trojan jsou, stejně jako i ostatní herci, naprosto skvělí, a i když tenhle film má svoje chyby, ve výsledku na mne udělal velmi dobrý dojem. Když jsem viděl, že režisérem je Jirka Strach, byl jsem trochu skeptický, ale o to víc jsem rád, že mě neodradil. Velmi dobrý počin a na české scéně určitě perla, která si zaslouží těch 90%

Ospalá díra (1999)

Když jsem četl několik zdejších komentářů, musel jsem se smát. Takhle rozpitvávat do detailu každou scénu a každý filmařský prostředek. Ale běžte prosimvás.. Byla to skvělá podívaná a i když se ve filmu trochu střídají scény rychlejší s těmi "ospalejšími", není to vůbec na škodu. Perfektně zvládnutý film co se týče efektů a že děj není dokonalý? Nikdo není dokonalý. U mě má ale Burton a Depp za tenhle počin jasné plus a 90% k tomu.

Muž, který věděl příliš málo (1997)

Rozporuplné komentáře jak tak vidím, ale musím se přidat na stranu kladně hodnotících. Místy to bylo velmi přehnané a slabší a konec byl už vyloženě over, ale jinak jsem se musel smát. Nešlo to jinak. Když si vzpomenu na scénu s Billem, jak stojí na římse okna a něco mu spadne do oka. Prostě skvělá komedie. Možná není nejlepší, ale člověk se zasměje.. 70%

Krotitelé duchů (1984)

Výborná komedie v čele se skvělými herci. Vědecky uchopené pchychično je ve filmu mnohdy až vesele ztvárněno. Člověk se nenudí a musím říct, že na tenhle film stále vzpomínám s dobrým pocitem. 90% za skvělou klasiku a Billa Murraye

Aljaška v plamenech (1994)

Jako většina lidí musím říct, že Seagala nemám rád. A u jakéhokoli jiného filmu bych dal mnohem míň, ale tady udělám vyjímku a dám průměr a zaokrouhlím nahoru za snahu. Ostatní filmy se Seagalem jsou totální hnojivo, ale tohle se u mně dostalo alespoň na koukatelnou příčku. 50% za pár dobrých scén a snahu na něco poukázat :) Na greenpeace to ale nemá :)

Posel budoucnosti (1997)

Nevím proč, ale mně se to docela líbilo. Miluju postapokalyptickou tématiku a tohle bylo docela fajn. Vím, že je to strašlivě dlouhé a to zbytečně, ale vydržet se to dá. Holt je tenhle film šitý na míru úzkému výběru diváků. 70%

Trosečník (2000)

Dokonalý příklad filmu, ve kterém jsou slova zbytečná a přeci rozumíte všemu a je to hit. Dobrodružné drama o novodobém Robinsonovi, který musel strávit na ostrově sám 4 roky vinou letecké nehody. Skvělý výkon Toma Hankse a volejbalového míče od společnosti Wilson. Prožíval jsem to s ním a proto dávám tomuhle filmu 95%

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Zcela přiznávám, že na první shlédnutí tohoto filmu v kině nikdy nezapomenu. Tak "skutečný" a naturalisticky vykreslený film jsem opravdu neviděl. Prožíval jsem každý okamžik a se zatajeným dechem očekával nepřátelskou palbu za každým rohem. Již začátek filmu s divákem pěkně otřese a zbytek taky není žádný čajíček. Závěrečná bitva mne skoro donutila k slzám. Můžu říct, že při žádném jiném filmu jsem necítil takovou sounáležitost s hlavními hrdiny a modlil jsem se za jejich životy. Opravdu nezapomenutelný zážitek. Šokující, syrové. .takhle nějak si představuji skutečnou válku.. a není to nic pěkného. 95%