Rio (2011)

Je mi to líto, ale tohle byl jeden z nejslabších animovaných filmů, které jsem za poslední dobu viděl, a proto dávám slabší hodnocení. Skutečně krásné animace a propracované postavičky nedokázaly zachránit děravý scénář. Ornitolog byl pako, pes byl odporný, záporáci byly spíš k smíchu a asi nejhorší chvilky jsem prožíval, když se zpívalo. Lehčí nadprůměr, ale mohu s čistým svědomím říct, že je to pohádka na jedno zhlédnutí. Víckrát není třeba. 65%

Nevědomí (2013)

[ČSFD projekce] Svět, který byl zdevastován válkou s vetřelci, už není místem, kde by lidé mohli žít. Poslední zbytky civilizace odcestovaly na Titan, kam má nakonec odletět i dvojice strážců, dohlížející na hydroelektrárny, které nasávají zbylou mořskou vodu a mění ji na energii. Jack, který je servisním technikem bojových droidů, bojujícími se zbytky vetřelců, má ale svůj svět příliš rád a nechce se jej vzdát. Vše se však změní po havárii kosmického plavidla, které dopadne do jejich sektoru. Pravda je totiž zcela jinde.. Po delší době si pro nás Hollywood připravil další Sci-fi s postapokalyptickou tématikou. Trochu mne mrzelo, že je to vlastně skládačka dost známých filmů, a tak jsem si jen připravil drobný výčet. Moon, Armageddon, Prometheus, Tron, Matrix a další. Neříkám, že je film špatný, ale myslím, že originální dílko aby v dnešní době člověk pohledal. Efekty byly výborné i ponurý svět byl zkrátka perfektní, ale čekal jsem mnohem víc a věřím, že víc vytěžit rozhodně šlo s tímto nadějným tématem. Když tedy člověk překousne toho zarputilého fanouška, který vidí zas jen vykrádačku s kupou klišé a pár nelogičností, myslím, že si film užije. Je svižný a krásný na pohled. 75%

Divoši (2012)

Příběh dvou schopných zahradníků, kteří se nechtěli přidat do místního zahradnictví a dále setrvali na svém. Místní zahradnictví jim však zabavilo Sněhurku, kterou oba obdělávali, a rozhněvaně jim rozdupali pár trpajzliků. Pak se to začalo už jen komplikovat. Mám rád takové filmy, ale tohle bylo až příliš roztahané a celé mi to připadalo, jak karamelová krowka, která se vám přilepí na zuby. Posledních dvacet minut už jsem se jen modlil, aby je všechny oddělali a byl konec. Stopáž byla zkrátka příliš přetažená. 70%

Panna nebo orel (2010)

Příběh slečny ze střední školy, které se vymknou její lži z ruky. Příběh poněkud neoriginální, ale.. Ano, dávám 4*, jelikož se mi dostala pod ruku opravdu zábavná komedie z emerické háj skůl, která není totálně pitomá. Nikdy jsem si nemyslel, že to řeknu, ale je to tak. Vtipy tu byly opravdu vtipné, navíc se scénáristé vyhnuli zbytečným trapnostem, fekálnímu humoru a problémům teenagerů, které ve skutečnosti nemají a nezajímají je. Všichni působili přirozeně, herecké obsazení bylo naprosto skvěle sladěné. Navíc v hlavní roli nebyla žádná barbie nebo Hanička Montánů, ale obyčejná sympatická holka, která měla vskutku vtipné repliky. Tak nějak bych si představoval filmy pro pubertální skupinu místních uživatelů. 75%

Arthur a Minimojové (2006)

Jsem sice animákofil, ale tohle se mi tedy zas až tak moc nelíbilo. Hlavní hrdina byl nesympatický jak v lidské podobě, tak v té animované. Příběh byl strohý a celkem hloupý. Doufal jsem, že když vidím jméno Luca Bessona, že je to záruka kvality a propracovaného příběhu, ale zřejmě jsem se spletl. Za tento vcelku nepovedený animovaný omyl tedy pouhých 50%

Válečný kůň (2011)

Co jen říct na velkodílo pana Špílberga? Nemám slov. Tak ubohý marketingový tah, jako je neustálý tlak na city diváka prvotřídním kýčem, mi téměř vyrazil dech. Celou dobu jsem si připadal, jako by se mi zmenšovaly koule a vytrácel se ze mě testosteron. Jak mi to mohl můj oblíbený režisér udělat a stvořit tuhle plytkou sračku bez smysluplného děje? Stále nechápu. Spousta nadějných herců bylo zatlačeno do pozadí kvůli vyběhané herce a topornému nýmandovi, který zřejmě vylezl z divadelní školy, pokud vůbec nějakou absolvoval. Byl asi tak přirozený, jako kámen, co plave kraula a ještě vám pak zazpívá americkou hymnu. Na konci jsem už jen čekal, kdy se zpoza zářného úsvitu vynoří sekáč s kosou, selka s bochníkem chleba a kůň začne mluvit a jíst příborem, protože mi to připomínalo socialistickou propagandu na dokonalý film, který vás zkrátka musí rozplakat a běda jak ne! Já jen prskám smíchy a oceňuji těch pár scén, které stály za to. Když vás ale osloví 15 minut ze 141, je asi něco špatně.. 15%

Hněv Titánů (2012)

Tak tohle je snad ještě větší rána, než Souboj Titánů (2010). Mytologie už nebude nikdy jako předtím. Takový miš maš a snůšku nesmyslů jsem snad ještě neviděl. Tolik dobrých herců a taková hloupost. Černého Pegasa známe již z předchozího příběhu. Jinak tu na diváka nečeká nic jiného a lepšího. Jen tupá rubačka plná pompézních efektů, dramatických pohledů, klišé a mrtvých bohů. Příběh, pokud se o něm tak dá hovořit, nedokáži slovy popsat. Jsem jen smutný a nechápu, čím si to ta řecká mytologie zasloužila, že ji ten nenažraný Hollywood mrví hlava nehlava. 40%

Hunger Games (2012)

Film s podobným námětem jako Zabij, nebo budeš zabit, takže už zpočátku jsem měl k tomu všemu averzi, ale říkal jsem si, že tomu dám šanci. Slaboduchá vyvražďovačka, napasovaná v jemně dobrodružném kabátě a v náprsní kapse trocha romantiky, která je tak nepřekonatelný problém, až bych řekl, že měla stejné účinky, jako ledovec na Titanic. Za diváka mohu jasně naznačit, že jsem tajně doufal, že se filmaři přeci jen odváží a vypustí veškeré klišoidní hlouposti a udělají z toho opravdu zábavný a poněkud odvážný film. Žel, nestalo se. Tak nám tedy červená karkulka zabloudí do lesa s lukem a krosnou, picne pár lotrů a nakonec si najde fajn kluka, ač se jí rosí klín z úplně jiného. Moderní pohádka, ze které se mi místy chtělo na velkou. Spíše průměr, než nějaké překvapení.. 55%

Batman (1989)

Na tomto filmu jsem ocenil pouze dvě věci. Skvělé zvládnutí role Jackem Nicolsonem, který byl naprosto skvělý a herecký štěk Tima Burtona, který potřebu zviditelnění přímo přenesl na filmové plátno v podobě vlastního xichtu. Ale ruku na srdce, který režisér už to neudělal, že? Jinak vcelku nezajímavý a pro mne nudný film, který nenabízí o moc víc, než kdejaký druhotný komixový škvár. Michael Keaton mi navíc přišel toporný a věřím, že v té trapné masce mu ani nic jiného nezbylo. Zkrátka nejsem fandou těchto žánrů, Michaela Keatona a Batmana vesměs. 65%

LOL (2012) odpad!

Ach Tvůj Bože!!! Tohle bylo opravdu za trest. Nejen, že celý film byl praktickou exkurzí v obludáriu, ale tak mohutné výstřiky emocionálních žvástů do éteru, potažmo povědomí diváků (cílová skupina 10-15, zřejmě), mne utvrdily v tom, že dnešní mládež musí být nutně dementní díky takovým patosům a hormonálním sračkám, které naprosto neodpovídají skutečnosti. Nejvíc mne pobavila scéna, kdy matka seřvala dceru a ta běžela do pokoje ke svému deníčku píšíc : "Proč jsem to zas tak pokazila?". Je tohle reakce normálního teenagera? Nenechte se vysmát. Ten by v deníčku tak nehorázně dehonestoval matku, že by si to za rámeček nedala. Mno a když vezmu zbytek tohoto dokumentu o "dementní americké mládeži na střední", vyjde mi odpudivá nekoukatelná zhovadilost s naprosto nesympatickými herci. Kristova noho, nikdy víc! 0%