Akrobat (2000) (studentský film)

Na studentský snímek velmi povedená práce s loutkami. Příběh vcelku jednoduchý a dle mého názoru malinko nedotažený. Otec alkoholik skrze syna oživuje vzpomínky na krásnou minulost, která pominula. Snaha zapomenout na bolest prostřednictvím tvrdé výchovy bez citové vazby. Emoce k divákovi promlouvají skrze loutky velmi silně a je tu vidět pečlivost autorovy ruky. Snad se v budoucnu dočkám dalšího díla, protože češi byli kdysi v loutkové tvorbě špičky a nerad bych, aby tohle bylo zcela zapomenuto. 75%

Po zániku Země (2013)

[ČSFD projekce] Zas jedno postapokalyptické sci-fi drama, kde to má Země už prakticky za sebou a je neobyvatelná. Co čert nechtěl, vesmírný taxík, letící z jedné vzdálené planetky na jinou vzdálenou planetku, jejichž jména jsou nepodstatná, cestou píchne o asteroid a vyhodí tu otce a syna, kupodivu jediné přeživší ukrutné havárie, takříkajíc bez zavazadel na venkově, kde dávají zlé hyeny dobrou noc a zuřivé opičky vás chtějí ochutnat. Zkrátka stará dobrá hrouda - Země. Bohužel jediné příruční zavazadlo byl strašlivý bubák, který cítí ze svých obětí strach a stylem "seek and destroy" je takto vyhlazuje. Proměnné jsou dány, a tak začínají veselé toulky přírodou za spasením svých duší s rodinou Smithovou. Nemohl jsem se rozhodnout, jelikož hodnocení bylo na hraně tří a čtyř hvězd. Zprvu jsem četl na tenhle film ošklivé recenze, ale nakonec mi to nepřišlo až tak strašné. Některé trapné scény s přehnaným vzdáváním cti bych z filmu opravdu vypustil, ale jinak to bylo vcelku svěží a místy zábavné. Rozhodně bych to neodsuzoval a za průměr bych to také neoznačil. Spíše dílko, které na chvilku zabaví a tiše odezní, jako brňavka v lokti. 70%

Star Trek: Do temnoty (2013)

Docela povedený Star Trek, který rozhodně nedělá ostudu ostatním. Jsou tam emoce, pěkný příběh, spousta efektů, solidní rozuzlení a člověk se u tohohle kousku nestačí nudit. Nicméně je to místy plytké, melancholické, uplakané, přehnaně emotivní, až moc rychlé a zřídka i protivné. Mladému Kirkovi zkrátka chybí ten zkušený xicht a jeho mladická nerozvážnost, patriotismus a čiré hrdinství jsou občas těžko uvěřitelné, ne-li neskloubitelné. V některých bojových scénách je to zas přehnané. Zkrátka a jednoduše mám jisté výhrady a vím, že už to nebude nikdy starý dobrý Star Trek, jaký jsme znali a milovali. Časy se mění a s novými technologiemi do toho budou chtít filmaři narvat spíš efekty a ne solidní herecké výkony. Každopádně i tak je to obstojný počin, který vřele doporučuji nejen fanouškům. 80%

Věk draků (2011) odpad!

Musím tedy uznat, že Melville musí v hrobě nejspíš metat kotrmelce, anžto takhle prznit světovou klasiku si může dovolit jen totální jelito. Ale co, když už jsme se dočkali v posledních letech mnoha dementních dílek, tohle se v tom množství ztratí. Krátce a jednoduše, kapitán Achab nám na slunci malinko zčernal, z mohutného černocha Kvíkvega se stal připosraný mongol, kytovcům narostla křídla, moře vyschlo, v hlavní roli se objevil "děsně slizký a neuvěřitelně sexy Malý Dick" a scénáristé v Hollywoodu už totálně zmagořili. Sračka je to tedy nehorázná a jelikož znám knižní předlohu velmi dobře, musel jsem se za zbytky ochlupení své makovice popadat, jelikož toto je opravdu moc i na mou svalnatou a vzdorovitou povahu. Připadal jsem si chvílemi jako posolený slimák. Rozhodně nedoporučuji milovníkům světové literatury a obzvláště pak Bílé velryby. 0%

Království lesních strážců (2013)

Lesní strážci, kteří vcelku věrně kopírují Arthura a Minimoje, jsou animákem pro spíše starší děti. Tváří se vcelku pubertálně, ale humor tu není tak stupidní, jako u některých jiných pohádek, které se se svým "buďvtipnýzakaždoucenu" přístupem rozhodně řadí mezi slabší kusy. Vymazlená grafika spojená s 3D efektem vás docela uchvátí a když pominete fakt, že děj zas tak mohutný a rozsáhlý není, celkem vás i pobaví. Musím uznat, že se mi to docela líbilo, a kdybych takových příběhů neviděl už tucty, přidal bych i v hodnocení. 70%

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012) odpad!

Tento filmový políček (rána těžkým tupým předmětem) do mé tváře, bych snad ani komentovat neměl. Stačí se podívat na plakát, název filmu a každému jedinci (jež vykazuje mozkovou aktivitu) bude jasné, že ho čeká nehorázná sračka. Neodolal jsem a pustil jsem si to, abych se o tom také přesvědčil (ano, jsem sadomasochista - zřejmě). Hlavní postavy bych stručně označil za bandu odporných individuí, které obvykle stávají ve frontě na pracáku a věřím, že právě odtud byli vybráni, aby natočili tento skvost. Že se děj už od začátku tváří neskutečně tupě, nudně a klišé doslova cáká z každého záběru, je patrné již z úzkostlivého zastávání se černoušků. V té době by vám za to asi vyrvali vnitřnosti nebo vás upálili (v JůEsEj patrně i dnes). Pak už jen rutina kdejakého béčkového hrdiny. Tajemství, nezamiluj se, zamiluje se, likvidace záporáků, dostane nakládačku, únos nebo smrt milované bytosti (v případě smrti - obzvláště kruté, ale nesmí zemřít víc jak jedna osoba, páč by to bylo pak až příliš!), lest, zabití záporáka, všichni žili šťastně až do své smrti v divadle. No není to prostě super film?! 5%

Sinister (2012)

Celkem slušný horor, kde se neklade důraz na množství krve, ve kterém se utopí ta úplně poslední oběť. Autor však mohl klást větší důraz na zkoumání, vyšetřování, lepší detaily a nejen na ožralého týpka, který věčně lozí po baráku s baterkou a poslouchá vrzání podlahy. Originality tenhle film mnoho nepobral a konec taky nebyl nijak zvlášť překvapivý. Od poloviny filmu jsem už tak trochu doufal, aby se vše rychle ukončilo a já už se mohl věnovat něčemu jinému. Docela jsem se i nudil. Solidní, ale nikoli brilantní. Dobré, ale nikoli vynikající. Zas jeden odškrtnutý film, který už si asi nikdy znovu nepustím. 60%

Iron Man 2 (2010)

Poněkud slabší druhý díl, který dává velkou měrou důraz na vlastenectví a militaristické kecy, které mi dost znechutily prakticky celý film. Celé dvě hodiny blábolení o povinnostech a odpovědnosti naštěstí sem tam protne nějaký solidní souboj či vtipná hláška, ale jinak je to celkem odvar. Režie staví celý filmový potenciál na jednom herci, takže předpokládám, že Downey se dost zapotil. Ostatní kolem byli totiž jen statisti. Průměrná podívaná pro nenáročné diváky, kteří od filmu neočekávají téměř vůbec, hlavně když je tam dostatek výbuchů, hi-tech serepetiček a hodně barevných světýlek. 60%

Poslední týden (2008)

Ben, kterému lékař řekne, že trpí téměř nevyléčitelnou formou rakoviny, se rozhodne, že si udělá poslední dlouhý výlet na motorce. Jeho snoubenka na něj čeká doma a on jí slíbí, že se vrátí jen co bude připraven podstoupit léčbu. Během cesty rozmýšlí, zvažuje a žije jako nikdy dřív. Zvažuje, jestli vůbec je cesta zpátky. Přirovnal bych to ke Klepání na nebeskou bránu. Tady je to ale cesta jediného člověka. Souznění s přírodou, dech beroucí panoramatické scény, dost prostoru pro diváka, který se najednou může zamyslet nad nesnesitelnou lehkostí bytí a o křehkosti života, který vám najednou utíká mezi prsty a vy nejste s to jej udržet. Jednotlivé drobné příběhové linky, které nesouvisí s hlavním dějem, jsou také velmi roztomilé. Otázky, vyřčené a nezodpovězené, také v divákovi hlodají. Zkrátka velmi sympatický snímek, který hodnotím velmi kladně, a který mne velmi mile překvapil. 80%

Italské prázdniny (2003) odpad!

Rána kladivem do čela by způsobila menší bolest než tento skvost. Prakticky není o čem psát. Neskutečně blbé a trapné snad v každém záběru. Vlastně je mi trapně i za sebe, ale musím přiznat, že jsem se překonal a zhlédl to až do konce. Nevím, zda je příjemnější drtit své genitálie ve svěráku, nebo si najmout někoho ze Sušic, aby mi vrážel celou noc rozžhavené sirky pod nehty. Zase jsem jednou posunul svůj práh bolesti. Kam se hrabe Rambo.. 5%