Kick-Ass (2010)

Tak abych to nějak shrnul. Chlapec, který je ve škole celkem loser, děsně žere homixy a tak si doma, po vzoru Špajzermena, sešije obleček a vydává se neohroženě do ulic, kde dostane na držku. To však vyvolá vlnu ohlasu a každý chce být najednou superhrdinou a bojovat proti bezpráví a příkoří, které se dějí na ulicích denně. Je to plné násilí, nijak moc přehnaných blbostí (až na posledních 30 minut) a vcelku se na to dá koukat. Myslím, že z malé Chloë se nám klube nejen superkost a sen kdejakého pomateného homixového fanouška, který zná něžnosti jen od své pravačky (pokud to není levák), ale věřím, že až si zahraje i v nějakém emocionálně a dramaticky kvalitním filmu, bude z ní opravdu sexsymbol. Celkově nenáročná rubačka z pohledu syrového a docela skutečného, takže síla. Dost tomu však chybělo k dokonalosti, takže za mne 70%

Charlieho andílci (2011) (seriál)

Nevím, zda lze z pár dílů hodnotit, ale myslím, že lepší to už nebude a víc dílů než několik se ani zvládnout nedá. Docela ubohá záležitost, která čerpá ze "slávy" známějších filmových protějšků. Jen místo odporných protivných tří představitelek je tu trojice neznámých nesympatických nehereček. Velmi lacině to vypadá jen místy, ale co nezařídí kulisy, to zvládne scénárista, který se postaral o pozvolné upadání kvality.. prakticky už od začátku. Za snahu 15%

Jedovatý břečťan (1992)

Řekl bych, že se tento snímek malinko podobá Americké kráse, ale je o poznání hůř promyšlený a v zásadě neskutečně nudný. Tak utahanou snůšku solidních nelogismů jsem docela dlouho neviděl. Herecké obsazení celkem v pořádku, ale ty výkony přímo odrazovaly. Opravdu velmi nudná záležitost, se kterou se ne každý divák popasuje. 30%

Let (2012)

Pilotní eso Whip Whitaker je alkoholik a feťák. Přesto zvládá maskovat své stavy a jako kapitán pilotuje osobní letadlo skoro každý den. Jednou se však díky technické závadě téměř zřítí, ale díky svým zkušenostem zachrání téměř všechny cestující. I když jej všichni považují za hrdinu, nepříjemné skutečnosti začnou vyplouvat společně s vyšetřováním a temná stránka kapitána Whitakera s nimi. Výborný film o démonu, který ovládá spoustu lidí, kteří si to nedokáží připustit. Neuvěřitelný výkon Denzela Washingtona byl místy až děsivě skutečný. Když vynechám samotný závěr, který byl až příliš přeromantizovaný a malinko rozladil perfektně depresivní strunu, byla to tutově Oscarová záležitost. Takhle zbyly jen neproměněné nominace. Nicméně mne si tento snímek získal. Společně s Requiemem pro sen povinnost pro mladistvé, kteří si myslí, že u jedné skleničky to většinou končí. 85%

Troja (2004)

Epos, který cloumá historií. Slavná Trója a nesčetně postav, které je zbytečné jmenovat. Ílias a Odysseu známe všichni (mnozí s alespoň základním vzděláním), a tak je jasné, že srovnání je téměř vnuceno každému (mnohému) divákovi. Nebudu se tedy přímo vyjadřovat k "najděte 10 rozdílů", ale pojmu to jako divák díla neznalý. V prvé řadě zaujme kopa líbilých herců. Obsazení je tu vskutku famózní a mám za to, že je to hlavní devizou filmu. Herci totiž odvedli skvělou práci a ať už je scénář jakýkoli, musím říct, že tam nechali duši. Akční i romantická stránka věru vyvážená. Souboje fascinuicí. A hlavně jeden z mála filmů, kde nezemře Šón Fazolka! Vše sladěno jak má být. Malá vada na kráse je právě ten scénář a historická fakta, ale to už je jen malý detail, který je odpustitelný. Krásných 75%

Šeptej (1996)

Konkurent nepřekonatelným Samotářům. Silně kontroverzní film o homosexualitě a vztazích mezi dospívajícími - nebo spíše dozrávajícími - lidmi. Dlouho jsem se nemohl rozhodnout, ale skvělá hudba, která doplnila tenhle snímek, nakonec přispěla ke čtvrté hvězdě. Na české poměry si ji určitě zaslouží a Tatiana Vilhelmová k ní určitě přispěla velkou měrou. 70%

Dredd (2012)

Na pozadí celkem nevysvětlené světové situace jsme uvedeni do síní jediné organizace, která se stará o pořádek a zákon. Takzvaní soudci zde bojují proti zločinu, který zcela ovládl Mega City One, kde se tohle vše odehrává. Jistý soudce Dredd vyfasuje na začátku rutinního dne nového rekruta, Cassandru Andersonovou, která o chlup neprošla testy pro přijetí, ale má telepatické schopnosti, anžto je to mutant. A tak začíná jejich veselé dobrodružství, když jsou povoláni do jedné budovy, kde je moc a moc zlých pánů, kteří si nechtějí nechat kecat do svých nekalých záležitostí. Možná dobře, že Dredd má na palici po celý film helmu, takže nesympatickému herci Urbanovi není vidět do xichtu. Jsem rád, že i když je tu dvojice rozdílného pohlaví, nebyl zde ani pokus o tupou romantickou zápletku a vše je takříkajíc sterilní a strojové. Mírně plytké repliky divák rád přehlédne, protože tohle je film postavený čistě na akci a ničem jiném, naštěstí. Tím si získal nový Dredd mé sympatie a hodnotím velmi kladně. 75%

Neviditelný Kapr (2011) (amatérský film) odpad!

Na popud jistého uživatele jsem zhlédl tento kratinký gag, který je podle mne celkem srovnatelný s jakýmkoli jiným tupým pseudovtipným videem na youtube, který tam natáhl nějaký teenager z mobilu. Pokud má tahle "krátkometrážní komedie" na to, aby vyhrála v nějaké soutěži, pak se svět asi opravdu zbláznil. Slovo film by pak totiž mohlo ztratit na váze a rozplynulo by se v moři youtube sraček. Takhle tedy rozhodně ne, pánové.. 0%

Těžký prachy (2002)

Christian Slater v další průměrné roli zlodějíčka, kterýžto se svou bandou odcizí velikou sumu peněz a řeší problémy s tím spojené. Celkem odpočinkové tempo malinko kazí některé z topornějších postav. Dějová zápletka je celkem zajímavá, ale závěr opět shazuje celkem dobrý úmysl. Když to shrnu, pak si nejsem jist, zda bych tento film měl potřebu dále vyhledávat, ale jako kulisa k nějaké činnosti (žehlení, chlastání, sex..) celkem solidní. 50%

Já, padouch 2 (2013)

Paradoxně malinko slabší dvojka, kde se náš padouch vrací se svou mini armádou mimoňů, aby tentokrát bojovali proti zlu, dosáhla u diváků větších ohlasů. Já si to opět parádně užil. Malé nedostatky jedničky zde nahradily zase jiné, ale jinak to vyšlo opět nastejno. O hlavní zábavu se opět starají malí žlutí dvoukaloričtí poskoci, kteří jsou bezesporu hlavním tahákem obou dílů. Nezbývá, než vřele doporučit fanouškům animovaných filmů. 90%