Komici (2009)

Na Apatowa docela umírněné a ironicky příliš málo komické. Herci dobří (Sandler i Rogen skutečně hrají) a jako výpověď ze života komediálního herce dostačující, ačkoli v druhé polovině je to dost o ničem. A ta stopáž je zabijácká.

Mlha (2007)

Brilantní zpracování. Perfektní závěr. Tohle vám fakt dokáže, že lidé umějí být horší a nebezpečnější než krvelačné potvory s chapadly. Biblická kázání plní svůj účel, ale chvílemi jsou protivná. A kdyby ta monstra byla o chlup lépe zpracovaná, bylo by tu 5*.

Sucker Punch (2011)

Film dvou extrémů. V jednu chvíli je to dokonale přepálená, třeskutě zábavná, akční a téměř geniální jízda plná energie a efektních záběrů, jindy zas utahaná, nudná a stupidní přehlídka nesmyslných dialogů. A ty sekvence, kdy se divák baví a kdy se nudí, se pravidelně střídají. Kdykoli začal někdo mluvit, snažil jsem se dívat do země a neposlouchat. Hrůza. Naopak když se začalo střílet, nemohl jsem od plátna odvrátit oči. Fantaskní světy perfektní, film se vyplatilo vidět už jenom kvůli zombíkům německých vojáků z první světové poháněných na parní stroj s hodinkami. Paráda. Všechno to pozlátko je ale zabaleno v tupém příběhu odehrávajícím se v blázinci, což je naprosto zbytečné a nezajímavé. Sucker Punch je jako skutečně krásný obraz, ale zasazený do opravdu hnusného rámu. Ve výsledku průměr.

Howlův kráčející hrad (2004)

Parádní animák plný nápadů a Miyazakiho poetiky, který sice nedosahuje kvality Cesty do fantazie, ale aspoň se vyrovná Princezně Mononoke, a to už je dost co říct. Ke konci trochu zmatek.

Hlavně nezávazně (2011)

Zatraceně málo vtipné, neinovativní, stupidní a trapné. Romantické komedie mi nevadí, ale tahle je naprosto zbytečná. Nemůžu uvěřit tomu, že se Natalie nechala po úspěchu Black Swan uvrtat do tak mizerného projektu.

Nesvatbovi (2005)

První půlhodina nasadí zběsilé tempo a zbytek je bohužel jen rutinní romantická komedie, kterou ale zvedají do výšin výborní Wilson a Vaughn.

Barbarella (1968)

Komiksový film vzešlý z probíhající sexuální revoluce, což mluví za vše. Výrazně extravagantní sci-fi bizarnost, která kombinuje soft-erotiku a biblické motivy s fetišistickými pasážemi (např. kouření "esence muže" z obří vodní dýmky, ve které plave několik nahých chlapů), dodnes okouzluje vizuální originalitou, mimořádnou potrhlostí i sebe-ironickým (těžko říct, jestli záměrným) humorem. Je to naivní kýčovitá blbost, ale zároveň velmi zábavná, psychedelická a natočená s nebývalým tvůrčím elánem. A ty historky o životě filmu v následujících letech a o jeho napojení na soukromý život Jane Fondové jsou úžasné.

Život je krásný (1997)

Nádherný, dojemný, okouzlující i lehce komický film, ve kterém předvádí Roberto Benigni nejlepší výkon své kariéry. Překvapivě vynikající český dabing.

Pohřben zaživa (2010)

Po dlouhé době skutečně originální thriller, který se celý kompletně odehrává uvnitř rakve. To se musí vidět, už jenom kvůli těm perlám v dějových zvratech. Výborný závěr a vyznění. Skvělá atmosféra. Geniální. To se jen tak nevidí.

Poldové (2010)

Docela vtipné, ale nemá to nic společného s Kevinem Smithem. Snad v tom mistr nehodlá pokračovat.