• Fantasy

Pozemšťané, koho budete volit? (2010) (TV film)

Jeden z nejúpřimnějšícho dokumentů, co jsem viděla...smutný i vtipný...a dokazuje, že kdo chce, do společnosti se začlení a může být i kreativní, ať s handikapem či bez.

Popelky (2010) (TV film)

hm...to se vlastně ani nedá moc komentovat ani hodnotit.

Zkrocená hora (2005)

Moc se mi to nechce analyzovat...ale přeci jenom maličko...upřímně, jedno z nejlepších romantickýh filmových dramat, co jsem za dlouhou dobu viděla a pokud se ho někdo nechá ujít jen kvůli své hlouposti a netoleranci...jeho chyba. Byli to opravdu herecké žně, ale Heath Ledger a Michelle Williams opravdu září a pro mě hlavně Ledger, který svého cowboye pojal minimalisticky a o to víc vidíte v jeho tváři a gestech jaké peklo si museli podobní Enisové Del Marové prožít.

Sekretářka (2002)

Maggie a James si svoje postavy náramně užívají a jde jim to až s nadlidskou lehkostí herců, kteří dají do role vše. Líbilo se mi, že film příliš nerozpitvává samotnou zálibu hlavních postav, ale spíše jejich vnítřní běsy (hlavně Spaderovy). Postava Maggie Gyllenhaal se (alespoň pro mě) v tomto filmu stala jednou z nejsympatičtějších filmových postav, které jsem za dlouhou dobu viděla.

Servírka (2007)

Celý film jsem se v podstatě bavila...a i když je jde o klasický (dobrý) průměr, trošičku jsem podvědomě vnímala odlišný přístup ve scénáři, než v "obyčejných komediích" tohoto typu - i když v jádru to komedie až zase tak úplně není - protože je tam pár zvláštních scén, které mají decentní nádech nezávislého filmu, což se mi vlastně i líbilo.

Carrie (1976)

Po dlouhé době jsem měla z nějakého filmu ten správný pocit úzkosti a napětí, jak to celé dopadne...i když jsem Carrie jejich 15 minut plesové slávy upřímně přála a téměř to prožívala s ní, přesto jsem veděla, že to bude jenom chvilkové ticho před bouří. A zdálo se to jenom mě, nebo William Katt vypadal jako Robert Plant?

Figurína (1987)

James Spader si toho slizouna opravdu užil!

Saltová (2010)

Upřímně, bála jsem se, že to bude horší...chvíli jsem se bavila, chvíli jsem se nudila, protože jsem věděla, co bude následovat...sice je to klasický průměr, ale alespoň člověk ocení, když vidí, že si Angelina na plátně svoji Evelyn uživá stejně v jako každém jejím "akčňáku". Jolie je prostě jedna z mála hereček, které to věříte.

Vražedné myšlenky (1991)

Pro mě naprosto úžasný televizní thriller (televizní proto, že jsem si ho tak od mala zafixovala a neměla jsem nikdy tu představu bílého plátna a promítání, když jsem ho viděla) přesto nějak nechápu to nedoceněnost hereckých výkonů a scénáře...ale to není podstatné. Mě tenhle film po dlouhé době zase nadchnul a mimo jiné mě i dobře pobavil a to kvůli viditelnému pozustatku 80.let v oblečení a učesech protagonistů....díky bohu, že už jsou 80.léta pryč.

Hledá se chůva (2008) (TV film)

Chvíli jsem přemýšlela i o 3*, ale opravdu jen pár minut...mě vlastně nikdy úplně nevadilo téma "Jak chůva ke štěstí přišla", ale díky tomu, že je to obehraný námět tak je s čím srovnávat...ano jsou tu zlobivé děti, kteří nějaké svobodné chudince ze slabší sociální vrstvy připravují nepříjemnosti a je tu osamělý otec, který si vytrpěl své a hledá "tu pravou" a hádejte jak to celé skončí? Ale i když se snažili dát hlavní hrdince důvod proč bychom jí měli fandit je vám to vlastně jedno, protože už stejně víte jak to dopadne a takovéhle filmy nemám ráda.