Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Je to pár dní, co jsem 8.díl Star Wars viděla. Chtěla jsem to nechat si "sednout" a utříbit si trochu myšlenky. Mám se SW jeden velký problém - a ten se jmenuje - "Jsme epickým universem a chceme tyhle filmy posouvat dál". Což by bylo naprosto v pořádku, kdyby se takhle v praxi dělo. Ale ono se neděje. Namísto toho mám před sebou spoustu otazníku, u kterých nevím, kde začít. Celý film se snaží být family friendly, což bych mu nevyčítala, kdyby to šlo dobře. Namísto toho jsou to akorát věci, které by se dali dobře prodat. Humor, který s tímhle příběhem přišel mě nechává někde na půl cesty, kdy si myslím, že je spíš nenáhodně vtipný a v pasážích, kdy má být humor záměrem je to spíš cringe. Tohle všechno by mi nevadilo, kdyby neměl režisér na na celé zpracování 2,5 hodiny. To mě dostává k tomu, že ve filmu se objevují naprosté zbytečnosti a fuckupy ať už v podobě zbytečného čekání, umělého lovestory příběhu a odporování základním zákonům fyziky. Nemám problém se silnými ženskými postavami, nebo problém s diversitou ale mám problém se zpracováním. Chybí tu logika věci, chybí mi propracování postav a působí to na mě, že režisér se to všechno snaží nacpat do něčeho kolosálních rozměrů a stejně se mu to nepodaří. Abych ale jen nekritizovala - líbí mi vývoj u Rey a Kylo Rena, jsou to tahouni na které bylo radost se koukat, když se člověk oprostil o toho dalšího.

Sněhulák (2017)

Nejsem příznivcem severských detektivek a Nesba jsem nikdy nečetla. Ale mám pocit, že kromě kamery se u tohoto filmu povedlo jen málo co. Děj je v některých částech velice zmatečný, postavy nepropracované a v mnohých případech končí úplně k ničemu? Líbila se mi atmosféra a naproti všemu docela i casting, ale všechno to shodil slabý konec plus vše ostatní, co jsem popsala. Škoda.

Strážci Galaxie (2014)

Výsledek toho, že jsem se nechala unést doporučením ostatních a že jsem zrovna včera viděla první Kingsmany. Moje očekávání byla solidní čtyřka. Bohužel se film dostával do druhé poloviny s těží jen na 3,5 a pak tam také zůstal. Zůstal ve mně meh pocit. A to hlavně z hlediska postav, některých scén a toho digitálního balastu kolem. Nemůžu ale říct, že by to byl vyloženě film špatný. Jak říkám, nezbavím se toho meh pocitu a že to byla role, pro kterou Pratt zhubnul.

Dunkerk (2017)

Opouštěla jsem kino hodně zmatená. Klasické klišé typu, že Nolan překonává sám sebe mi poněkud začíná hořknout na jazyku. Ač velmi dobře zpracovaná látka (spoiler: Až na scénu, kdy je očividné i pro takového mamlase jako jsem já, že letadlem je model a Dunkerk je Dunkerkem z roku 2017) táhnoucí příběh, nervózní hudbu a atmosféru, která by se dala krájet jsem pořád čekala na "něco". Začala jsem mít velmi subjektivní pocit, že Nolan je zase jen Nolanem a i když je to geniální je to trochu...a teď to bude skoro rouhání - nuda. Všechno se povedlo, tak jak mělo, přesto mi některé scény vyšly poněkud do prázdna a to i přesto, že jsem v podstatě celý film seděla na krajíčku sedačky. Bude to potřebovat další promítání,

Spatřil jsem světlo (2015)

Jestli tohle má být příběh, který se má ve filmovém prostředí vyprávět o Hanku Williamsovi tak je to pro mě zklamání. Rozčiloval mě scénář, motivace postav, které tam nebyly ani zpola tak dobře vysvětleny jak mohly a z duše mě rozčiloval ten fakeový jižanský akcent. Ten prostě podle mě napodobit nejde, když jste předtím viděli Hiddlestona v Shakespearovi. Škoda, potenciál to mělo.

Pasažéři (2016)

Oddechová pohádka o dvou nešťastných lidech která nakonec skončí happy endem. Akorát trochu jiným aby to nebylo moc mainstream. Určitě si to zase pustím až budu potřebovat obnovit víru v to, že lidstvo jednou naši krásnou modrou planetu definitivně zlikviduje a já bych v té době byla ještě nezadaná.

Doktor Strange (2016)

Řemeslná Marvelovka, která úplně nenadchne ale skoro vůbec neurazí. Chápu, že jako úvoďák je to prostě divné a reference nezapadají do všeho tak jak mají ale i přesto mi chybí příběhy některých postav, jejich motivace a vysvětlení některých jevů, co se tam dějí.

High Rise (2015)

I když jsem se opravdu snažila o tom pochopit logiku celého filmu a byla jsem otevřená všem alternativám, na konci mi zbyl jen velice zmatený pocit, ze všeho a taky dost možná největší zklamání dosavadní sezóny. Wheatley není mainstreamový režisér, ale měl by umět přinejmenším zaujmout diváka alespoň nějakou. Tady se tomu snažíte přijít na kloub ale přichází jen nuda, zmatek a občasné zhnusení.

Bez kalhot XXL (2015)

Ne, tohle nemá nic společného s hereckým umem. Tohle je dokonale běžící business, který zaplnil poptávku na trhu. A zaplnil jí sakra dobře. Dokážu si představit, kolik ženských na to šlo, jen pro to aby viděli Tatuma zase polonahého. A to mluvím jen o něj. I když je tohle dějově nebo jakkoliv jinak shit, pořád to bude klasika, kterou si budou ženský pouštět pro zlepšení nálady.

Šéfe, jdeme na to! (1984) (TV film)

Nevím proč jsem na tenhle klenot nikdy nenarazila. Naprosto se vymyká dobovým unylým námětům a je to hezky osvěžující.