Kurošicudži - Book of Circus (2014) (série)

Konečně tu je pořádná adaptace mangy, která je samozřejmě lepší než polofillerová 1. série a celá fillerová 2. série. Pro neznalce to funguje dobře i bez znalosti předchozích sérií. 75%

Divoké historky (2014)

Jak je možné, že jsem o tomhle filmu vůbec nevěděl a když jsem se o něm dozvěděl, tak jsem si ani nečetl popisek a vrhnul se na něj a z toho co jsem dostal, jsem se bez okolků posral blahem. Jsem si připadal jak na tripu po oliznutí halucinogenní žabičky. Do poslední repliky geniálně napsané absurdní, černo humorné příběhy ze života. Nemůžu se rozhodnout, která je nejlepší. Nejdřív jsem chtěl dát plnou palbu ale je, tam jeden příběh, který nebyl, tak dobrý jako ostatní (Mafián v restauraci). Pokud máte rádi černý humor, tak jděte na to. 95%

Vampire Hunter D (2000)

Vizuálně úchvatné dílo inspirované ilustracemi Yoshitaka Amana, adaptující třetí knihu z knižní série od spisovatele Hideyuki Kikuchiho. Oplívající klasickým příběhem o lovci upírů "D", kterak se svým nejlepším přítelem "levou rukou"(ne, to není vtip) pouštějí za záchranou sličné panny skrze úžasnými postapokalyptickými scenériemi říznutými Gothickou stylizací a též spoustou šťavnaté akce a krve. Poslední scéna na mne velice zapůsobila. 82% /Update 29.10.2018 Viděno po druhé v eng dabingu. Pokud chcete zažít humorné béčko, tak se na film podívejte s eng dabingem. Pokud naopak chcete vážnější a melancholičtější zážitek, tak sáhněte po Japonském dabingu.

Metropolis (1927)

Viděna 2,5h, černobílá, restaurovaná verze z roku 2010. Revoluční film v každém ohledu a s velmi hlubokou myšlenkou, která mě dosti oslovila. 83%

Red Dwarf (1992) (TV film) odpad!

Vždy když se Amíkům dostane do rukou něco Britského, tak to skončí totální katastrofou.

Initial D (1998) (seriál)

Láska, přátelství a vůně spálených gum v atmosféře "devadesátek" za doprovodu božího retro soundtracku a spoustou technické "hatmatilky". Perfektní kamera a střídání různých záběrů z venku a zevnitř auta při závodech vytáčí otáčkoměr adrenalinu do závratných výšin a nenechá diváka ani spolknout slinu co mu teče po bradě. Správňák Takumi a jeho "osm šestka" tu předvádí nejlepší závody co jsem kdy viděl. 87% (V mé topce)

Initial D: Second Stage (1999) (seriál)

Kratší a s trochu odlišnou animací oproti 1. sérii ale pořád s božími závody, které nemají konkurenci ani ve filmech a kulervoucím retro soundtrackem. A kdybych byl dítě, tak hned běžím a prosím tatínka aby mi koupil Toyotu Trueno AE86, pověstnou "osm šestku". 87%

Stranger: Mukó hadan (2007)

Skvělá animace, perfektní souboje a krásná hudba. Příběh značně jednoduchý a nezáživný. Nejlepší přichází v poslední třetině filmu, kdy se rozpoutá nefalšované krvavé peklo. 75%

Kenpú denki Berserk (1997) (seriál)

Kluci ze studia Oriental Light and Magic dokázali s malým rozpočtem, podle geniální Manga předlohy od autora (Kentaro Miura) vytvořit jedno z nejlepších a nezapomenutelných Anime co jsem kdy viděl. Anime žel bohu pokrývá jen malou část z celého příběhu Mangy, která ještě není ukončená, tudíž má Anime otevřený konec. Hudba od mistra (Susumu Hirasawa) je úplně nadpozemsky krásná a často jí poslouchám. 95% (V mé topce)