Reportér (2012) odpad!

Nedosledované - film ma od začiatku vôbec neoslovil a pri tej černoške na začiatku som skoro zaspal ! odpad!

Zvonilka a Velké hry (2011) (TV film)

Človek by povedal, že rozprávky pre tie najmenšie deti sú len klišé a zabavia sa na tom len škôlkari. Ale bolo to určite zaujímavé dobrodružstvo plné humoru a dôvtipu, ktorý tam nastrojili tvorcovia rozprávky. (skákajúce žaby, slizová šmýkačka, vílí prach .... ). Čo je ale ojedinelé v tejto časti "Zvonilky" je to, že tentokrát nebola hlavnou postavou, ale vedlajšou. 3,5 dávam pretože rozprávka bola dosť krátka a z tohto pohľadu sa to ani nedá objektívne ohodnotiť, 20 minút je naozaj málo, takže tie body patria skôr humoru, grafike a dobrodružstvu pri hrách.

Newsroom (2012) (seriál)

Asi patrím k tým ľuďom, čo vyznávajú inú sortu seriálov, no skúsil som si pozrieť tzv. "novodobý americký trhák" i keď síce len dve epizódy, ale dávam viacmenej na prvotný dojem, ako na doznievanie. Z počiatku som si myslel, že som stupil na správnu nôtu a že má fakt niečo do seba, mám na mysli scénku z prvej epizódy, kde sarkastický moderátor Jeff Daniels uvedie na správnu mieru položenú otázku: "Prečo je Amerika najlepšia zem na svete?" No bol to len nadupaný začiatok, kedy sa mi to zapáčilo. Bohužial nečakal som, že sa to bude všetko nakoniec točiť okolo jednej horúcej kaše. V skratke - Máte radi televízne správy? Ak áno a zaujíma Vás i zákulisie ich tvorby + niečo viac sarkastického v podobe Hugh Laurieho (Dr. House), tak ste na správnej adrese. Mňa síce veľmi baví seriál Dr. House, ale tu som sa celkom sklamal. Horko ťažko som dopozeral druhú epizódu a to je už dosť veľa :) Ale ako som už písal, každý má rád niečo iné, inak seriál je primeraný a zábavný. 2*

Králova řeč (2010)

Až na druhý krát a po dlhšej dobe seba presvedčovania som si povedal, že si film pozriem celý od začiatku po koniec. Jednak to bol film z obdobia monarchie a opisuje časy druhej svetovej vojny. Nápad pre film bol ale excelentný. Kráľ a rečová vada a počas obdobia prejavov a hlavne podpory kráľa svojmu ľudu. Chcelo to zapracovať na sebe, pretože kráľ i počas zlých časov musí viesť svoj ľud so vstíčenou hlavou. Filmu udeľujem 3,5*, pretože je to dobrý a zaujímavý film, ale niekoho by to mohlo aj nudiť, nieje to práve moja šálka kávy.

Skyfall (2012)

Skyfall je vo svojej kategórii určite jeden z tých naj filmov, ktoré si rád pozriem, no neprekonal moju obľúbenú bondovku "Casino Royale", to je proste stará klasika. Za tie dve hodiny ma začali bolieť aj uši, čo som mal slúchatká založené, ale nevadí, film sršal akciou, presným načasovaním príchodu bonda v tej správnej chvíly (ako som aj očakával), miernou erotikou, vtipom a diplomaciou (politikou). Okrem toho sa mi páčila scéna v Shanghai (moderné mestečko, dobre sa na to pozerá, keď ho nafilmujú tak v noci, skoro ako New York) a song od Adele pekne doladil film, dal mu isté čaro. Hodnotím za 4*

Bláznivá výhra (2012)

Film sa dal pozrieť, ale nebol tak kvalitný ako napríklad "Oko berie". Viac som ani nečakal, ale pozrieť sa dal, aspoň som sa nenudil. 3*

Hotel Transylvánie (2012)

Veľmi sympatická rozprávka s dobrým nápadom, preniesť grófa Drakulu do dobrého svetla (asi prvý krát ho vidím v tom dobrom-pozitívnom svetle), kde ukazuje ľuďom, že sa skrýva vo svojom hoteli len preto, že sa stráni ľudí, lebo mu v minulosti ublížili. Čo by to bolo za rozprávku, keby to bolo len o Drakulovi a príšerkách? Do hry sa zamieša aj človek, ale čo je najpikantnejšie, zaľúbi sa do Drakulovej dcéri a nakoniec spolu zostanú bok po boku :) 4*

Zack a Miri točí porno (2008)

Celkom zaujímavé odklonenie sa od žánru filmov, ktoré sledujem. Pobavilo, rozosmialo i miestami znudilo. Ale čo je hlavné, dalo sa na to aspoň pozerať :) 3* [Cockocino]

Rychle a zběsile 5 (2011)

Staré známe tváre opäť nastupujú do premakanej časti "Rýchlo a Zbesilo 5", podľa mňa zatiaľ najlepšej z tých piatich. Nuže, počas celého dvojhodinového filmu som sa, nebudem klamať, celkom statočne nudil, pretože pokým sa dostal film k naozajstnej akcii, chvíľku to trvalo :) Musel sa pripraviť plán, zísť tím a spoločne pripraviť akciu, nuž a potom sa začala tá pravá a nefalšovaná jazda, tentokrát po Rio de Janeiro. Nie tak v pravom slovazmysle, ako ten film poznáte (všade autá, ženy ...), ale film obohatil Dwayne Johnson, čo tomu dalo ten správny kaliber a dávku akcie i adrenalínu, pri pozeraní niektorích sekvencií filmu. Po bitkách, jazdách a prestrelkách po divokom Riu sa strhla akcia "poďme do toho spolu" a vtedy ten príbeh vyvrcholil, kde sa mi to už dosť páčilo :) Na koniec, ako čerešnička na torte prišlo rozdelovanie lupu a zviditelnenie toho, ako si kto peniaze utráca. Tiež pekný záver spolu s vkusne doladeným Soundtrackom. Po tejto časti sa dosť teším na pokračovanie: http://www.csfd.cz/film/297625 4*

Ip Man: Zrození legendy (2010)

Táto časť Vám nedá tú akciu, ktorú si pamätáte z prvého dielu. Jednoducho opisuje Ip manovo detstvo a dospievanie pri učení techniky Wing Chun. Neskôr sa spozná i s jeho budúcou ženou a bude učiť svoje dieťa bojovú techniku, ale to už len skrátka, ku koncu filmu. 3*