Ostrov Dr. Moreau (1996) odpad!

Tedy faktem je, že tohle mě moc nebralo ani v knižní podobě, ale přece jenom, filmové zpracování ze 70. let s Burtem Lancasterem a Michaelem Yorkem (a že to taky nebyl žádný zázrak) převyšuje tento opus přímo brutálně. Naprostá zbytečnost. Kolik hladových Eritrejců by se za tyhle prachy mohlo aspoň měsíc slušně pomět?

Poltergeist (1982)

Z mého pohledu naprostý mazec a jeden z nejlepších mysteriózně hororózních filmů, které jsem kdy viděl. Spoustu hlášek z něj celá má rodina už léta používá (televizní lidi, už jsou tady, předtím a potom...). Málo chybí do 100%, a nikdy nezapomenu (mimo jiné) jednak na hudbu, druhak na totální dotažení filmu v úplném konci závěrečné scény. Vykopnutí televize i se stolkem na pavlač motelu korunuje celý kousek s vtipností v amerických filmech naprosto neobvyklou. P.S. ještě jsem zapomněl na každovíkendové prohlášení "tento dům je vyčištěn" a dál na výkřik, kterým častuji mou ženu, když se rozhodne začít večer bourat hromady hadrů v prádelně jejich protažením pračkou. V tomto případě jde o zvolání "NECHOĎ DO SVĚTLA, CARROL-ANNE!!!"l

Poltergeist II (1986)

Není to sice tak dobré, jako první díl, nicméně mnoho neztrácí. Škoda, že jsem viděl i trojku. To byl marast na entou. Ovšem zde, i za indiánské vložky, 80% sedí.

Serpico (1973)

První film, který jsem s Pacinem viděl, neb tu běžel hluboko za komančů i v televizi (nastavoval zrcadlo společnosti, kde dolar je alfou a omegou, jinak si to nedovedu vysvětlit). Mínil jsem, že jakési mé dětsko pubertální vjemy budou jistě poněkud mimo mísu, ovšem po létech, už v barvě a v původním znění, jsem zjistil, že tohle je klasika a vynikající psychodrama, kterému se rozhodně může rovnat pouze pár kousků z tohoto žánru.

Ali (2001)

No, dám čtyři. Žádný Zuřící býk to sice není, ale není to (na Michaela Manna) zase tak špatné. Dokonce je to dobré. Jen jedna poznámka. Nevidím jediný důvod, proč bych se měl po zhlédnutí jakéhokoli filmu zastydět za to, že jsem bílej chlápek z Prahy. A tento pocit film v docela slušné míře evokoval. Takže asi tak 72%.

Ray (2004)

No soda. Ray byl vynikající muzikant a o jeho životě jsem už léta věděl skoro všechno, bál jsem se proto nestravitelné přeslazené limonády s kousky plovoucího kandovaného ovoce. Chyba lávky, nic z toho se nedostavilo a já jsem si medil od začátku až do konce. Velmi, velmi povedené. Velmi povedené. Jamie Foxx mě neskutečným způsobem překvapil.

Vykoupení (2004) (TV film)

Slabý kousek, který částečně držel nad vodou Foxx. Lynn Whitfield nevěrohodná a neuvěřitelná, prostě blbě napsaná postava nebyla zachráněna. Jediný dojem z celého filmu, který ve mně zůstal, je ohromení nad tím, jak lze z vražedného hajzla udělat ikonu až modlu. Tou Nobelovou cenou za mír mu měl laureát rozflákat škécu. Tenhle americký přístup prostě nechápu. Kdyby byl býval uvězněn v USA Hitler a psal z vězení dojemné dopisy, asi by vzniklo hned několik podobných videí, které by nám ho představily jako napraveného šlechtitele hrachových lusků a báječného lyžaře. Asi tak. Nicméně i film se nacházel pod průměrem, můj osobní názor neměl na jeho kvalitu a hodnocení sebemenší vliv. Nebo alespoň neměl žádný větší, že.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Něco tak tupého se hned tak nevidí. Doufám jen, že podobné blbky moji synové nikdy nepotkají.

Anakonda (1997)

Víc bych dal jedině tehdy, kdyby je ten had sežral hned po úvodních titulcích. Chudák John Voight. Tu jednu dávám jen za Dannyho Treja. Ten nezklame. DODATEK 17. března: Jo, a chybí mi tam hrdinné (ale sežrané) moudré černé děcko!

Oscar (1991)

Vůlbec nic jsem nečekal a strašlivě jsem se bavil. Ornella byla báječná, Sly překvapil komediální notečkou, kterou bych od něj vůbec nečekal, a scénka odzbrojování si zaslouží tu hvězdu navrch.