Má tlustá Valentýna (2002) (seriál) odpad!

Humus, který by měl přimět režiséry a producenty k vážným myšlenkám na sebevraždu. Já rozhodně o vraždě uvažoval.

Ptáci (1963)

No tak se vám omlouvám. Z Božské Daphne a její předlohy (včetně neskutečného napětí a mystérie) nazůstal kámen na kameni. Hitchcocka mám strašně rád a přiznávám se, že v mém vnímání je toto jeho možná úplně nejslabší film. Vadí mně i příšerné nasvěcování herců en face ve všech scénách, jakož i naprostá absence jakékoli pointy. Podprůměrný filmový opus, připomínající vcelku slušná béčka z konce 60. let. Zklamání.

Roxana (1987)

V podstatě strašná blbost s nádhernou Daryl Hannah (kdeže loňské sněhy jsou). Nemám rád podobná znásilňování klasik, v tomto případě Cyrano dostává notně co proto, ovšem vcelku jsem nebyl úplně otrávený ani úplně nadšený, takže ty 3* tam asi dám.

Číslo 5 žije (1986)

Limonáda s fruktózou místo cukru. Vtip občas trochu mrzne, ovšem slušná akce, až nečekaná na tak dětskou zábavu, film poněkud (spolu s dobrým střihem) povyšuje poměrně slušně nad průměr.

Prci, prci, prcičky (1999)

To je tak blbý, až to mlátí dveřma. Snad proto, že jsem to viděl slušně ovíněn, jsem se místy řezal smíchy. No, mírně nad 50% tomu dám, ovšem doufám, že už to nikdy neuvidím, tedy alespoň střízlivý.

Comeback (2008) (seriál)

No, dám tři, za snahu o původní český sitcom a Tomáše Matonohu. Faktem je, že v našich luzích a hájích zatím nic lepšího (vyjma České sody, která je žánrově jinde) nevzniklo. Trochu smutné, ne? Ovšem ta tlustá krasavice - dcera mě opravdu irituje.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

No, čtyři s odřenýma ušima. A jen proto, že Coeny miluju. Protože obávám se, že nevidět do té doby od nich nic jiného, jejich jména bych si rozhodně nezapamatoval. 70,5%.

Pohotovost (1994) (seriál)

Zatím nejlepší Nemocnice na kraji města všech dob. Speciálně Clooney tady odváděl své životní výkony, se vší úctou k jeho následné filmografii. Všechny ty Chicaga a Greyovy anatomie (pomíjím zcela se vymykajícího House)se měly mnohem lépe dívat. Takhle přesně se to dělá.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Vtipné, originální, jen to hercům pod nohama tak nějak klouže. Na vině bude nejspíš scénář, který režisér zjevně nedokázal (ke škodě výsledného vyznění) dostatečně ovlivnit ani předem, ani střihem. Ovšem herci to zvládli navýsost dobře, to nemohu říct.