Jízda s ďáblem (1999)

Za tři*. A neptejte se, proč. Sami jste si už odpověděli. Stahovat ani kupovat si to nebudu. Počkám si na reprízu v TV a pak se (možná) zase podívám.

Dobrodružství Barona Prášila (1988)

Příšerné. Geniální. Věřím, že se to nelíbilo. Jen z mého pohledu nevím, proč vlastně. Všechno je jen ovkusu. Možná je ten můj úplně ničemný, nicméně je můj a mám ho rád.

Tři mušketýři 2 (1974)

Film provázející mé dětství, v kině jsem na něm tehdy byl asi pětkrát. Úžasný biják, nabitý hvězdami a akcí, láska a protivenství, prostě vše, co lze od dobrodružného žánru očekávat. Ovšem po létech jsem si říkal - v televizi to taky není špatné. Možná stačilo natočit to jako TV film. A hlavně - jestlipak už jednou někdo pojedná filmově tento román způsobem, který by se alespoň blížil originálu?

Božská relikvie (1986)

Standardní Ping Pong z produkce Hong Kong. Nic pro mě, i když jsem si jist, že někomu to mohlo udělat radost.

Jan Žižka (1955)

Jak by to bylo krásné, kdyby člověk o historii nic nevěděl... Vávra natočil výborný film vždy, když usedl na sesli za kameramana. I v tomto případě je režisérská práce v podstatě bezchybná, jenže s tím scénářem, který vytvořil snad Zdeněk Nejedlý osobně, se žádné zázraky vytvářet nedaly. Historie zase jednou dostala pěkně na zadek a hodný strýček Žižka k tomu notně přispěl. Co říci? Děti do deseti let by byly jistě nadšeny, protože dobrodružných a dobrosrdečných bijáků není nikdy dost, navíc Robin Hood v české verzi už v jiném případě natočen zřejmě nebyl. Everything. Já du.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Všichni už vše popsali. Pro mě osobně - blbý závěr vše téměř úplně shodil. Nic originálního to nebylo (viz Happy End s Menšíkem a Obermajerovou), v podstatě jsem se nudil. Ale zpracování a režijní vedení ty tři hvězdičky zaslouží. Tedy vlastně čtyři, jak tak na sebe koukám. To jsem dneska nějak hodnej, až se sám divím.

Letec (2004)

Pro mě to bylo příliš studené až mrtvé. Howard byl záblesk, zvíře, solitér, beroucí život jako hru, kterou je třeba hrát vabank... Kam se tohle všechno podělo (po velmi slušné první třetině), to fakt netuším. Možná by to vyřešil razantnější střih, ovšem nejsem filmař a má domácí videa by se asi zde mezi top 1500 nedostala (snad s jedinou výjimkou, ale tu nepředvádíme ani dobrým návštěvám). Radit tedy nemohu. Nicméně co mohu, to je vyjádřit zklamání nad jednou promrhanou šancí.

Život pod vodou (2004)

Tedy já se bavil. Ne úplně královsky, ale skoro. Má slabost pro Anjelicu a Cate vyšponovala hodnocení na dobrých 82%.

Veronica Guerin (2003)

Nevím, co by se dalo dodat k hodnocení Kleopatry. Nepochopil jsem naprosto žádný důvod, pro který by měla hlavní hrdinka mít tak neotřesitelnou podporu manžela; její vyšetřovací způsoby navíc působily vskutku srandovním dojmem. Skutečnost, že si Cate dokázala s tak matně napsanou figurou poradit s lehkostí jí vlastní, je hodna obdivu. Ty 3* jsou tam tedy výhradně za její výkon. Hrát to jiná herečka, bylo by to trapné k neunesení.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Walter Raleigh je jen zlehka nahozen, psychologie této postavy je taková jakási televizně mýdlová. Upozaděný Geoffrey Rush a poněkud nadměrně hysterický výkon Cate Blanchet (asi to tak režisér chtěl, ovšem představa této železné královny, která na jednu stranu postaví Anglii na nohy a na druhou stranu se zmítá ve vodopádech hormonální nerovnováhy jako čtrnáctiletá školačka s rovnátky nahoře i dole) srazil hodnotu filmu oproti první části poměrně značně. Dávám 71% a díky tomu i 4*.