Hvězdná brána (1997) (seriál)

Pro mě snad největší sci-fi klasika, která existuje. :-) Postavy, napětí, akce, sci-fi, humor - vše skvělé. Tvůrci do toho vložili výborný nápady jako např. Goa'uldy, Asgardy či Ori. Dobře dosazovali i jména bohů. :-) Postupem času se série podle mě náramně vylepšovaly až do desáté, poslední série. "Blahoslavení budiž Ori!" :-D

Cesta do neznáma (1995) (seriál)

Seriál, který velmi příjemně překvapil. :-) Původně jsem čekal pouhý sci-fi a dobrodružný žánr, ale to je tu vedlejší. Hlavní je tu politika a hlubší myšlenky, které zvedly seriál na 5 hvězdiček. Bohužel ale hodnotím a komentuju pouze do půlky třetí série, protože jinak bych to snižil o jednu nebo dvě hvězdy. A to především za to, že politika už zde nebyla tématem, sci-fi začalo být přehnané a hlavně tvůrci začali postavy vyměňovat, což by mi vadilo asi nejvíce (na další díly jsem se pravě raději nekoukal, abych si seriál nezkazil). Skvělá je 1. a 2. série + vánoční díl ve 3. sérii (téma kapitalismus). Třetí série jinak bohužel už klesla na kvalitě.

Cesta do neznáma - Klouzači (1995) (epizoda)

Výborný úvod do seriálu. Když sem toto viděl, musel jsem si pustit ihned pokračování. Ani chvíli jsem se nenudil. :-)

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Tento seriál je americký? Podle humoru bych tipoval britský. :-) Velmi příjemně mě překvapil i svým dějem a postavami. Každá postava má skvělý charakter. :-) Jenom škoda, že to má tak málo dílů.

Ajťáci (2006) (seriál)

Skvělý kvalitní britský seriál z počítačového prostředí. :-) Velmi i dobré inteligentní parodie na řízení firmy, události a jiné situace. Jen škoda, že každá série má tak málo dílů. Tento seriál si zaslouží všech pět hvězdiček každopádně. :-)

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Tak tento pesimistický, drsný seriál má skutečně něco do sebe. :-) Ani u jednoho dílu jsem se nenudil. Akorát mě občas štve, jak furt nechávají konce otevřené. :-D Ale jinak fakt skvělý seriál. :-)

Castle na zabití (2009) (seriál)

Tak tenhle seriál předčil všechna má očekávání. :-) Opravdu jsem nečekal, jak se tento seriál zalíbí. Detektivní seriál, který také hodně pobaví. Spisovatel a detektivka - krásný výběr. Detektivku si člověk zamiluje ihned a Castlovi člověk postupně přijde na chuť. :-) Lepší herce dosadit nemohli. 5 hvězd? Stoprocentně! Po dlouhé době musím také připsat něco o vztahu Castla a Beckettové. Líbí se mi styl od Andrewa W. Marlowa, jak dává postupně dohromady hlavní postavy. Něco takového právě mám rád a za to jsem mu velmi vděčný. :-) Po pěti sérií: Ačkoliv si někteří myslí, že seriál by se mohl zakončit šestou sérií, tak já říkám: "Nikoliv!". :-) Kvalitu si to udržuje celkově stejnou vůči předešlým řadám. Některé epizody jsou lepší, jiné horší. Takže dokud to nebude mít alespoň osm řad, tak nebudu spokojený. :-) Po osmi sérií: Tak se mi přání splnilo a seriál se dočkal i osmé série, byť poslední. Kdyby ABC nadále počítalo se Stanou Katic, tak by mě mrzelo, že by nebyla další série (a právě kvůli plánovanému vyškrtnutí herečky není další řada vzhledem k vyjádření fanoušků). Nemalá část diváku špatně hodnotí osmou sérii (či dokonce i sedmou) negativně, ale já jsem byl za ní rád a hodnotím ji pozitivně. Sice byl začátek poslední sezóny příliš divoký a konec krapet uspěchaný, ale celkově se na to dívám s úsměvem a za úplný konec jsem přeci jen rád. :-)

Futurama (1999) (seriál)

Stejně nesmrtelný seriál jako Simpsonovi, který je o krapet inteligentnější. Proto ho mám také raději. :-) Vtipný, zábavný, sci-fi dobře povedený seriál, který si zaslouží spoustu sérií. Má skvělé parodie jako např. na Star Trek (viz. kapitán Zapp Brannigan :-D). Co jiného dodat....prostě neskutečně povedený animovaný seriál, který neomrzí. :-)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Simpsonovi...co na to říct. :-) Skvělý, nápaditý, vtipný, povedený, rejpající, akční, neskutečný,...takhle bych mohl pokračovat do druhého dne. Simpsonovi jsou velká klasika a vůbec se nedivím, že to má tolik sérií. Nápadů není nikdy dost. :-) Díly nikdy neomrzí a člověk si je může pouštět neustále dokola. A nikdy by mě nenapadlo, že Simpsonovi, který jsem měl ze všech animovaných seriálů nejraději, může překonat jeho sestra Futurama. :-) Jak to ti tvůrci dělají? Nejspíš podepsali smlouvu s ďáblem. :-)

Za svitu měsíce (2007) (seriál)

Velmi kvalitní seriál. Jiná tak dobrá upíří kriminálka už nikdy nebude. Velmi dobrá témata a zápletky jednotlivých epizod se skvělým upírem a reportérkou v hlavních rolích. :-) Hodně ale nechápu, jak mohli tvůrci přestat natáčet další díly tohoto senzačního seriálu, který by přitom mohl mít spoustu sérií (hlavní postavu by vždycky nalíčili tak, aby vypadala stejně :-)).