Dům za všechny peníze (1986)

Dobrá a bláznivá komedie, určitě se zasmějete a T. Hanks se svým už tehdy herecky výborným výkonem přispěl ještě k lepší zábavě. Určitě nadprůměrný film. 7/10

Plán útěku (2013)

..A já si pořád říkala, co má ten vězeňský boss Rottmayer za problém, že pořád toho génia Breslina tak pronásleduje =) Za to herecké obsazení musím dát čtyři hvězdy. Pěkná podívaná..A tihle kultovní mistři si to zaslouží.

Matka noc (1996)

Mother Night - špionážní drama, na které se těžce dívá. Tenhle žánr musíte mít rádi a hlavně byste měli znát i některé historické podklady. Ono je složité obětovat svůj život pro dobro své vlasti, ve které ani nežijete, a stát se špionem v zemi, kde vlastně vyrůstáte a proti které zničeho nic máte bojovat, ač jste se nikdy politicky nijak neangažovali. A aby toho nebylo málo, nikdo vám nedosvědčí vaši skutečnou identitu a váš skutečný záměr zůstává utajen. Jednoduše, všechno musí být naprosto věrohodné. A pak věřte svým skutečným ideálům. Mám smíšené pocity. Cítím nevděk a zlobu zároveň. Ztrácíte sami sebe pro něco vyššího a nakonec se vám dostává jen opovržení.

Lovci hlav (2011)

J. Nesba zbožňuju, proto jsem si nemohla nechat ujít tohle filmové zpracování. Pravda je, že zrovna jeho dílo Headhunterne nebylo pro mě úplně lákatelné, proto než jsem se donutila tento snímek pustit mi chvíli trvalo a stálo mě to hodně úsilí, ale musím říct, že mě to docela překvapilo. Začátek jsem viděla snad stokrát, a proplout dál, bylo zatraceně těžké, ale když se přemůžete a první půl hodinu "přežijete" začne se příběh Rogera Browna docela dost vyvíjet a vy nestačíte postřehnout, jak se to všechno k čertu stihlo stát =) Děj se začne tolik zamotávat, že smůla, která se lepí Henniemu na paty snad není vůbec reálně možná. Ale ať je to jak chce, byla to senzační podívaná, i když místy s trochou děravými a prázdnými úseky. 7/10

Království (1994) (seriál)

Tak dlouho jsem se Riget vyhýbala, až mě dostihlo plné hodnocení. Já jsem sice slyšela, že je to fakt dobrý kousek, ale ani za nic by mě nenapadlo, že to tak opravdu bude. Trier je úžasný a všechno, co v Království bylo, bylo hrůzostrašné, senzačně vtipné a někdy ta slovní spojení a dvojsmyslné obraty zamyšleníhodné. Celá ta dánská atmosféra s vynikajícími herci vás fakt baví, obzvláště E.H. Järegard dodával tomuhle seriálu plné náboje, stal se mým oblíbencem jen co se objevil, a když promluvil tak to jenom utvrdil =)

Horší už to nebude (2006)

Tohle je hodně zvláštní věc, ani nevím jestli moje hodnocení odpovídá mým pocitům po shlédnutí takového filmu. Stranger Than Fiction má ohromné hodnocení, a já se tomu nedivím. On je to neuvěřitelně zajímavý film, takový jen tak náhodou neuvidíte.. Ani nevím jestli mě víc nadchnul M. Forster, nebo Z. Helm, protože ten scénář je opravdu dech beroucí. A ani nevím jestli se u takového příběhu dá vyloženě zasmát, protože jestliže dá, tak to určitě není ten kýčovitý humor, který vidíte u každé první pitomé komedie. Spíš bych řekla, že tady ty vtipné pasáže jsou dost na intelektuální hranici, takový humor, není určitě každému blízký. Já se v tom sama hledám, přesto mě ten samotný příběh v příběhu senzačně překvapil. Já ty čtyři hvězdy musím dát už jen za ten originální námět. Přece jenom, co když se ráno probudíme, a zjistíme, že je všechno jinak, než jsme si celou dobu mysleli??Obrátí nám to život naruby a pak bum..má být konec?? Takhle to přece skončit nemůže, nebo naopak musí?

Mužská záležitost (2003)

Taková odpočinková blbinka. Příběh, tam vlastně ani není, vyvrcholení kýčovité a laciné. Přesto mi tento film zase nepřipadal nějak hrozný. Nudný pro mě nebyl, místy jsem se zasmála, a někdy člověk musí upustit od těch všech intelektuálních snímků, u kterých musíte nepřetržitě přemýšlet. Ulítlá, možná mírně podprůměrná, ale mě prostě ničím nepopudila.4/10

Don Jon (2013)

Upřímně, změnila jsem své hodnocení, po pečlivějším uvážení. Don Jon mi nic nedal.Doufala jsem, že se třeba zasměju, když už v pornu neshledávám potěšení, ale bohužel s komedií to nemá nic moc společného. Možná má ten příběh něco do sebe, ale musíte pátrat, musíte být vnímavý a musíte chtít. Dala jsem o hvězdu navíc proto, že ač mi ten příběh přišel nesnesitelně dlouhý, kupodivu jsem se nenudila. Nic zvláštního mi nepřinesl, ale ani nic neznepříjemnil. 5/10

Čínská čtvrť (1974)

Vidět mladého J. Nicholsona v akci, s jeho neúprosnými vtípky a jeho nádechem sarkasmu, je zábava sama o sobě. Chinatown se sice táhne v takovém ponurém duchu, ale právě to je na tom to nejlepší. Zvědavý detektiv, kterého neodradí žádné vyhrožování, ani zamotané lidské osudy si s ničím hlavu neláme, jde si tvrdě za svým a diváky tím děsně baví. Možná, že místy tento snímek trochu ztrácel tempo, ale zcela jistě si to šetřil na závěr. Výborná podívaná.

Planina v ohni (2008)

Jestliže scénář nepatří nikomu jinému, než právě G. Arriagovi, nemůže to dopadnout spatně. Proplétání různých osudů je snad jeho koníček, fakt se v tom vyžívá a to, jak je vždycky konec propracovaný, je něco nepředstavitelného. Samozřejmě vy víte, že všechny postavy budou mít něco společného, že všechno bude nějak propojené, ale napsat, něco v různých časových rovinách, to je teda síla. Možná během filmu, něco vytušíte, ale rozhodně není nic předvidatelné. Nemyslím si, že by si snad někdo jiný uměl tak s postavami vyhrát, jako právě Guillermo =) Tohle drama má své kouzlo, už jenom tím, že se zde pohybují postavy z různých společností a s různým věkovým rozdílem. No a samozřejmě také proplétání minulostí s přítomností v různém čase i prostoru, to dodává tomuto snímku už úplně jiný rozměr =)