Vlčí bouda (1986)

Sněženky a machři podle Chytilové. Když jsem to viděla v dětství, bylo to působivý, teď mi to přijde přepálený a typicky manipulativní. Chytilová měla vždycky vymyšlený nějaký morální koncept/apel a na to napasovala děj. K tomu patřičně řevu a herci na pokraji zhroucení. Ocenila bych atmosféru a hudbu.

Písně země (2023)

Norsko. Nejpůsobivější kontrast vody a hor.

Dalibor Janda - oheň, voda, vítr (2023) (TV film)

Trochu jsem si poupravila názor. On nebyl rychlokvaška a hudbu dělal od dětství. Ovšem vychvalovat "kvalitu" jeho textů je tedy značně odvážné. Pro mě to byly slizké odporné odrhovačky.

Případ Kuciak (2021) (TV film)

Je to jen 6 let a Slováci si ty gaunery svobodně zvolili ve volbách. Velké poučení i varování.

Pongo Calling (2022)

Sonda do romské komunity. Je ostuda, že jejich diskriminace jede pořád ve velkým a nikdo s tím nic nedělá. Nevyužitý potenciál jen prohlubuje všeobecné nepochopení.

Oběť (2022)

Skoro dokumentární zpracování reálného případu.

Chudáčci (2023)

Oživena šíleným vědcem (skvělý Dafoe jako vždycky) s mozkem dítěte v těle ženy je Bella připravena objevovat svět. Nezatížena výchovou a předsudky, bere to přes sex a muže dovádí k šílenství ignorováním jejich nároků. Vizuálně parádní pohádka, místy satira přesně trefuje pár zákonitostí : muži nemůžou neomezeně sexovat, ženy ano a proto je podvědomě nenávidí a chtějí ovládat. Chodit za kurvama je v pořádku, ale prodávat se už nikoli. Bella posílena četbou zvládne i závěrečný twist a konec je happyend i se žvýkajícím sadistou.

Létání pro začátečníky (2023)

Fóbie z létání se dá evidentně vyléčit, stačí jen účastníky podrobit ranám osudu. Resortu na Islandu určitě vzroste návštěvnost.

Šedovlasý pán (2007)

Poeticky natočený a překvapivě dobrý. Ocenila jsem, že neměli ambici zobrazovat násilí. Pro zájemce o detaily : https://cs.wikipedia.org/wiki/Albert_Fish

Il Boemo (2022)

Natáčet v Itálii a v italštině, to je frajeřina. Vymazlit hudební stránku. Obsadit typově dobré herce. Byl skladatel takový proutník, jak je tu zobrazováno? Zemřel ve 43 letech na syfilis.