Impyho zázračný ostrov (2006)

Klasický špatný animovaný film pro děti. Nemá moc pěknou grafickou stránku, která vás dostane hned, postavy jsou takové prvoplánově zábavné, na první pohled je zde jasné rozdělení, kdo je zlý, kdo je dobrý a kdo je hloupý, aby to na konci všechno bylo jedno a dětem se řeklo, že to vždy dobře dopadne.

I am Ichihashi: Taiho sareru made (2013)

Někdy mě Japonci skutečně dovedou překvapit, v tomhle případě tím, že mají prostor k tomu, aby natočili explicitní, drsný film, ale oni se rozhodnou pojmout téma jako útěk vraha, který se zpovídá a který se hlavně skrývá. Něco to do sebe má, ale není to podáno takovým způsobem, aby to bylo divácky zajímavé.

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

Nemůžu si pomoct, ale mě prostě druhá série tak nebavila. Postavy tady jsou problematické, podobně jako v první sérii, ale tam jsem měl oba detektivy rád. Tady jsem si nenašel vztah v podstatě k žádné z postav, možná nejvíce k Vincovi, což jsem čekal nejméně. A poslední díl, který je skvělý, to prostě nezachrání.

Chodím po Moskvě (1963)

Podobný snímek jsem z Ruska prostě nějak nečekal. Je nesmírně civilní, ale přitom je v něm taková mladická poetika, která je spojena s lyrikou města, které je zde prezentováno, tedy Moskva. Herecky je to velmi příjemný a celkově způsob vyprávění působí velice dobře. Jako kdyby bylo všechno nějakým způsobem fajn.

I (2015)

Šílený žánrový mix, který mohou předvést nejspíš jen Indové. Nebo ještě případně Japonci. Je to pohádka, má to v sobě něco z Quasimoda a Krásky a zvířete, přitom je to ale akční, má to muzikálová čísla, a některé prdel nakopávací scény jsou skutečně pořádně cool. Tohle nesedne každému, ale něco to do sebe má.

Don't Speak (2015)

„Don't Speak“ si zaslouží pozornost právě proto, že se nejedná jen o obyčejný tajemný film, ale proto, že obsahuje prvky, které nejsou tak tradiční. V tomhle případě jsou to animované sekvence, které jsou zajímavé. Dochází díky nim k narušení atmosféry, kterou se ale stejně filmu nedaří pořádně budovat, což je škoda. Nějaký potenciál by zde i byl. Snímek ale vnímám jako snesitelný, i když lehce podprůměrný.

Island Claws (1980)

„Island Claws“ je takový příjemně brakový snímek, který zapadl, asi celkem zaslouženě, ale pro fanoušky brakového hororu je to film, který je může příjemně potěšit, pokud přijmou horší kvalitu obrazu a celkově jednodušší pojetí. Jestli ale chcete vraždící kraby, dostanete vraždící kraby. A možná se na tahle jinak celkem roztomilá zvířátka začnete dívat jinak. Ne, jasně, z jejich klepet jde strach vždy.

Proti všem (1956)

Už předchozí snímek "Jan Žižka" ukázal, že by síla Vávrovy trilogie mohla být i v bojových scénách, a právě snímek "Proti všem" to naplno potvrzuje. Vynikají velmi dobrým provedením, kdy skutečně máte pocit, že jste se ocitli na středověkém bojišti. Není to tak hluboké jako "Jan Hus", ale bavilo mě to více než druhý film.

Chinese Coffee (2000)

Herecky je snímek skvěle zvládnutý, vlastně ani režisérsky to není špatné, hlavně díky zajímavé řešení jednotlivých vzpomínek, které vstupují do děje, jenž je jen konverzací dvou chlapů, samotné dialogy jsou skvěle zahrány, ale prostě ve mně ten film nedokázal způsobit nadšení. Je to dobré, ale za mě ne skvělé.

Child of Grace (2014)

Snímek má skvělou premisu, ale má poct, že z toho šlo vytřískat mnohem víc, hlavně proto, že představitelka hlavní role je prostě skvělá. Ten děj ale mohl být dobře vyhrocený, ale takhle mi to přišlo spíše jako příležitost, která byla využita jen tak, aby se neřeklo, kdy ve výsledku je to průměrné.