Two Chips and a Miss (1952)

Chip a Dale jako sokové v lásce v celkem provařeném námětu, který snad nemohl být originální ani před těmi šedesáti lety. Ti dva jsou ale ve svém soupeření velmi roztomilí a celkem to funguje, hlavně proto, že to není nijak vyhrocené, ale klasicky líbivé.

Transformers: Zánik (2014)

Samozřejmě, že jsem nečekal kvalitní inteligentní film, ale to se dalo čekat. Přeměny Transformerů jsou pořád super a nejvíc jsem se těšil na robodinosaury, kteří byli prostě skvělí. Jinak je to ale pořád ten hnus Bayův vývar, který se skládá ze spousty techniky, zpomalených záběrů a netalentovaných hereček. Některé dialogy jsou opravdu ubohé...

Dude Duck (1951)

Přiznám se, že jsem čekal trochu více toho divokého západu, ale tak dostal jsem klasickou komedii s Donaldem, který má tentokrát problémy s koněm, který zrovna nemá moc chuť závodit nebo dělat cokoli jiného. Jeho kousky jsou celkem zábavné, ale u vytržení jsem z nich nebyl.

Rescue Dog (1947)

Pluto je podobně vtipný jako Goofy a je fakt, že někdy je mezi nimi celkem malý rozdíl. Jsou oba stejně tiší a mnoho neřeknou. Tady si záchranář Pluto užije s malým lachtanem, který ho sice trochu šikanuje, ale samozřejmě, že to nakonec dobře dopadne. To, že Disney v tomhle směru nepřekvapí, je jasné, jinak celkem klasická groteska.

Dragon Ball Z: Kami to Kami (2013)

Nikdy jsem tomuhle fenoménu nepropadl, já jsem přece jen více zaměřený na Pokémony, ale chtěl jsem zkusit nějaký film z této série, když už se mi ta možnost naskytla. Jedná se o očividně dost propracovaný svět, což nic nemění na tom, že mě nedokázal zásadně upoutat. Snad kdybych to sledoval od začátku, bylo by to jiné. Takhle prostě jen animovaná podívaná s akcí a roztomilými hrdiny.

Automata (2014)

Docela jsem byl na tohle zvědavý, ale nakonec se ukázalo, že k tomu nebyl moc velký důvod. Tohle je špatný recyklát snímku "Já, robot", kterému chybí akce a vlastně i něco nového, co by film přinesl. Pořád se zde řeší téma, které nejlépe rozpracoval Asimov, a Španělé v tomhle směru neřekli naprosto nic nového.

Fantom kiler 2 (1999)

Ruská produkce snímku trochu prospěla a je vidět, že bylo o trochu více peněz, trochu více úsilí a trochu více snahy z toho udělat film, který je dobrý. Je lepší než první film, ale pořád zde jsou tak neskutečně toporné scény, které vás až zhnusí. S tím se nedá nic dělat, i tohle je prostě prvek, který je spojený s amatérským filmem. Určitě ale dám šanci i zbylým dvěma dílům, protože jsem zvědav, jak se tohle mohlo posunout.

Dědička (1949)

Olivia de Havilland předvádí další úchvatný herecký výkon. Jedinečná herečka, které skvěle sekunduje Montgomery Clift, skvělý herec své generace, který sice vypadá jako floutek, ale dokáže zahrát skvělé role, což předvedl už ve filmu "Červená řeka". Trochu mě mrzelo dobové ukotvení, ale je pravda, že k příběhu se hodí, alespoň v tom stylu, jak byl vyprávěn.

Runaway (2009)

Jednoduché východisko - jedna kráva - a je z toho docela vtipná jízda vlakem, která je i dobrou společenskou kritikou. Ta se zabývá nejen bohatými, ale i chudými a ukazuje jejich stránky, a to jen na obraze dvou vagónů. Pěkné, vtipné, ujeté.

Stand Up (2008)

Aneb jak také může vypadat stand-up vystoupení. Má to skvělé prvky v animaci, které vás dostanou a jen přispívají k depresivnosti celého krátkého filmu. Ta je podtržena i černobílou. Barva by takový efekt jednoznačně neměla.