Byl jsem při tom (1979)

"My z FBI se domnivame, ze . . . . To si nemyslim, Grovere. Co se tedy domniva CIA?" Kruty . . . Clovek ani tak nemusi byt filozof, staci se jen spravne zeptat. Velice citlivy film o cloveku chudeho intelektu, zato s obrovskou porci prirozenosti a uprimnosti. Peter Sellers exceluje a jeho kamenna nechapajici tvar dodavala postave to spravne kouzlo. Tento film je dukazem, ze lidi slysi jen to co chteji slyset a to ikdyz nechapou o co jde.

Návrh (2009)

Nebyl to takovy provar jak jsem ocekaval. Ovsem porad se to nedokaze vykroutit z bahna prumernosti, jez se honosi tento zanr a predevsi v Hollywoodu to plati dvojnasobne. Klasicky scenar s happyendem je v tomto druhu filmu asi povinnosti (proto asi ta prumernost) ovsem ne nutnosti. A prave to je pricina toho, co tenhle snimek uvadi do zabehleho stereotypu romanticke komedie. Nepomuze tomu ani vcelku slusny scenar, ktery pusobi verohodne a nehonosi se jednim klise za druhym. Romanticka komedie musi splnit ucel a tak se daji odpustit prohresky proti logice, pokud nejsou do oci bijici. Do oci me nic nebilo, ikdyz jsem mel bryle a tak mohu v klidu ohodnotit opet prumernou znamkou.

Lepší už to nebude (1997)

Lepsi tento film asi nebude. Prijemny, nezny film o nejlepsim leku na svete. Nikdo nezna jeho slozeni ackoliv vsichni na nej mame patent. Jack Nicholson ztvarnil, jak je jeho dobrym zvykem, roli mrzuteho brucouna, ktery az s neutuchajicim potesenim urazi kde koho, na vybornou. Pod kotel si bravurne nenecha prikladat Helen Hunt a spolu tak vytvorili bizardni dvojici, ze by druhej neveril a treti se tomu smal. Uz jenom sledovat jak si Ti dva buduji jakysi vztah a sledovat jak uprimna cisnice uspesne brani najezdum neprimerene slovni sprsky zatrpkleho, neurotickeho podivina, je vskutku minimalne zajimave. Vykresleni jeho charakteru a sledovani jak tento postoj prijima kazdy po svem je neco co jsem sledoval s tichym udivem. J.L.Brooksovi se povedlo citlivym zpusobem vykreslit i jednu z tech laskavejsich vlastnosti v dusi, kterou se honosi postava J.Nicholsna, velice sveraznym zpusobem. A to je lepsi nez kdyz Vam uvizne ruka ve sklenici od zavarovacek.

Pitva mimozemšťana (2006)

Svizna a vesela podivana, ktera ma spad a sobotni odpoledne na komercni televizi najde svoje misto. Britsky humor je specificky a v mem hotelu vkusu zaujima dokonce vlastni apartman a tak si tento film vychutnam nejlepe pri caji o pate . . .

Jako malé děti (2006)

Velice hezky a chytry konec. Vskutku jsem to necekal, ale dalo se to cekat :-)

RoboCop 3 (1993)

Uhozena beckova sracka, ktera nema s robocopem nic spolecne. Copak Robocop rika "šmejde" ??? Reziserovo nejdivocejsi sny, daly za vdek tomu, ze nase oci muset trpet sledovanim letajiciho robocopa slehajic kolem sebe plameny. Vrat se na Krypton - Frede Dekkere.

RoboCop 2 (1990)

Hromadka plechu opet utoci. Ve stylu verhoevenovi hvezdne pechoty se nam snazi zesmesnit tentokrate reklamu, coz se mu nedari a vysledek je spise trapny. Nedomyslenost, nelogicke chovani a hloupe dialogy nad kterymy krouti hlaovou i obecny idiot. To jsou jen nektere z kladu tohoto pokracovani, ktere je zbytecnejsi nez papirove tasky v supermarketech.

Poručík (1992)

Keitel on the TOP. Herecky vrchol Herveye Keitela.

Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace (2004) odpad!

To bylo maso!!! .............. Novy druh brouku .............. Budete toliko obklopeni brouky, ze je nedostanete z hlavy ................ Chcete vedet vic?? ............. Richard Burgi je vetsi drsnak nez G.I.Joe ............... Pridej se k nam a koupime ti New Beatla ........... Chcete vedet vic? ............... kouknete se sami

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Travolta byl cool, pripadal mi spise jako sympatickej chlapik s drsnym vzhledem, ale to tolik nevadi. Zato Washington vypadal porad jako hrdina akcnich filmu - hold pouze bryle se silnou obrouckou nepomahaji, osklivka Katka by mohla navypravet. Washington byl vybran do tehle role velice nesetrne, ale kamaradi to maji vzdycky jiste at se deje cokoliv. Podle predlohy z roku 1974 se ani nedala cekat nejaka ta akcni jizda ve stylu Baye, ale prave ta nepovedena psychologicka hra skrze radiove vlny, mela byt ta hlavni podivana a ta selhala. P.S opet diky POMOvi za skvele predstaveni.