Ranhojič (2013)

Výborný film.Samozrejme niektoré časti príbehu nemajú potrebnú hĺbku, na to vo filme jednoducho nieje čas,ale inak vydarene dielko.Škoda,že tu nebolo spomenuté,že práve vpád seldzuckých turkov , preťal pútnické cesty kresťanov do svätej zeme čo viedlo ku prvej krízovej výprave.Historické nepresnosti sa filmu nevyhli Ibn Sina (Avicenna) zomrel r.1037 a Šach Ala ad-Daula 1156.

Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

Herci ako z módneho časopisu + pár holých zadkov to je v skratke Black Sails. Herci s chrupom ako z reklamy na zubnú pastu by neboli to najhoršie.Čo sa ale nedá prehliadnuť sú stupídne dialógy plne otrepaných fraz.Zmes trapnosti a pózerstva, snaha byť cool za každú cenu.Úprimne ľutujem Toby Stephensa ,ale hold občas si herec nemôže vyberať.

Hunger Games (2012)

Film som zatial nevidel,takze sa zdrzim hodnotenia,vyjadrim sa zatial len ku knihe ktoru som cital.Mozem povedat,ze prirovnanie k Twilightu je celkom trefne.Ide hlavne o sposob akym je kniha napisana.Obe autorky,bohuzial nepatria k literarnej spicke.Priznacne pre obe knihy je absencia kvalitnych dialogov.Dalsim spolocnym rysom je popis niektorych postav ci udalosti a doraz na ich interpretaciu - priklad: Peeta Mellark je vykresleny ako neobycajne zabavny a vtipny chalan,ale nevyplyva to s toho ako sa sprava ci s nejakeho dialogu,odpovede, ktora je sama o sebe vtipna,ale s toho ,ze to autorka niekolkokrat posebe zdvoraznuje, ake je to co povedal zabavne a vtipne a nezabudne zdoraznit ako sa na tom co povedal ostatni bavia.Je to trosku podobne sitcomom ktore obsahuju smiech v pozadi ktore maju divakovi naznacit kedy sa ma smiat.Je to vcelku skoda ,pretoze samotna zapletka ,sama o sebe je zaujimava,ale bohuzial zaver je nedomysleny. komentak k filmu doplnim:

Nedotknutelní (2011)

Musim povedat,ze taku davku prirodzeneho humoru,ktory zazijete v beznom zivote, som snad este na filmovom platne nevidel.Tento film sa snad neda nazvat komediou,je to proste zivot....s jeho krasne usmevnymi momentami a ukazkou ze zivot je krasny v kazdej podobe.Uz davno som sa pri ziadnom filme nahlas nesmial a pritom Intouchables nieje ziadna crazy komedia.Najlepsie momenty filmu: Obraz,Barrack Obama,Tom a Jerry a hlavne Nein .Rozhodne najlepsi film roku 2011 a podla mojho nazoru, ak si nejaky francuzky film zasluzil oscara, tak to bol prave Intouchables.

Luther (2010) (seriál)

Vynikajuci serial,ako inak BBC. Idris Elba sa pre postavu Luthera narodil a Ruth Wilson ako Alice povysuje tuto kriminalku na uplne iny level.Je trosku skoda,ze posledne epizody uz v seriali nevystupuje,ale pevne dufam ze sa Alice Morgan vrati a dostane viac priestoru. Parkrat som sa pristihol,ze uvazujem preco sa ludom vlastne tak velmi pacia postavy ako Dexter Morgan,Alice Morgan,Hannibal Lecter-vrahovia,sociopati,ktory ignoruju zakony a moralne pravidla spolocnosti.Viem ze teraz trosku zovseobecnujem,ale vysledok mojej uvahy je ,ze ludom vlastne trosku vadi,ze hlavnym postavam sucastnosti (takzvanym kladnym hrdinom) ,je podsuvana urcita neschopnost potrestat zlocincov ako by si to zasluzili.Kladny hrdina v dnesnych filmoch nezabija,ale pomaha zlocinca zatknut,co ludom casto nestaci.Zlocinec by mal byt potrestany sposobom ako ublizoval,oko za oko.Vrah smrtou,zlodej by mal byt okradnuty,podvodnik podvedeny.Tito dark hrdinovia divakovy vlastne splnaju to co si zela a viac sa podobaju hrdinom s cias minulych ked spravny chlap presne vedel,ze ten gauner a vrah si nic ine ako gulku nezasluzi.Zlocincove pohnutky,prostredie v ktorom ten chudak vyrastal,ze sa sklamal v priateloch a rodine ,ho proste nezaujimali.Hovorime tomu cierno-biele charaktery,ale taka musi byt spravodlivost, cierno-biela ,bez naznaku sivej ...vinny/nevinny,dobry/zly.Myslim ,ze sa na to trosku dnes zabuda v svete plnom empatie a pochopenia,kde zlocinci maju viac pochopenia ako ich obete.

One Tree Hill (2003) (seriál)

Najlepsi teen serial s stredoskolskeho prostredia co som zatial videl,hlavny podiel maju Lucas a hlavne Peyton alias Hilarie Burton(music,art,emotionality).1-6 seria su proste vyborne.Pouceny starym znamym ,"v najlepsiom treba prestat" ,som dalsie serie,uz bez ustrednej dvojice,radsej nesledoval.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Co ma na pitotnej casti asi najviac prekvapilo bol suboj Princ Charming vs dvojica bad boys.I ked ten boj trval naozaj kratko, bol v nom citit jemny vanok serialoveho Spartaka mierne spomalenie boja + krv...celkom zaujimave nato ze je to v podstate rozpravka(k tomu americka) nemyslite? Samotny pribeh je ale uplne o inom a musim povedat ze je naozaj krasne rozpravkovy.Sam som zvedavy akym smerom sa vyberie a dufam,ze pribehy s rozpravkovej casti serialu sa nebudu zaoberat len pribehom Snehulky,ale i dalsie pribehy dostanu priestor.

Beowulf (2007)

Absulutna pecka,po vsetkych strankach...vyborny pribeh,excelentna hudba a skveli herci...ano herci i ked animovany.Tie emocie bolo naozaj citit i s ich mierne strnulich tvari.Je len vecna skoda,ze viac ranno stredovekych pribehov sa nedocka podobneho spracovania, ktore je podla mna ,pre tento typ pribehov idealne.ano i mne spociatku trosku vadila urcita topornost postav,ale pochvilke som si zvykol.Beowulf je pre mna do urcitej mieri splneny sen.Ked som v priebehu rokov sledoval vyborne animovane tailery ktorymi doprevadzala firma Blizzard svoje hry (Warcraft,Diablo...) vzdy som si hovoril ake by to bolo skvele ak by niekto vytvoril podobnym stylom celovecerny film.Takze ma to mozno par chyb,ale pre mna je to animak cislo 1.

Terra Nova (2011) (seriál)

bieda,bieda...bohuzial Skoda,ze potencial a peniaze vrazene do tohto diela neboli vyuzite naplno.Narozdiel od vacsiny sa mi uz uvodny pitot zdal divny ,ale dal som tomu sancu a po 4 diely musim konstatovat ze to bol strateny cas.Bohuzial naivita serialu je uz v tej cistote okolo a v tabore..je to vazne nasmiech.Pod terra novou musi mat ubytovacie priestory kolonia mexickeho sluzobnictva ktora tu vsetko upratuje :) Uz koncept postupneho prenikania ludi s buducnosti do minulosti mi pride ako nie prave najlepsi napad...jednorazove otvorenie brany a obmedzene zdroje by boli myslim o dost zaujimavejsie.Co dodat skoda, pekne efekty bohuzial niesu vsetko.

Pomsta (2011) (seriál)

Po dvoch castiach ,vyjadrujem spokojnost.Serial sa vcelku strafil do mojho vkusu,par nelogickosti by sa naslo,ale nic co by ma vyslovene stvalo.Herecke osadenstvo je v pohode ,je ale vidno,ze herecke kvality stupaju s vekom,i ked ani mladsi herci nehraju zle.Emily VanCamp sa do role celkom hodi i stym jej vecnym neuprimnym usmevom na tvari.Co dodat,tesim sa na dalsie diely. Edit po 4 casti : zvysujem na 5. vyborne prepracovane postavy a skvele budovana atmosfera.