Dr. House (2004) (seriál)

Tenhle sarkastický humor mi prostě vždy pozvedne koutky. Laurie se narodil komikem i muzikantem a oboje v tomto odlehčujícím seriálu uplatňuje. Dr. House je také jediným seriálem z nemocničního prostředí, u kterého vydržím a párkrát si pustím i staré díly. Čím větší má Laurie volnost, tím víc se mi díl líbí. Tím ovšem nechci shodit ostatní herce, kteří mu zdárně sekundují.

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Už ani nevím kolik mi bylo, když jsem poprvé viděl jednu z bláznivých disciplín a skandující lidi. Jedno bylo ale jisté, nechtěl jsem zmeškat další díl.

Nezvratný osud (2000)

Tento spíše thriller než horor (lekl jsem se, jen když Terry "odvez" náklaďák) pro mladé dostane perfektní náboj po úvodní katastrofální scéně. A první část nesnižuje laťku, děj se neloudá, Tod umírá vcelku uvěřitelným způsobem, naopak smrt paní učitelky má dost fantazie, což mě po prvních smrtích trochu zklamalo. Druhá část se mi zdála dost zdlouhavá. Alex se snaží rozluštit death's design a film má menší spád. I tak se to dá rozhodně nazvat jedním z lepších teenagerovských filmů. Jsem zvědav, co nabídnou další díly...

Skála (1996)

Perfektní akční thriller se skvělými herci a správnou atmosférou, kterou dokresluje standard Zimmera. Není to originální, ale filmy s podobnou tématikou to do kapsy strčí. Střih a kamera se ukázaly ve skvělém světle (v tom nejlepším při automobilové honičce ulicemi San Francisca). Při sledování té řežby uprostřed filmu, po které zbyli mně příjemnější Connery a Cage, jsem přemítal, zda-li se stejným prostředím neinspirovali borci z Activision při tvorbě Modern Warfare 2, kde se odehrávala totožná scéna. Skála pro mě zůstane téměř špičkou, na kterou se s klidem podívám znova.