• Romantický

Slunce, seno, erotika (1991)

Třetí díl už neměl být natočený. Zbytečně kazí průměr předchozích dvou dílů. Tady Zdenda trošku více přestřelil a ty nahotinky měl nechat jen v představách nebo na papíře v šuplíku.

Slunce, seno, jahody (1983)

Nebýt dalšího pokračování, asi by u mě tento díl neměl moc velký úspěch a ztratil by se někde v zapomnění, ale takhle je to prostě vtipná klasika, ať si kdo chce jak chce na Trošku nadává.

Chalupáři (1975) (seriál)

Chalupáře už jsem viděla tolikrát, že to snad ani nespočítám. Evžen Huml v podání Jiřího Sováka je nepřekonatelný - seriál, z mého pohledu, trošku kazí Jiřina Bohdalová, ale je to z toho důvodu, že ji jako herečku nemám moc ráda. Kdysi jsem někde četla, že snad Jiří Sovák ani tuto roli neměl původně ztvárnit, ale dobře, že se tak stalo a že každý díl s čepkou na hlavě spolehlivě svými činy a hláškami pobaví.

Mazaný Filip (2003)

Divadelní představení jsem bohužel nikdy neviděla, takže nemohu srovnávat, ale film jako takový je suprový! Sklepácký humor není jen tak pro někoho , ale tomu kdo je má rád, se to přeci musí líbit! Pro mě je to klasa a hlášky jako "Co po mně ještě chcete?! Chleba namazaný po obou stranách?!" nebo "Roztrhnu Ti kušnu hákem" už mám ve svém slovníku jako by tam byly odjaktěživa.

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Není nad to si umět dobře vybrat parnera. Znáte-li pak i obsah stejnojmené knihy, smějete se dvakrát tolik. Nedokážu si představit, kdo jiný by mohl ztvárnit hlavní postavy, než Abrahám a Šafránková - jako by snad byli sami sebou.

Dívčí válka (1991) (divadelní záznam)

Velice vtipná divadelní hra. Divadelní přenos, který již několikrát vysílali v TV je asi nejlepší. Novější verze této hry už za moc nestojí - možná jsem až přílilš rozmazlená představením v uvedeném obsazení, ale člověk se tak nezasměje, protože už "starej dobrej kombajn Vlasta není dost dobrej".

Slunce, seno a pár facek (1989)

Druhý díl této trilogie je nejlepší. Hlášky z filmu jsou už tak zažité, že si leckdo ani neuvědomuje, že je to právě z tohoto filmu. Je to prostě česká klasika, která i dnes ukazuje, jak to na těch našich českých vesnicích vypadalo (možná i stále vypadá). Stojím si i za názorem, že pokud komedie století, tak Slunce, seno a pár facek! Tuhle komedii si můžu pustit klidně i po stopadesáté a stále se budu smát.

Bílá masajka (2005)

Pokud jste přečetli knihu, nedívejte se na tento film. Knihu jsem přečetla (ještě před filmem) téměř jedním dechem a je pro mě naprosto nepochopitelné, jak se tak úspěšná evropanka mohla "pomátnout". Film je jen slabým odvarem toho, co je obsaženo v knize, místy i pointa ve filmu uniká. Ani dvě hodiny nejsou dostatečné k vykreslení tohoto životního příběhu. Film byl pro mě obrovským zklamáním.

Prokletý ostrov (2010)

Od začátku jsem si myslela, že vím, jak to všechno dopadne. Ale člověk míní a scénárista mění. Je to skvěle vymyšlené a Leonardo je ve své roli výborný.

Počátek (2010)

Dicapria jsem nikdy neměla moc v oblibě, ale začínám si myslet, že čím je starší a čím méně točí "slaďáky", je lepší. Přesvědčil mě u i ve filmu Shutter Island. Do kina moc nechodím, ale bylo mi doporučeno, abch se na tento film vydala, že to za to stojí. Výsledek? Stojí to za to! Efekty na velkém plátně jsou famózní a děj Vás natolik zaujme, že Vás ani nenapadne dívat se na hodinky, kdy bude konec. Více jak dvě hodiny filmu uplynou a Vy z kina odcházíte s hlavou plných otázek a opět se Vám potvrdí, že za všemi problémy stojí žena:-)