Vampire Holmes (2015) (seriál) odpad!

Prznění klasiky opět útočí aneb nové veselé příhody Holmese-sana a jeho společníka Hudson-chana v tak krátkých dílech, že skončí dřív než začnou. Ve výsledku může zaujmout leda tak, že oba hlavní hrdinové jsou bishíci, ale animace je natolik hnusná, že i tohle málo dokáže úspěšně pohřbít. Jsou pravda seriály, které jsou tak špatné až jsou vtipné, ale tohle není ten případ. Už po prvním díle jasných 0/10

Dívka z Pekla - Futakomori (2006) (série)

To samé co první série. Jen se snažili přidat trochu víc provázanější příběh, do pekla přibyla nová postava, Ai lehce vyměkla a některé díly jsou věnovány minulosti sidekicků. Jinak je seriál opět epizodický a znovu se pořád dokola omílá jedno a to samé, takže kromě konce se na jednotlivé epizody můžete dívat prakticky v libovolném pořadí. Animace pořád pěkná, nový soundtrack opět nádherný, stejně tak opening s endingem. 6/10

Tokyo Mew Mew (2002) (seriál)

Typické Mahou Shoujo. Pět hrdinek s jinými barvami, schopnostmi a zbraněmi, proměňovací sekvence, rozličné příšery, perfektní kluk, do kterého je zamilovaná nejhlavnější z dívek, barevná animace, veselý soundtrack, opening a ending... Nic nového. Ale pokud tomuto žánru holdujete, nebudete zklamaní. 6/10

Alenka v říši divů (1983) (seriál)

Obsah už si pravda zas tak dobře nepamatuji, ale vím, že se mi tento seriál jako malé docela líbil. 6,5/10

Recorder to Randoseru Do (2012) (seriál)

Kratičká blbůstka s jedním vtipem, který se opakuje v každém díle. 2,5/10

Soredemo sekai wa ucukušii (2014) (seriál)

Lehce nadprůměrné shoujo, které pro změnu není zasazené v přítomnosti, ale v minulosti. Hlavní hrdinka princezna výjimečně ve světlých chvilkách aspoň trochu používá mozek a k tomu je navíc ještě bojovná a tvrdohlavá, což jí dodává dostatek zajímavosti, abyste neměli chuť ji odstřelit už od první epizody. Pak je tady samozřejmě i její princ, který taktéž výjimečně není dokonalý (aspoň na první pohled). V jejich vzájemném vztahu se začíná pěkně od nuly, takže žádné takové, že se do sebe zamilují hned na první pohled, ale pěkně pomalu, krůček po krůčku. Z ostatních postav mě ještě bavil sluha Neil, zbytek vesměs nuda nebo jsem se nemohla rozhodnout, jestli jsou mi sympatické nebo nebo je naopak nemůžu vystát (třeba u takového Bardwina to nevím doteď). Příběh je klasicky jedno klišé za druhým, občas romantický, párkrát dokonce i vtipný, ale nic, co by zůstalo v paměti nějak dlouho. Animace je pěkná, soundtrack též (akorát mi už ke konci vadilo, že Nike pořád zpívá jednu a tu samou písničku pořád dokola), opening s endingem nic extra. 6,5/10

Kigeki (2002)

Jedním slovem úžas. Příběh, postavy, temná atmosféra a animace, hudba, šepot, láska ke knihám, válka, emoce. Co všechno se může odehrát během pouhých deseti minut. Nemám slov. 10/10

Romeo × Juliet (2007) (seriál)

Dobrodružství, romantika, konec slzavé údolí. Rozšířenější verze klasiky, ve které je trochu poupravená hlavní zápletka. Postavy jsou propracovanější a hlubší, vzájemný vztah obou hlavních hrdinů se (na rozdíl od originálu) vyvíjí plynule a samozřejmě se najdou i nějaké ty souboje a akce. Animace je pěkná, soundtrack krásný, opening s oběma endingy taktéž. I když se najdou i slabší díly, ty silnější je spolehlivě vyváží. 7/10

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Moc pěkná pohádka. Sympatické postavy, poutavý, dobrodružný příběh v úžasném, barevném světě, krásná animace, skvostný soundtrack. Opravdu nádhera. 8,5/10

Sakamiči no Apollon: Kids on the Slope (2012) (seriál)

Moc, moc pěkný kousek plný hudby a romantiky. Originální, zajímavé postavy a jejich vzájemně se rozvíjející vztahy, poutavý příběh, jazz, krásná, realistická animace, milý opening a ending. Co víc si přát. 8,5/10