Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

To je tak, když na to jdete v rámci školy do kina a polovina lidí včetně vás u toho spí :-D Vizuál pěkný, Svěrák otravný, poselství průměrné.

Paralelní svět (2007) (TV film)

3* za Jasonovu havajskou košili a taky proto, že mě něco tak blbého dokázalo rozesmát :-D

Stmívání (2008)

Čím dál častěji u filmů přestávám tolerovat přítomnost klišoidních scén, které jsem už někde předtím stokrát viděl a oni to tam furt perou, protože u teenagerů, kteří toho zatím moc neviděli, to prostě funguje. Člověk pak vidí prvních pět minut filmu a dokáže si domyslet zbytek...ztráta času na takové braky. Twilightu jsem se vyhýbal jako čert kříže. Knížku jsem dokázal číst jen pár stran a filmy jsem ignoroval. Upřímně, o nic jsem nepřicházel, ale nakonec musím přiznat, že ztráta času to nebyla. Sice se tam v podstatě vůbec nic nestalo, ale příjemně to odsýpalo a žádná ze scén mě vyloženě nevytáčela. Snad jen Kristen je herecký prkno,ale to ji dokážu odpustit.

Dexter (2006) (seriál)

Ne vše je na první pohled takové jak se zdá. Vždy dávám zajímavým seriálům (zvlášť pokud jsou v žebříčku tak vysoko) šanci ve více dílech. Dexterovi jsem věnoval celou 1. sérii a efekt se nedostavil. Postavy jsou mi vesměs ukradené a Dexter to sám nevytrhne. Seriál své kvality bezesporu má, ale ztrácet nad tím čas, když mě to nebaví...ne, děkuji.

Princ a pruďas (2011)

Herecký ensábl je kvalitní, jejich postavy se krásně doplňují a hlavně je to fantasy dobrodružná komedie...to může být dobré. Je, ale bohužel nic víc, nic míň. Film sráží všudepřítomné sexuální narážky, které sice ve snénáři byli s kolonkou "vtip-pauza na smání"...já se však u těch nejlepších stěží pousmál. Škoda, ten zbytek nebyl špatný, ale ani ten není kdovíjak vyjímečný.

Captain America: První Avenger (2011)

Není tak vtipný jako Spiderman, geniální jako Tony Stark, charismatický jako Thor, zběsilý jako Hulk a jeho partička do nepohody se co do síly a destrukce nevyrovná té z X-Menů či Fantastické čtyřky. Není se čemu divit, je to přece jen v očích současnosti postarší pán s morálkou americké vlastence, válečného hrdiny, který má srdce na pravém místě a u něhož nemůžete být na pochybách, že nikdy nesejde na temnou stranu síly. Síla ideálů v retro stylu a neposkvrněného hrdiny, to má šmrnc a jedinečnost....teda víceméně jen v první půli filmu. Po zrození hrdiny a jeho procitnutí přijde na řadu akce a u ní jsem si až nebezpečně často říkal "to už jsem někde viděl". Navíc viděl mnohem mnohem lepší. Scénář nepokulhává, je klasický jak jen Kapitán Amerika může být, ale kamera, režije, zvuk...to co před nimi dělali jiní, dělají taky a hůř, až to bije do očí. Sakra, dynamika akce je v určitých fázích sakra v pr****. Štve mě to. Je toho vážně škoda. Avengerům věřím a věřím i Kapitánu Americe, že svůj part zahraje znovu stejně dobře jako ve svém filmu.

Gosurori shokeinin (2010)

Japonská oddychová jednohubka na způsob Kill Bill. Ovšem nenechte se mílit popisem žánru v profilu, tohle není žádný horor, nýbrž krvavá akční komedie. Boj pobavil, fatality překvapily a dialogy vyloudili na mé tváři nejeden úsměv. Je to tak krásně hloupoučké, že to ani nedokáže nudit.

Úsměvem ke štěstí (2007)

You are awesome :) ... nádhera, jaké množství pozitivní energie se z filmu přesune právě k divákovi. Tleskám.

Gulliverovy cesty (2010)

+ Chris, Emily - Amanda,Jack.....nemastné, neslané, nevtipné a bohudík krátké, ale až na tu shovadilost na konci snesitelné a koukatelné