• Krátkometrážní

Brouk (2002)

Ani na chvíli nenudící, sympatická a neuvěřitelně milá variace na téma "každá akce má svou reakci - a ta může být občas až nečekaně bizarní". Snad ještě půl hvězdičky navíc za ten opravdu moc příjemný "feeling".

Once (2007)

Příjemné písničky jsou to jediné, co zachraňuje tento neuvěřitelně amatérsky vypadající, třebaže docela mile působící počin od podprůměru. Glen je vynikající muzikant a obstojný herec - oproti tomu zoufale neherecký projev Markéty Irglové je více než rušivý, až nepříjemný. Celkově 3* s tím, že jsou především za ony pěkné písničky a příjemně plynoucí malý příběh, který však možná až příliš upadá do poněkud přeslazené romantiky.

Coming Soon (2006)

Vtipný improvizovaný pseudodokument, který má svou zábavnou a totálně odlehčenou formou vážně šanci alespoň nepatrně zmírnit všeobecný absolutně odmítavý postoj k jakékoli formě zoofilie - a nebo minimálně donutit diváka k položení si otázky, jak je na tom se svým názorem vlastně on sám. Je zde několik hluchých míst, avšak na druhou stranu, takový případ slečny s býčkem nebo řezníka s prasetem - ty člověka i faunu chytnou za srdíčko. Hvězda navíc za to, že svým tématem u nás Coming Soon nemá obdoby.

Racek Jonathan Livingston (1973)

Tenhle přinejmenším nevšední umělecký počin ocení především čtenáři knižní předlohy, protože člověk, který s ní není obeznámen, by mohl lehce podlehnout pokušení odsoudit snímek jako příšerný patetický kýč. Filmu ubírá na uměleckém dojmu především hudební stránka - mnohem víc než Diamond by se sem hodilo něco vážnějšího a hlavně bezeslovného. Ve výsledném dojmu je zde hranice mezi krásou a kýčem tak tenká, že obojí vlastně splývá dohromady a nutí tak diváka k rozhodnutí, zda na takovýhle způsob vyprávění přistoupí, nechá se unášet krásnými obrazy a jedinečnou náladou snímku a přijme i ony více či méně patetické úseky, anebo tuto formu filmové výpovědi zavrhne i přes její celkem silný obsah. Já Bachovu novelu četla jako teenager (= nejvděčnější věk) a tehdy mě dostala, takže tenhle docela sympaticky originální snímek beru na milost a přijímám ho se všemi jeho klady i zápory za 4*.

Jed (1991)

...he? Tři prolínající se a naprosto odlišné příběhy, přičemž dějová linka každého z nich je více či méně úchylná - avšak zároveň tak nějak podivně nezajímavá. "Dokumentární" část ujde, "homo" taky průměr, třetí oldskůl povídka asi nejzajímavější, přesto též nijak zvlášť úžasná. Celkově průměr s tím, že pro nenapravitelné zvědavce (viz moje maličkost) tahle nepříliš záživná podivnost možná i přesto stojí za zhlédnutí.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Zpočátku ještě chvilku starý dobrý "die-hard" Bruce, ale tahle nálada se zanedlouho mění v celkem normální akční podívanou postrádající McClaneovy tradiční hlášky a totální nadhled. Ovšem zase s pár roztomilými "wtf" scénami (hydrant-->vrtulník, auto-->vrtulník, Bruce-->stíhačka, atp.). 3* z milosti a příště zas radši nějaký starší kousek z teď už bohužel tetralogie - tři předchozí díly jsou totiž nesrovnatelně lepší, nakopnutější a hlavně mnohem zábavnější.

Škola rocku (2003)

Debilní školáčci & debilní 100x omleté hudební soutěže nebaví. Jack Black & jeho humory baví.