• Krátkometrážní

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

Na Krtečka jsem byla už odmalička dost alergická, avšak jeho osvětovost je neoddiskutovatelná - navíc při vzpomínce na tento díl uroním i nostalgickou slzu...ale můj idol to tedy nebyl ani náhodou (narozdíl od takového Toma)

Souboj Titánů (1981)

Jeden z hrstky filmů, které jsem v dětství viděla ≥ 20x. Medúza, Pegas, Kraken, tríčky,.. - všecko krásný, jen ten Perseus nemusel být takový kokot.

Město andělů (1998)

Když jsem tento film viděla poprvé (což bylo už relativně dávno), docela se mi pro svůj námět a atmosféru (myslím ve scénách s anděly) líbil - jenže jak už jsem napsala - to bylo dávno. Za pár let jsem totiž zhlédla klenot jménem Nebe nad Berlínem, a veškerý můj, byť jen nepatrný obdiv Města andělů, byl ten tam! Amíci z toho udělali prachsprostý romantický doják téměř bez jediné špetky filosofie originálu, o atmosféře ani nemluvě! I když - dalo by se říct, že je to vlastně spíš klad tohoto filmu - jsou to takové Wings of Desire převedené do skousnutelného formátu pro naprosto nenáročného diváka. Ovšem tak docela to také není pravda - v MA je totiž většina věcí natočena dost jinak (je to přeci jen Hollywood...a nemůžu si pomoct, ale ta nádherná majestátní Berlínská knihovna by si o tu zde zobrazenou ani neotřela boty!) - ale hlavně konec je naprosto jiný. [Kdo neviděl oba filmy, dál nečte!] Zatímco v NNB vše skončí happyendem, v MA umírá hlavní ženská postava - což se mi tu naopak vyloženě líbí. Je to takové "nehollywoodské" - i když na druhou stranu je to vlastně možná docela vypočítavý záměr tvůrců - přitáhnout osoby ženského pohlaví, donutit je vybrečet se z podoby a pánům tak dát šanci je utěšovat - no, taky možnost. Cage mi tu kupodivu tolik nevadí a anděla, který je ze všeho - pro nás obyčejného a obvyklého - věčně na větvi, ztvárnil (dle mého názoru) docela věrohodně (srovnávat s originálem bych si samozřejmě nikdy nedovolila!). . . . . Stručně, jasně, výstižně: nenáročný romantický slaďák s dobrým námětem, který je zde však jaksi bezpředmětný, neboť jde o remake - skvostnému originálu nesahá ani po kotníky!

Žbluňk! (1984)

Milá průměrka - a konec mě před lety opravdu dojal, heh.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Nic není dokonalé, ale Joemu k tomu chybí sakra málo. Dokonalí herci, dokonalé vtipy, dokonalé nadávky, dokonalá hudba, dokonalá kamera... Viděno snad desetkrát a pokaždé baví stejně, což dokáže jen hrstka filmů. Teplé prádlo anytime.

Zvíře (1977)

Už se netočí a točit nebudou. Jeden z nejpříjemnějších filmů světa. Alko Panzani navždy.

xXx (2002)

xxXčxx. Co říct na to, že jsem si to kdysi půjčila jen a pouze kvůli pár minutám R+? No proto.

Pakárna (2006) (seriál) odpad!

Tak první díl nic moc - vtipů jak šafránu, snad nějaké to poselství či moralitka by se našli...no uvidíme dál - ale po grafické stránce celkem veselé. . . . . P.S.: dál už to opravdu není koukatelné, takže no comment...

Dracula 3000 (2004) (TV film)

Občas si opravdu připadám jak dost drsná masochistka - samozřejmě jsem to zkoukla kvůli Udovi, ale byla jsem i trochu zvědavá, jak až moc strašnej tenhle film vlastně může bejt (já na tu svoji zvědavost jednou dojedu!). I když zas tak tragický to ještě nebylo - sice teď v paměti marně pátrám po nějakém horším mnou shlédnutém (zahraničním) filmu, ale snad bych nějaký našla...no, snad. Víc nelogičností jsem asi nikde jinde neviděla - jasně, šílená/ulítlá nelogičnost proč ne - ale tady je to samá naprosto idiotská nelogičnost vedle vypatlaný blbosti. Navíc herci jsou tu totálně mimo (snad až na 3 výjimky - vcelku solidní chytrolín na vozejku, vykulený chudák kapitán Udo a hlavně pro mě největší překvapení - Coolio - ten si to vyloženě užíval a já mu toho moc vytknout nemůžu). Učůrávala jsem smíchy při těch jejich neuvěřitelných kreacích - hromotluk s mozkem jepice po lobotomii, blondýna jak vystřižená z nějakýho blonďatýho vtipu a nekonečně nudní Van Dying Helsing s "Draculou"...ále co - sranda musí bejt! Za pro mě "zadostiučiňující" konec (tu nevtipnou zbytečnost po titulkách nepočítám - jako by nebyla!) je tak 1/8*, za Coolia 1/8*, Udo má 1/4*, ať nežeru - a celkově za optimistickou atmosféru (hehe) celého snímku (pár "hlášek" by se snad našlo: "What will we do with this leatherface?" nebo třeba "Who is God?" - to sice nemá bejt hláška, ale mě to pobavilo) spolu se strašnými hereckými výkony, které ve mně vyvolávaly téměř záchvaty smíchu, taktéž 1/8* - takže to nám dá 5/8*, což je naprostá blbost, takže pro srandu to zaokrouhlíme pěkně na zářivou jednu* !