Amazing Spider-Man 2 (2014)

Wau.... Spidey 2 predčil očakávania ....Ja viem stále je to len spider-man a nemôžeme od toho očakávať niejaký "deep story", ale treba uznať, že po celý čas sa bolo na "čo" pozerať. Páči sa mi, že v tejto verzii to berú "z druhej strany" a priniesli "nových" villainov. Electrove efekty boli podľa mňa dobre spravené a netuším či to bol dubstep alebo niečo iné čo vždy tak ako podmaz hral pri tom keď bol v akcii ale sedelo to tam a tak to "osviežilo". Staro-nový gren goblin sa tam bohužialobjavil asi len na posledných 5 minút, no tuším, že to s ním potiahnu do 3ky (vyzeral presvedčivejšie ako ten starý). *SPOILER* A keďže ja som taký "emočnejší" čo sa týka pozerania filmov etc. tak zamrzela smrť Gwen (T-T) a človek do poslednej chvíli dúfal, že sa nestane to čo sa "má".....no nič ako každý film budem si to musieť pozrieť ešte raz o niejaký čas aby sa to vo mne "uležalo" zatial je to ale 4/5* PS: still better love story than Twilight

Thor: Temný svět (2013)

Takže Star Wars už nepotrebuje remake pretože Thor sa o to postaral. Fakt neviem, jednotka zlá nebola ale keď som včera pozeral dvojku som rád že som za to nevyhodil peniaze a nešiel na to do kina. Aspoňže tam bol Loki inač by to bola total nuda .... 3/5*

Wolverine (2013)

The Wolverine..... ako má to plus za to, že to bolo v Japonsku a nerozprávali všetci zázračne anglicky (aj keď ta "anglická výslovnosť" japončiny trhá uši). Film ako taký ušiel, no nebol to už klasický x-men alebo skôr Wolverine (ako jendotka), toto bol iba "side story" ktorý bol ZBYTOČNÝ a o ničom a zároveň bol "kawaii" (cute/milý) ale páčilo sa mi, že čo sa týka scien tak boli "brutálnejšie (SPOILER ->minimálne fight na pohrebe). A po 2 hodinách "still better love story than twilight" prišla už klasická marvelácka "after credits" scéna, ktorá nás mala premostiť ku poslednému dielu série "Days of Future Past". ale tak ako taký večerný film to ušlo takže 4/5* aj napriek zopár "bullshitom", ktoré sa mi nechce rozoberať...

11 Eyes (2009) (seriál)

11 eyes. WOW! To bolo zatiaľ asi najväčšie prekvapko. Myslel som si že to bude maximálne priemernée až ku totálnej blbosti ale ono to fakt dokázalo prekvapiť a ku koncu to bol celkom nádejné . Aj keď je pravda že v tom konci to až príliš "pomotali",že jeden by si lámal hlavu nad tým ako to v skutočnosti je no celkom to ušlo a vďaka "šokujúcemu" záveru, aj keď to ako to skončilo sa mi až tak nepáči, mohlo sa to ukončiť lepšie no čo už, dávam až 4/5*. Opening a ending boli super

Zecuen no Tempest: The Civilization Blaster (2012) (seriál)

Zetsuen no Tempest!!!!! Patrí k tým najlepším anime ktoré som videl!!!! Proste to bolo úžasné, už "dlhšiu dobu" som nevidel tak super anime (Psycho-pass bol super ale nie až takto :D). To malo všetko, dobré postavy, dej bol tiež super ( a to na začiatku som nevedel čo si o tom myslieť, no potom to absolútne vtiahlo do seba a nevedel som sa dočkať ďalšej časti), bolo tam aj napätie, aj akcia, aj som sa zasmial, aj niejaký ten "fight" tam bol a ani emocionálnosť tomu nechýbala. Proste tomu nič nechýbalo!!!!! Fakt úžasné a tie "mindfucky", ktoré tam boli a zvraty to bolo tiež niečo neskutočné, že mi sánka až po zem padla!!!!! Mám pocit, že od tej "radosti" z pozerania teraz bude ťažké zaspať :D Dostáva to "bezkonkurenčných" istých 5/5* lebo to bolo fakt vinikajúce a odporúčam pozrieť ak by náhodou sa niekto nudil :D. Zrejme si teraz asi dám pauzu aby sa mi to fajne "uležalo" v hlave a nemiešal som to s niečím iným!!!!! PS: 2. opening a ending boli supér

Hidan no Aria (2011) (seriál)

Hidan no Aria.... ach jaj a ono to mohlo byť fakt dobré... :/ dej bola totálna zláatania všetkého možného no chvalabohu sa dalo na tom zasmiať (aspoň niečo).... neviem ani čo k tomu dodať :D proste 3/5* možno 3.5/5* pretože "HSS aka. Hystery mode" je iný "flip" :D

Date a Live (2013) (seriál)

Date a Live dokončené. Prvý diel bola pre mňa tragikomická paródia na to "Ako zbaliť dievča-manuál" :D :D :D preto som si uz od začiatku hovoril, že WTF!? Druhý diel to niejak povzniesol aj keď to bola zase len taká ta "klasika", no síce "kawaii klasika". Po cel čas sledovania som niejak neriešil kvalitu, originalitu a neviem čo všetko ešte pretože vždy som to musel pausnúť aby som sa vysmial či už z niečoho čo bolo fakt "vtipné" alebo z niejakého trápneho momentu. Stojím si za svojím, že anime takéhoto typu divák brať vážne nemôže lebo sú skôr pre pobavenie ako pre niejaký divácky "skvost". Bola to fajn oddychovka a preto tomu dávam 4/5* (áno viem že skoro každému anime dávam 4/5* ale čo už so mnou keď raz to niejak na mňa pôsobí takým dobrým dojmom ?? :D ) + to potvrdenie 2nd season na konci posledného dielu ma normálne potešilo a som rád, že mám už teraz čo do budúcna pozerať :D

Psycho-Pass (2012) (seriál)

Psycho-pass - done! Veľmi zaujímavé anime, v podstate by sa dalo povedať, že je to taká "detektívka" (aj keď z môjho pohľadu je to skôr naháňačka za hlavným "villainom") z budúcnosti no s dobrým dejom a postavami, kt. sú dobre spracované. - Nápad, na kt. je to založené je fakt super, proste "svet", v ktorom bezpečnosť zabezpečuje umelá inteligencia, tak že dokáže podľa stresu a iných "atribútov" u človeka zistiť, či je hrozbou (teda môže spáchať zločin) pre spoločnosť alebo nie, pri čom zbrane detektívov a tzv. "naháňačov" sa dajú použiť iba pri určitej hodnote "kriminálneho činiteľa" (alebo tak niejak sa to volalo :D), buď na vás nestrelia, sparalizujú vás alebo vás to proste odpáli ta, že kúsky tela sa budú hľadať ešte niejaký ten čas :D. Koniec bol dobrý a páčilo sa mi, že sa jednotlivé postavy zachovali tak ako sa chovali v priebehu celého deja a vďakabohu sa ku koncu nezmenili na "nepoznanie" a neskončilo sa to tým "americkým happyendom". Posledná scéna rovnaká ako začiatočná äibaže už s trošku iným zložením) -> nie zlý nápad, aj keď je to taký "neukončujúci" záver no anime bolo v pohode a dostáva 4/5*.

School days (2007) (seriál)

School Days!!! Veľa krát som videl, že ľudia písali, že to anime nie je dobré tak som sa chcel presvedčiť a pozrel som si to. Pravda je, že to anime je urobené skvele (až na tu grafiku, ale predsa je to rok 2007 čo by sme teda čakali), problémom tohto anime pre čo nie je tak "obľúbené" je jeho téma. To o čo tam ide a ten dej je v podstate je hnusná vec za druhou, do polky je to o tom, že hlavná postava je hnusný idiot, nopo polke to naberá úplne iné obrátky a už sa to vezie v ešte viac prehĺbenej "hnusote" 2 z hlavných postáv. Nakoniec 1 z týchto postáv chce to niejak dať dokopy no dajme tomu, že je už "neskoro" to ako to skončilo som niečo podobné čakal ale toto bolo fakt "sila" a aj tak ma to dokázalo prekvapiť a na posledné 2 diely som pozeral s otvorenými ústami a s otázkou v hlave:"What the fuck??!!", odo mňa to má jasné 5/5*, ak by sa ma niekto spýtal, či sa toto anime oplatí pozerať poviem "ÁNO", no predtým treba zahodiť časť svojej "morálky" a brať to tak ako sú tie postavy "spravené"... PS: Katsuru som ľutoval v priebehu celého deja ...

47 róninů (2013)

47 Ronin. Tie 2 hodiny v kine nebolí "odsraté", film sa mi páčil, síce netrhal zo stoličky (tých 7 či 8 ľudí alebo koľko nás bolo) ale bol absolútne v pohode a o niejak extra viac som si od neho ani nepýtal. Akcie tam bolo dosť akurát nebola niejak rovnomerne vyvážená počas filmu takže niekedy mohlo dôjsť k dojmu ako u LOTR akurát tuna na koňoch . Ale keďže ja Japonsko rád a mal som možnosť vidieť akciu so samuraimi a katanami tak prečo nie, 4/5* aj keď Keanu to v Matrixe zahral lepšie + "divný ľudia" bez ušníc sú top a čarodejnica, ktorá je aj "upratovačka" a zároveň dokáže jesť s vlasmi, v ktorých má paličky tak to už je čo povedať