Hjóka (2012) (seriál)

Hyouka dopozeraná/é. Taká príjemná oddychovka . Zábavná, úsmevná viac než dosť vtipná a hlavný "hrdina" je úplne dokonalý . To je asi prvýlenivejší človek ako ja aka "Energy saver" a lepší ako SHerlock Holmes v jednom. V podstate v každom diely sa "opakuje" to "isté". Spolu so spolužiakom a 2 spolužiačkami sa niejak dostanú k niejakej "záhade" a náš Oreki začne "riešíť" až dôjde ku "flawless" teórii . Ako som povedal v podstate pre niekoho by to mohlo byť stereotypné, no ja som sa na tom vcelku pobavil takže 4/5* PS: štve ma len jedna vec, že light novel, ktorá je predlohou pre anime ďalej pokračuje ale mne sa tak nehce to hľadať a čítať .

Angel Beats! (2010) (seriál)

ANGEL BEATS!!!!!! - to je zrejme ten najkrajší a najmilší anime aký som kedy videl!!! Narazil som naňho len náhodou ale abśolútne to neľutujem a som šťastný, že som ho videl. Nasmial som sa pri ňom, a takisto to je len druhý anime, ktorý ma dokázal fakt dojať a dohnať k slzám kvôli tomu ako smutne a zároveň nato aj šťastne to skončilo!!!! (áno, prvý bol Guilty Crown) to bol prste tak dobrý anime, aj "akcia" aj príbeh aj "emocionálnosť", že to musí mať 5/5* odporúčam si to pozrieť každému aj keby sa mu to nemalo páčiť pretože to bolo super. PS: aj opening aj ending sú úplne super

Šiki (2010) (seriál)

Shiki dopozerané. Boolo to dosť zvláštne, začínalo to tka čudne potom to prešlo do pre mňa najlepšej časti ktorá bola taká "creepy" a konečne som si povedal že pozerám "horror" ktorý aspoň na chvíľu ma udrží v napätí. Bohužiaľ sa to po pár dieloch zvrtlo už len na takú "povídačku" o zombo-upíroch (áno kríženina) a za zmienku možno už len stoja cca posledné 3 diely, v ktorých je to fakt že krvák a lov na "upírov". Dáavam tomu 3/5* vďaka tej časti ktorá sa mi páčila.

Mrtví a neklidní (2013)

Warm Bodies pozreté na Nový rok :D a zrejme lepší film som si nemohol vybrať :D zasmial som sa, zabavil som sa film bol fakt dobrý a spracovanie zombíkov "osviežujúce", preto si to zaslúži 4/5*

Gakuen mokuširoku: High School of the Dead (2010) (seriál)

Okey takže - High School of the Dead dopozerané. Áno je to ecchi a čo ?! prežil som yaoi (neúmyselne) takže toto by malo byť oproti tomu fajn :D. Ale k veci. Začalo to fakt brutálne, dokonca ta animácia a grafika sa podobala na tú ako v Shingeki, no potom zrazu nevediac prečo padla ta kvalitu nižšiu no čo už. Čo sa týka deja tak to bola klasická zombie apokalypsa kde sa našlo pár "hrdinov" (v tomto prípade študentov), ktorý sa rozhodli, že prežijú. Celkovo dej nič moc ale proste som sa pri tom bavil, netušil som že ecchi bude až tak vtipné ... Ten koniec neviem, či sa mi má páčiť alebo nie skončilo to "otvorene" takže nikto nevie čo sa ďalej dialo :D každopádne bola to fajn oddychovka a dávam tomu 4/5* (ten opening sa mi páčil čím ďalej tým viac) PS: zajtra si pozriem ešte OVA, ktoré je na to spravené možno am bude ukázaný niejaký koniec :D

Elfen Lied (2004) (seriál)

Elfen Leid (bude sem tam spoiler). Bolo to proste SUPER, ale fakt, že hej. Možno ta kvalita tej grafiky nebola bohvie čo, ale to mi absolutne nevadilo. Proste celý čas od začiatku keď v prvých 10 sekundách týpkovi odstrelila hlavu ničím som vedel, že na to budem kukať s otvorenými ústami a tak sa aj stalo. Klasifikované je to ako horror no povedal by som že je to fakt krvák, a ja viem že to znie divne ale ja som divný a bolo to fakt peckové. Dokonca aj dej a postavy, ktoré v prirovnaní s inými anime, ktoré sú aspoň ako tka podobné tak sú natak povediac chabej úrovni, ale ani to mi nevadilo (zrejme nie som až tak náročný divák ako som si myslel, alebo to možno je tým, že je to fakt dobré) + to je asi prvý krát kedy "horror" skončil happy-endom , ten koniec bol proste pre mna "napínavý" a keď už som si myslel že je koniec a povedal som si: "Ach, ešteže to skončilo takto." zrazu prišiel strih a už som si len hovoril, že zase raz ma chce niekto nasrať že urobí taký zvrat na konci. A tu plynie už ponaučenie posledné časti pozerať až do konca, pretože posledný záber (podobne ako v Mirai Nikki) napovie ako sa to skutočne skončilo a to bolo proste super. Odo mňa to má bezkonkurenčných 5/5* a zase raz sa bojím ísť pozerať niečo nové aby som sa nesklamal

Togainu no či (2010) (seriál)

Togainu no Chi. Už v živote nezačnem pozerať anime skô než si zistím či to není náhodou Yaoi! Už nikdy v živote nechcem vidieť Yaoi...v niektorých častiach som mal chuť vypnúť to a íst sa obesiť (dobre možno trošku preháňam ale bol to des) ...... čo sa týka "deju" bola to tak ľudovo povedané jedna veľká "zlátanina". A začalo to tak sľubným dielom (hlavne koniec toho 1. dielu). Malo to byť o fightoch no tie sa tam málo kedy našli a aj keď už niejaký bol, tak úroveň bola skoro nulová, + k tomu bolo to tak nezáživné až nudné, že som sa niekedy pristihol pozerať von oknom miesto toho aby som sledoval čo sa deje, z tohto viem že takýto "štýl" anime nie je pre mňa. Dáva tomu 1/5* a aj to je tam ta 1* kvôi tomu ako Shikki vyzeral.

Guilty Crown (2011) (seriál)

už som to videl dávnejšie (a 2x za sebou) no na nič iné sa nezmôžem iba na to, že je to podľa mňa NAJLEPŠIE ANIME aké je a aké som ja videl!!!!

Shakugan no Shana - Final (2011) (série)

Shakugan no Shana III (final)!!!! Hneď prvý diel ma nasral s tým čo tam "leakli" no ešteže to "fixli" a skončilo tak ako som myslel/chcel!!!! Už len pre tento dôvod dávam hodnotenie aké dávam. Čo sa týka kvality, tak musím povedať aj keď sa mi to ako anime páčilo že 3. séria o dosť zaostáva za 1. alebo 2. sériou. Najväčšie zlo, ktoré tu bolo je, že to začína byť všetko také čím ďalej tým menej prehľadné a preplácané (hlavne ku koncu). Objavuje sa tu dosť veľa nových postav, ktorých postoj, zmysel nie je niejako vysvetlený, proste prišli. Na druhú stranu v 3. sérii sa ta akčnosť "vyšantí" do nepríčetna , v podstate je to celý čas akcia-akcia-akcia, čo nie je na škodu, no bohužiaľ s tým prišli aj momenty kde sa to dostalo do bodu kvantita>kvalita. No ako som na začiatku nič zo záporov mi nezabráni dať aj 3. sérii 5/5* (mám pocit že teraz si na chvíľu radšej nič ďalšie nepozriem nech sa to vo mne "uloží", pretože nerád by som bol sklamaný z ďalšieho anime, ktoré by nemuselo byť také dobré a "vzrušujúce")!!!

Darker than Black: Kuro no keijakuša - Rjúsei no Gemini (2009) (série)

DARKER THAN BLACK: RYUUSEI NO GEMINI (aka season2) dopozerané. Brutálne sa to začalo a celkom si to udržalo "tempo" až do konca, aj keď koniec je tak trošku zvláštny ale na to som si už zvykol. Celkovo s2 je dynamickejší, akčnejší zamotanejši ale aj viac vysvetlený ako s1. Záver sa dá považovať za happyend, ktorý je tak povediac neukončený čo je dobre. Za mňa to má 4/5*.