2001: Vesmírná odysea (1968)

Film v zobrazení techniky předběhl dobu o 15-20 let a zhruba stejně dlouho trval, nebo mi to při sledování alespoň tak přišlo. Kdyby se během promítání na plátně objevil screensaver, za jak dlouho by si toho někdo všiml? Celý film je jako poskládaný ze screensaverů. Nechtěl jsem se dvě a půl hodiny dívat na screensavery. I pokud máte potíže s prostatou nebo koktavé neurony, film může stále běžet a přesto vám nic neunikne.

Pat a Mat ve filmu (2016)

Z mého pohledu: tři příběhy spíše nuda, u tří jsem se smál, až jsem nemohl popadnout dech a přes slzy jsem neviděl, a ostatní takový příjemný "průměr", na jaký jsme zvyklí. Oproti předchozím dílům je tam hodně vtipných situací pro ty nejmenší, kteří v (bohužel prakticky prázdném) kinosále tvořili většinu. Rotoped se ale zařadí hned za Grill, který stále považuji za nejlepší. Hudba Petra Skoumala rozhodně potěšila, na druhou stranu jsem se ale těšil na něco z původní hudby, která nakonec v žádné podobě nezazněla. ...ale srsly, čím se ti dva vlastně živí?!

Steve Jobs (2015)

Film má dynamiku a dělení na tři období před velkými keynotes, navíc točené každé na jiný formát, byl skvělý nápad, ale dějem je spíše "na motivy života Steva Jobse", než "životopisný". Pak bych dal o hvězdičku více. Bylo zajímavé sledovat ty drobné odlišnosti od konkurenčního filmu jOBS, který mi celkově přišel lepší a i postavy měl takové uvěřitelnější a hlavně sobě podobnější. Přes to jsem se bohužel po celou stopáž nebyl schopen přenést.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Strašně rád bych Zootopii dal 5 hvězd, ale přestože jsem se občas smál nahlas (což se tak často nestává) a spousta věcí byla velmi nápaditých, zároveň tam na můj vkus bylo docela dost "spojováků" (nechci psát "hluchých míst"). Příjemné osvěžení detektivního žánru s postupným rozmotáváním klubka příběhu.

Země zítřka (2015)

První polovina fantastická, druhá tragická.

Top Gear: Bolivia Special (2009) (pořad)

Po návštěvě Bolívie, včetně podobných nadmořských výšek, ztratil tento jinak výborný speciál spoustu lesku :-(

V hlavě (2015)

Tohle se Pixaru vážně povedlo, tleskám ve stoje, opět ukázali, že originalita a výborné nápady jim stále nejsou cizí. Poslední dobou mě Pixar moc nebavil (třeba Brave jsem odzíval a Cars 2 jsem viděl, ale fakt už nevím, o čem to vůbec bylo), ale teď jsem byl naprosto uchvácen a u titukové scény jsem málem umřel smíchy (máme doma kocoura) :D Animáky mám rád a tohle je vražedná kombinace Pixarovského podání a seriálu Byl jednou jeden život. Mimochodem, na plakátu filmu s profilem hlavy - že předlohou byl Steve Jobs?

Birdman (2014)

Dneska už jako komedie může být, jak tak koukám, označeno fakt leccos. Postrádám doby, kdy se u komedií dalo zasmát. Herecké výkony jsou ale skvělé, jinak bych hodnotil ještě o dvě hvězdičky hůře. Ani zde to ale nebylo bez nelogických souvislostí a přílišných zkratek.

Mickeyho vánoční koleda (1983)

Mám rád, když se známé postavičky vtělí do jiného (a též známého) příběhu. Vánoční koledu mám rád (byť těch variací je hodně a tudíž je u mě už tak trochu ohraná) a 25 minut na celý příběh je super :) Podle technického zpracování jsem ale hádal, že rok vzniku bude před 1950. Vždyť u Disneyho by bylo reálné prohodit dvě poslední číslice roku, jeho první celovečerní animák (Sněhurka) totiž pochází z docela těžko uvěřitelného roku 1937. No a Kačeří příběhy vznikly pouze o pár let později (1987).

Titanic (1997)

Na začátku mi Titanic přišel až nudně dlouhý. S odstupem času ale nedokáži ukázat na jedinou scénu, kterou bych z filmu škrtnul. Buď má vliv na děj, nebo je prostě zábavná. Počítačové animace (CGI) naprosto nadčasové, skvělé provázání současnosti a minulosti, úchvatný soundtrack a naprosto bravurní zpracování tématu. Film je mým prototypem filmového trháku, čelní příčky, oscarové zisky i 3D remake (důvod na film zajít do kina znovu) má naprosto zaslouženě.