• Thriller

Sněhurka a lovec (2012)

Tento rok bol bohatý na Snehurky. Mirror Mirror a Snow White and the Huntsman. Vzhliadol som obidve, preto je na mieste porovnať. Snehurka je skôr pre deti, príbeh a výprava sú také viac rozprávkové. Ešte aj trpaslíci sú skutoční. Snehurka a lovec je viac pre dospelých. Je to špinavé, krvavé a hlavne vôbec nie rozprávkové. Obsadenie Kirsten Steward by sa dalo brať ako "istota". Snehulienka by mala byť bledá a kto sa na to hodí lepšie ako niekto, kto hral bledú postavu piatich filmoch? Režisér dobre vedel, do čoho ide, keď ju vybral. Chris Hemsworth ako lovec potešil, pobil sa a ukázal aj svoje vymakané telo. Poprosím však, aby sa čo najskôr vrátil ako Thor. To mu pasovalo viac. Aj jeden aj druhý film sa však zhodujú v obsadení zlej kráľovnej. Či už Roberts alebo Theron, obidve boli úžasné a zahrali perfektne. Dej a vedľajšie postavy ušli. Výprava skvelá. Krásne lesy a pobrežia pohladia na duši. Čo viac? Asi len to, že táto Snehurka ma bavila viac ako Mirror Mirror. Tešíme sa na dvojku. 3 z 5

Temné stíny (2012)

Film ktorý režíruje Burtom a hrajú v ňom moji traja obľúbení herci?? Tak to musím vidieť. Skvele namaskovaný Depp bol samozrejme hlavná hviezda. V iných filmoch viac používa svoju skvelú mimiku, tu ju však musel obmedziť. Kvalitne mu sekundovali tak Pfeifferová ako aj Carterová. Helenka mohla dostať aj viac priestoru a hlavne iný účes. Obsadenie Evy Green bol ten najlepší krok aký mohol režisér spraviť. Skvelá a je jedno či je brunetka alebo blondínka. Dobrý scenár, zaujímavá výprava a hlavne Depp, ktorý filmu dodáva šmrnc. Samozrejme nesmiem zabudnúť ani na slečnu Heathcoteovú, ktorá zaujme výzorom, menej už herectvom. A nakoniec sa zastavím ešte pri slečne Moretzovej, ktorá je z úlohy na úlohu krajšia a krajšia. 3 z 5

Pouliční rváč (2009)

Slabá choreografia zápasov. Ale tak čo by sme chceli od 110+ kilových dvojmetrových chlapov. Nebudme smiešni. Dej nič moc, ale akcia bola pekne dávkovaná, až na poslednú pol hodinku, kde sme sa viac zaoberali osudmi postáv a na boj neostalo miesto. Austin schopný, ksichty v ringu hádzal kvalitne. A hviezdička za rozkošnú Vandervoortovú, ktorá je vážne veľmi silno sexi a ma vážne skvelý zadok. 2 z 5

Útěk z MS-1 (2012)

Skvelý hláškujúci Pearce, krásna Grace, ktorá dokáže v pohode chodiť aj s prestrelenou nohou a nenudiace vesmírne dobrodrúžstvo. Dobré obsadenie, sem tam nejaký fajn efekt. 3 z 5

Prometheus (2012)

uf, tak toto som vážne nečakal. Takýto sci-fi horror. Scott sa vrátil ku koreňom. Opäť letíme do vesmíru a nie do antického Ríma. Dej sám o sebe nič moc, ale prevedenie stojí za to. Zákerný android Fassbender s vždy dokonalým účesom bol skvelý, či telo mal alebo nie. Rapace oskara už len za ten "pôrod". Theron taktiež prispela svojou troškou. No a samozrejme, kto iný môže byť kapitánom vesmírnej lode ako neger Elba. Hladanie koreňov ludstva je zaujímavý nápad, ale toto bolo asi trochu príliž. Samozrejme, tešme sa na dvojku. Scott vráť sa radšej do histórie. Toto už nieje pre teba. 3 z 5

Čtyři slunce (2012)

Film ťahá skvelá Geislerová a za ňou krivkajúci Roden. Inak nič, čo by zaujalo alebo aspoň stálo za nejaké hlbšie zamyslenie. Najlepších je asi tak posledných 10 minút. 3 z 5

Gang Story (2011)

Francúzska klasika z prostredia zostarnutých gangstrov, ktorí to však s kvérom stále vedia. Priamočiare, flashbackovské, ziadne zbytočné efekty. Hlavné postavy skvelé. Zase raz kvalitný Marchal. 3 z 5

Tisíc slov (2012)

Eddie to ešte stále vie. Robí srandu už len tým, že sa niekde objaví. Film je ľahký, zábavný. Škoda tej sentimentálnej pätnásť minútovky, trochu filmu ubrala tempo. Príjemná komédia na nudné sobotné popoludnie v TV. 2 z 5

Nebezpečná metoda (2011)

Skvelý casting ale film určite nie určený pre masy. Psychoanalýza a siahodlhé rozpravy človeka rýchlo unudia. Jediná schopná vec je sledovať výkon Knightly. Mortensen a jeho dútnik ujdú. Keby som nevedel že tam hrá Fassbender, hádal by som sa do krvy, že to je Law zo Sherlocka. Strašne sa mi tu na neho podobal. Aspoň ten Cassel vniesol do filmy trochu oživenia. 2 z 5

Bitevní loď (2012)

Ako by to bolo včera, čo ma oco učil hrať hru Lode. Triafať lode nepriatelia, keď netušíte kde sú. Skvelá hra. Neskôr prišla verzia od Hasbra. A teraz tento film. Ja som sa dobre bavil. Kitsch lepší ako na Marse, Neeson si u mňa napravil pošramotenú reputáciu z Aljašky a Decker?? Na ňu len pozerať. Rihanna ako vojačka nič moc, ale ako herečka, celkom fajn. Určite sa ešte niekde objaví. Čo sa týka filmu, keby sme nepoznali Transformerov, zožrali by sme to úplne celé. Takto sa človek nevyhne porovnávaniu a z tohoto súboja vyjde jednoznačne ako víťaz Bay. Škoda, že sa scenáristi nevyhli klišé a logickým dieram. Koniec koncov, skvelý akčňák, ktorý pobaví ale hlavne neublíži. 3 z 5