Quillerovo memorandum (1966)

Právě dokoukáno. Velmi kvalitní špionážní film,výborné výkony herců a navíc vše zdvojnásobeno skvělým kinodabingem p.Cupáka, Adamíra, Holého i pí. Dvorské. Je s podivem, že naše totalitní kinematografie dokázala takhle potěšit diváka ... ???

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Dobrá zábava hlavně pro děti,ty se bavily a to je nejdůležitější při mém hodnocení,takže za mě 5 *.

Šelma na svobodě (1959)

Výborný akční snímek s opravdu skvěle padnoucím dabingem mistrů herců.

Cesta do pravěku (1955)

Příjemná podívaná i pro dnešní ,,přemodernizované" dítka - alespoň u nás v rodině jsem si to ověřil. Dobrodružství nebo naopak sportovní zápolení,pokud je dobře podáváno,děti stále láká!

Brankář bydlí v naší ulici (1957)

Příjemný dětský sportovní film,kde dospělé role v pohodě zahráli páni herci a paní herečky. Hezky se na to kouká i s dětmi.

Jurášek (1956)

Skvělý herci (Bek,Hoger,Záhorský,Brožová,Růžek atd.) a dobře záhadné dětské role vytvořily docela příjemný dobrodružný snímek. Pro mě je to hezká zábava a vůbec nebudu řešit nějakou poplatnost době! Každá má svá pro a proti. Tady hodnotím film jako zábavu a ne propagaci - na to se vždy povznesu,jak dříve,tak nyní a i později .....

Princ a chuďas (1971) (TV film)

Skvělá podívaná, výborné výkony herců,vynikající atmosféra staré Anglie.Povětšinu studiově natočené,přesto působící reálným dojmem. Vždy si tuhle ,,pohádku" rád vychutnám,většinou kolem vánoc.

Prokletý klub (2009)

Jako fandu anglického fotbalu mě tohle dílo velmi potěšilo. Sportovně-historické filmy založené na skutečných příkladech mám rád (v posledních letech je jich celkem dost) a tenhle patří k nejlepším.

Jak se Franta naučil bát (1959)

Příjemná pohádka, ve které herci hrají a ne přehrávají,jak jsme tomu svědky v převážné většině dnešních pohádek. Kemr a Filipovský jsou výborní,Trojan přirozený a ,,loupežníci" svou práci zvládli taky výborně.

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Tak tohle pro mě byla hlavní nová pohádka letošních vánoc. Ale třeba je dobře,že byla až na druhý svátek a ne na štědrý večer. Roztěkanost a mysl plná dojmů z dárků - na to ,,stačil" Žito .... Už nejednou se mi potvrdilo,že ,,bratři" za řekou Moravou zvládají pohádky tak nějak líp!