• Fantasy

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Komedie místy hraničící až s parodií občas zabředne do těžkého dramatu, což jí ale vůbec ale vůbec nesedí. Ke všemu je scénář prodchlý úděsnými nesmysly ve stylu - Sidney je namol, dokonce sjetej koksem a pokřikuje na večírku "England", padá do křoví, střih, zachraňuje opilou kamarádku, která chtěla nedejbože v opilosti řídit... Všechno korunuje protivný Simon Pegg, kterého bych propříště nerad viděl jinde než ve vedlejší roli. A kdo z vás si dá ke krásné holce nějakýho toho buřta? Vlastně je to celý eckl plný klišé a absurdit.

Tropická bouře (2008)

Příjemná parodie, ale mohla by být i lepší.

Gran Torino (2008)

Jednoznačně za pět. Ale nečekejte akční film o odplatě, takových tu bylo už spousty. Eastwood prostě tvoří jako umělec...nic ho nezastaví - věk, čas, ani nemalý počet již dávno dosažených uznání.

Sedm životů (2008)

Dobrý námět pohřbený v nejisté režii, debilním scénáři a lehce nadprůměrných hereckých výkonech. Mohlo z toho být dalších 21 gramů, ale šance byla zcela promrhána. Co to zkusit ještě jednou?

Marley a já (2008)

Film se snaží vyjádřit k příliš mnoha tématům, což v posledku vůbec nikam nevede. Mohlo se to klidně vyvíjet jako akční thriller o novináři spolupracujícím na reportáži o jihoamerických drogových kartelech. To by nesmělo přijít dítě. Mohlo z toho být další tíživé drama o manželské krizi ve stylu Nouzového východu. Jenže to by musel chybět bláznivý pes a do toho tři děti, což právě zmíněný Revolutionary Road poněkud opomněl. A tak hlavní nití celého filmu zůstává život jednoho děsnýho psa, kterýho má ale rodinka vlastně moc ráda. A když jde o celý život, jak to celé asi skončí? Souboj se slznými kanálky jsem sice vyhrál, ale nebylo to daleko k remíze.

Spirit (2008)

Dosti křečovité a ploché, zápletka spíše dementní než kýčovitě působivá...nějak to celé nefunguje. Spousta dívek, ale v čem je hrdinovo kouzlo? Hloupé klony, co se pitomě usmívají i v posledním tažení měly býti vtipně nápadití, ale stávají se jen sebeparodií na úrovni Epic Movie...lze pokračovat dál, jenže má to smysl? Miller si vykopal vlastní hrob!

Strážci - Watchmen (2009)

Po Spiritovi jsem si konečně pořádně spravil chuť. Snad je to geniální předlohou, tu jsem nečetl. V podstatě však nemám výtek, takže za pět...nebo jako ve škole za jedna? :)

VALL-I (2008)

První půlka je roztomilou groteskou, kde se konečně i stroji podařilo vdechnout život, druhá půlka, ale už jen křečovitým dojezdem...přesto se zdá, že Wall-E letos prostě vede.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Nic originálního, ale jako koktejl to chutná opravdu skvěle. Nádherná animace a boží figurky pak přibijí trochu nadbyttečnou přemíru disneywského sentimentu a zdlouhavého tlachání. Bavil jsem se víc než u Wall E, ale prostě jen bavil...Wall E je už tak trochu umění.

Odpor (2008)

První půlka za dvě hvězdy, druhá za čtyři. Táhne to samotné téma. Mohl z toho být však dalece lepší film. Nicméně i tak určitě stojí za shlédnutí. Další Schindler list se nekoná, ale pravdivých příběhů z druhé války není zdá se nikdy dost.