Rok nebezpečného života (1982)

Film dějově prakticky o ničem, tehdy 26letý Mel Gibson a 32letá Sigourney Weaver, ti nezklamali, jejich herecké vzplanutí je velmi působivé a to vše převážně v deštivém exotickém indonéském prostředí.

Podraz (1973)

Po nedávném shlédnutí opět po letech degraduji z 5 na 4 hvězdy, přeci jen mám s Paule Newmanem a Robertem Redfordem jiné oblíbenější filmy.

Kazatel Kalašnikov (2011)

Moje dojmy již popsala KevSpa, drogový dealer, vězeň, feťák, stavebník, majitel stavební firmy, stavitel nového kostela, kazatel, stavitel útočiště/uprchlického tábora pro děti/sirotky na začátku tohoto tisíciletí v Africe v Jižním Súdánu v jeho jižní křesťanské části, kde probíhala občanská válka se severní muslimskou částí. Na film je to asi moc střetů. Ale jak jinak popsat vše o příběhu skutečného Sama Childerse. Takže také 70%. Jisté je, že mě neskutečně serou ty agitační emotivní kazatelké kecy o spasení a odpuštění, jakmile někdo přede mnou řekne aleluja, na což jsem od tohoto filmu nějaký alergický, tak mu nejspíš nějakou fláknu.

Attila (2001) (TV film)

Příběh skutečného hrdiny a bojovníka, jehož smrt zapříčinila pád Evropy do temného středověku. Na TV produkci slušné, i když místy dost rozvleklé. Problémem tohoto filmu je 1,88 cm vysoký hezoun Gerard Butler, nemám proti němu nic, jen to, že jeho obsazení sem nebyla šťastná volba. Očekával jsem, že Attilu bude hrát někdo menší, svalnatější až zavalitější, se zjizvenou tváří a zejména aspoň částečně s asijskými rysy, tak jak ho popisují historické prameny. 50%

Tři pohřby (2005)

Moje dojmy ve svém komentáři už vystihla Faye. Celkový dojem mi ale pokazil otevřený konec nebo mi to celé jen nedošlo.

Děti moje (2011)

Parádní, i když místy trochu rozvleklý film. Ve film se řeší 2 věci, budoucí vdovec se 2 dcerami a odpojení jejich matky od přístrojů, která je po úrazu v komatu a před tím ještě byla tak trochu nevěrná. Vedle toho se rodina dědiců rozhoduje, jestli prodá rodinné majetky, které rodině patří už od 19. století. A ten, co má nový majetek spravovat, je zrovna ten kurevník (i když se tváří, že neumí do 5 počítat) a podváděný je ten, co má o prodeji majetku rozhodnout. Takže z toho nebude nic. V roce 2013 jsem psal: Tak tohle není jen romantika pro ženy. Velmi hezký příběh nejen o ranách osudu, ale i o tom, jak přepracovaný otec s dcerami pátrá, až vypátrá. Jak napsal Cival, nemám rád havajský košile, serou mě ty medový havajský odrhovačky, s tím souhlasím. Záběrů na krajinu je po skromnu, ale ty na konci jsou velmi působivé. Navíc Jirka Cloonye je zde velmi uvěřitelný a na rozdíl od kleopatry si myslím, že byl vybrán šťastně. Další nedoceněný film.

Dům (2011)

Kdo objevil mladou a půvabnou Slovenku Judit Bárdos pro český film? Aha on je česko-slovenský. Na maloměstě či spíš vesnici (osobně bych tipoval, že se to točilo někde v okolí Tanvaldu, Železného Brodu nebo tam někde) stavět 2 dcerám 2 domy, to už samo o sobě není jen tak. A jak se s tím popasuje Miroslav Krobot jako otec? Jeho herectví mě baví čím dál víc, protože ať už jako řidič Karel či Pepík Hnátek nebo kdokoliv jiný, tak je vždy na 99,9% uvěřitelný.

Sedm let manželství (2003)

Debaty střední a pokročilé generace i sexu, sexshopech, swingers party apod. První půlka nic moc, ale nenechat se odradit, druhá je lepší. Kdo nebo co jsou růžový peugeoti?

Iron Man (2008)

Tady to tehdy začalo. Bejvalka na to furt čučela a mě se to vlastně taky docela líbilo. Horší 4 hvězdy, Robert D.J. mi je víc sympatický jako Sherlock Holmes. Gwyneth P. v jedné z rolí, kde jí to opravdu sekne. Chybí mi tam trochu taková ta komixová chuť, tak jako je třeba ve Spidermanovi. 7/10

Já, truchlivý Bůh (1969)

Zajímavostí je, že příběh se odehrává v Brně, byť je víc jak 40 let starý, tak i dnes jezdí po Brně i ty staré šaliny a je jistě zajímavé se podívat, jak vypadala některá místa, když jsem ještě dávno nebyl ani v plánu.