Columbo - Za úsvitu (1974) (epizoda)

Toto bola opat super cast, ktoru zdobi prostredie vojenskej akademie, super zaporak a klasicky vsimavy porucik Columbo. Vrazda bola super naplanovana, no tie detaily. Nocovanie v akademii fakt pobavilo. Jedna z tych najlepsich casti.

Zakladatel (2016)

Povedal by som ze celkom slusne zachyteny vyvoj znacky. O historii McDonalds som vedel malo a tento fim mi to celkom podrobne priblizil. Keaton fakt skvely, cely film som ho zral. Nepacilo sa mi asi len to, ze film sa vobec nevenoval moralnej stranke jeho cinu. Ale inak ma to bavilo.

Amazonka s Brucem Parrym (2008) (seriál)

Super dokument o Amazonii. Bruce bol sympatak a jeho sprievod Amazoniou bol putavy. Hlavne casti s domorodymi kmenmi a ich ritualmi. Niektore tie cajiky by som dal aj ja, no grckat 4l vody len preto, aby som mal mozno nejaky zazitok v sne by bola asi tazka volba. Zaujala aj tazba dreva, resp. zlata. Pacilo sa mi, ze vyskusal vsetko co sa mu naskytlo. Jeho cestu som odsledoval celu a bolo to fakt zaujimave. Videl som uz viac dokumentov z tejto oblasti, no tento bol asi najautentickejsi.

Divoké Galapágy (2016) (TV film)

Super dokument, ktory priblizi aj aktualnu situaciu v suostrovi.

Thunderball (1965)

Brutalny film. Connery ako Bond je proste pan. A tato cast bola prespikovana super efektami. Na tu dobu samozrejme. Sceny zpod vody su nezabudnutelne a ta bitka bola fakt TOP. A Bondove dievky boli tiez super. Sem tam mi to prislo trochu hluche, inak by som dal plny pocet. Fakt sa mi to velmi pacilo.

Columbo - Osudné cvičení (1974) (epizoda)

Celkom v pohode cast. Samozrejme klasicky dobry Falck. Scenar by som si vsak tentokrat dovolil oznacit ako poslabsi. Dost predvidatelne to bolo. Ale Columbo ma bavi vzdy. A kedze tento zaporak mi prisiel poriadne nesympaticky, tak to malo trochu inu stavu ako posledne casti co som videl. Aj ked to nebolo uplne najlepsie vymyslene, tak nemozem ubrat z hosnotenia, lebo na druhu stranu to bola jedna z tych vtipnejsich casti. Columbo s mrkvovym dzusom. To som uz asi videl vsetko.

Antarktida: 7. kontinent (2016) (pořad)

Cakal som ze to bude o cosi lepsie. Pre mna to malo slabu vypovednu hodnotu. Kamera super a niektore cinnosti ma fakt ohurili no ako celok to az tak nefungovalo. Skoda, ze to bolo natocene v style "reality show".

Columbo - V nouzi poznáš přítele (1974) (epizoda)

Velmi dobra cast. Bol tu super zaporak, policajny komisar, ktory sa s tym vobec neparal. Taktiez bolo zaujimave sledovat riesenie dvoch vrazd. A ten zaver, no wau. Jedna z TOP casti.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Super namet, ktory sa dal podla mna zvladnut lepsie. Ano je tam Smith, ktoreho leskle oci dostanu kazdeho. Hlavne v podobnych filmoch. No mne vadilo ako to na neho zahrali. Bolo to nejake slabe. Myslel som ze mu spravia fakt sok a ze to bude film s nejakym odkazom. Toto bolo fakt nejaky odvar. Stastie, ze ten casting bol ako z vykladnej skrine, inak by som dal asi aj horsie hodnotenie.

Columbo - To je vražda, řeklo portské (1973) (epizoda)

Zamotany pripad, no detaily su detaily. "Prselo v Utery?" Ako vsak pisu mnohy, Pleasence herecky vynikal. Zahral super zaporaka. Prirovnal by som ho ku Cassidymu, ktory bol tiez skvely v inych dvoch castiach. Paci sa mi ako sa v kazdej casti Columbo s vrahmi skamarati a nakoniec si ich pekne bez odporu odvezie na stanicu.