Ať vejde ten pravý (2008)

Krásný film, který nelze brát čistě jen jako horor. Příběh o vztahu dvou dětí, které jsou navzájem zcela odlišné, ale přece jen mají něco společného, mě dokázal upoutat.

Zločiny a poklesky (1989)

Nádherný film balancující na hraně hluboké filosofie nesoucí morálního poselství a zároveň typického Allenovského humoru. To vše díky Woodymu Allenovi, ale i dalším hercům jako Martin Landau nebo Alan Alda, dokonale zkombinované.

Láska a smrt (1975)

"Nicota. Neexistence. Černá prázdnota." - "Co jsi to povídal?" - "Ale, jen si plánuju budoucnost." Woodyho filosofování nad závažnými i méně závažnými tématy podané prostřednictvím jeho osobitého humoru.

Annie Hallová (1977)

Jednoduše geniální, scénář k Annie Hall psal sám život. Na druhou stranu musím říct, že chápu ty, které film neoslovil, protože humor Woodyho Allena je dost specifický a ne každému sedne. Já se musím přiznat, že mně je Woodyho humor dost blízký a stejně tak tento skvělý a pravdivý film plný dialogů, které by se daly tesat do kamene.

Avatar (2009)

James Cameron posunul filmařinu dle mého názoru do zcela nového rozměru. Do detailu vypiplané, dokonale vtahující...těch 160 minut jsem skutečně byl na Pandoře. Je sice pravda, že samotný příběh, ve kterém jde zase "jenom" o černobílý boj dobra se zlem, nepřináší nic nového, ale neřekl bych, že je to pro Avatar handicap, aby to jakýmkoliv způsobem ničilo dojem z filmu. Cameron nám chtěl ukázat nový svět a dovolit nám se po něm projít, sáhnout si na něj, cítit ho a za sebe říkám, že se mu to 100%ně povedlo!

Mnichov (2005)

Film o nenávisti na jedné straně a o lásce k vlasti a ke svému národu na straně druhé. V tomto chaosu sledujeme proměnu hlavního hrdiny Avnera, jehož úkol, tedy zabít 11 palestinských teroristů, ho přenáší do světa, kdy smrt může přijít kdykoliv a odkudkoliv a k tomu je také nucen se vypořádat se smrtí svých kolegů a čelit strachu o bezpečí své rodiny. Myslím, že je zcela pochopitelné, že se Steven Spielberg snaží aspoň do určité míry vyjádřit k izraelsko - palestinské problematice. Závěrečná scéna filmu pak nechává otevřený konec a divákovi připomíná, že řešení tohoto přetrvávajícího konfliktu nebude jednoduché.

Umučení Krista (2004)

Svůj cíl, tedy zobrazit poslední chvíle Ježíše Krista před ukřižováním, tento film dle mého názoru naprosto splňuje. Cením si použití dobových jazyků a taky vynikající hudby. Mel Gibson k realizaci tohoto filmu přistupoval jako silně věřící křesťan a na výsledku se to viditelně podepsalo. Naproti tomu všemu si myslím, že také ateisté či agnostici mohou tento film dostatečně docenit, aniž by osobě Ježíše Krista přikládali větší význam než křesťané.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Dle mého názoru jednoznačně jeden z nejlepších válečných filmů. Boje uprostřed hlavního města Somálska mezi americkou armádou a somálskými milicemi jsou zde zobrazeny neuvěřitelně realisticky. Rychlé tempo filmu, Zimmerova hudba a spousta dalších prvků dělá z tohoto filmu jedinečnou záležitost.

Schindlerův seznam (1993)

Pro mě se jedná o nejlepší film, který kdy byl natočen, ovšem také nejsmutnější. Nedovedu si představit, jak lépe by se dalo na filmové plátno promítnout nepředstavitelné utrpení Židů a stejně tak neuvěřitelně bestiální krutost nacistů. Vynikající herecké výkony, hudba i černobílé provedení dojem z filmu jako takového jen umocňuje.