• Krátkometrážní

L.I.E. (2001)

Zajímavý originální snímek. To co mi vadilo byl scénář- místy nahuštěný řešením různorodých problematik a místy rozvleklý a nudný. Námět byl slušný, ale kdyby se tvůrci zaměřili na řešení jedné problematiky, tu rozvedli a ostatní vynechali, tak by to mohlo fungovat mnohem lépe. Herecké výkony jsou dobré, škoda jen, že mnoho postav není více rozvedeno, to by podle mě posunolo snímek o hodně dál. S hodnocením váhám mezi dvěma a třemi hvězdičkami. ----"On the Long Island Expressway there are lanes going east, lanes going west, and lanes going straight to hell."----"I don't like that kid. He smiles too much."----

Dýchat (2011)

Neobyčejně obyčejný syrový snímek. Děj plyne poklidně a realisticky, líbí se mi že v tomto případě tvůrci netlačili na pilu, byla by to škoda. Takhle dostává film daleko větší ponuře melancholické rozměry. Atmosféra je chladná, odtažitá, ale svým způsobem působí velmi přirozeně. Snímek je navíc dokreslen dobrou hudbou, takže mi z výsledného dojmu párkrát přeběhl mráz po zádech. Vše je zaměřeno na hlavní postavu Romana, tvůrcům se podařilo vykreslit jeho osobnost téměř beze slov (což mě celkem ohromilo), velkou část zásluh na tom má bezpochyby Thomas Schubert, který to zahrál vážně skvěle. Ve výsledném dojmu mi film připadal opravdu jako pomyslná "sonda do duše", jak je výstižně napsáno v Obsahu. Kamera je dobrá, prostředí jen umocňuje atmosféru a vůbec nevadí, že jsou často slova nahrazena záběry. Pro mě to byl hodně silný filmový zážitek - 4 silné hvězdičky.

Candy (2006)

Rozhodně to není špatný film, ale to jediné co by stálo za vyzdvihnutí jsou herecké výkony, jinak mě to nenadchlo. Ale ani jsem se nenudila. Trochu silnější tři hvězdičky. ----"When you can stop, you don't want to. When you want to stop, you can't."----"Everything we ever did we did with the best of intentions, but events tumbled and the years pile up, the world is very bewildering to a junkie... and still you cling to the concept of change."----

Private Romeo (2011)

Zajímavý nápad a originální zpracování. To co mě mrzí je fakt, že já nejsem schopná tenhle snímek pořádně ocenit. Jelikož jsou dialogy po většinu doby v Shakespearovských verších, tak byla naprostá většina mé pozornosti zaměřená na to, abych vůbec rozumněla textu a přiznávám se dobrovolně, že by tomu nebylo jinak ani kdyby mluvili česky, prostě mi chybí schopnost porozumnění uměleckému textu. Kvůli tomuto omezení jsem už neměla čas a prostor hledat ve filmu souvislosti s prostředím a všechno si to tak nějak poskládat do současného příběhu z vojenské školy. Věřím, že když někdo dokázal vidět ten příběh v příběhu (:D), tak pro něj musel být tenhle film velmi zajímavý. Pro mě to ale moc nefungovalo, takže jsem se celkem nudila. Pro někoho velmi silné dílo, pro někoho odpad, myslím, že u tohoto snímku dokážu pochopit všechna hodnocení. Za mě silná jedna hvězda.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Podle mého názoru celkem nadhodnocený snímek. Přiznávám se rovnou, že jsem nečetla knihu a slyšela jsem, že je o mnoho lepší než tenhle film. Klasika neklasika, příběh není originální- což ale nevylučuje to, že diváka celkem vtáhne do děje. Dialogy a scénář jsou jako vystřižené z učebnice o tom "jak natočit film o drogách"- ve stylu "Jenom to chci zkusit." a "Zítra přestanu." Dle mého laického názoru by to chtělo místy sestříhat, protože některé scény byly nekonečně dlouhé a místo pocitu ohromení a autentičnosti mi navozovaly spíš nudu. Herci se povedli, ale ani tak mě tenhle film nijak neohromil. Hodnocení je někde mezi dvěma a třemi hvězdičkami. S podobnou tématikou můžu doporučit snímek The Basketball Diaries .

2 $ocky (2011) (seriál)

Příjemná oddychová záležitost, když chce člověk na chvíli jen vypnout a pobavit se.

Klub sebevrahů (2001)

První půlkou snímku jsem byla ohromená, v druhé polovině se děj na můj vkus zpomalí až moc a celé to drží pohromadě výkony Cilliana Murphyho a Tricie Vessey. To ale nic nemění na tom, že i tak to funguje. Děj plyne nenuceně v pošmourné melancholické náladě s občasnou vtipnou scénou, nebo nějakým tím moudrem. Líbí se mi nakouknutí do života ostatních postav, komentáře doprovázející některé scény a ještě musím vyzdvihnout hned těch několik prvních scén filmu, které mě dokázaly zaujmout i pobavit (což se mi takhle na začátku snímku stane jen málokdy). Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, za normálních okolností bych dala asi čtyři, ale za skvělý výkon Cilliana Murphyho si film zaslouží i tu pátou. ----"Can you imagine someone dead, hanging from the light fixture in their room, thinking, If my doctor finds out about this, I'm fucked?"----"I don't want to die, I just don't want to be alive."----

Beware the Gonzo (2010)

Přesto, že je celá tahle záležitost silně přitažená za vlasy (a vyhnaná do nereálně působících extrémů) jsem se celkem dobře bavila. Příběh je překvapivě originální i přes to že by se jednotlivé aspekty a momenty mohly zdát klišé. Myslím, že tím hlavním důvodem, proč jsem se u tohoto celkem jednoduchého snímku nenudila byly herecké výkony. Ezra Miller, který je mým oblíbencem od doby co jsem ho viděla jako Kevina mě nezklamal a Jesse McCartney mě stejně jako ve filmu Keith mile překvapil. Co se týče hodnocení, tak váhám mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Pokud bych měla hodnotit jen v rámci žánru, tak bych neváhala a dala tři, protože ve svém žánru se rozhodně jedná o nadprůměrný snímek. Z globálního hlediska mám sice velké dilema, ale nakonec dám asi taky ty tři se zavřenýma očima a kvůli Ezrovi :)

Mládí bez naděje (2010)

Hodně povedená kamera, slušná hudba a fotogenické prostředí, škoda že to tvůrci nebyli schopní využít. Tím to tak končí, protože o smysluplném ději se dle mě nedá hovořit, postavy působí hooodně umělohmotně, stejně jako celý snímek. Tvůrci měli rozhodně hodně vysoké ambice a možná i snahu o vytvoření drsného dramatu ze zbohatlického prostředí střední školy. Na mě to ale celé působilo jen jako jedna prázdná velká bublina v líbivém obalu. Je mi líto, že nemůžu jít s hodnocením výš, protože kamera byla vážně dobrá, ale prostě netuším, za co by byla ta druhá hvězdička.

Nebezpečná známost (2002)

Námět je dobrý. Scénář špatný a dialogy hrozné. Nudila jsem se, zvlášť v druhé půlce a víckrát se na to rozhodně nepodívám, je to ztráta času.