• Krátkometrážní

Wir sind die Nacht (2010)

Pro mě to bylo rozhodně hodně milé překvapení. Nečekala jsem nic a dostala jsem povedený, akcí nabitý a originální upírský snímek. Pokud se v tomhle případě, tedy u tohoto typu filmu dá říct, že působil realisticky a opravdově, tak tohle bude ten případ kdy to řeknu. V rámci žánru, rozhodně špička a pokud jste fanda fantasy filmů a nevadí vám trocha akce, tak rozhodně doporučuji. Scénář svižně odsýpá a Dennis Gansel znovu ukazuje, že ví jak natočit poutavý a zajímavý snímek. To co se opravdu povedlo byl vizuál, který působí (pokud se to dá u fantasy snímku říct) v rámci možností autenticky a ještě se na to hezky dívá. Hudba je taky povedená a herci jsou skvělí. Osobně mi trochu vadila ta akčější druhá polovička a otevřený konec-ne proto, že je otevřený, ale že mi to prostě konkrétně k tomuhle snímku nepasovalo. Celou stopáž se totiž divák setkává s dodetailu promyšleným (fiktivním) světem a celkem nápaditě rozvedenými postavami- a potom přijde tak málo říkající konec...Co se týče mého hodnocení tak hodně váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Objektivně by to asi bylo na ty čtyři. Subjektivně bych dala tři, ale možná to je tím že to není úplně "můj typ" filmu. Nakonec dám asi ty tři, ale jsou hodně silné a dávám je jenom proto, že nemůžu dát tři a půl ;) ----"Žereme, chlastáme, fetujeme, šukáme kolik chceme a nikdy nebudeme tlusté, závislé ani těhotné. Miliony žen by za to vraždily."----

Nepožehnaní (2012)

Poklidně plynoucí příběh v nádherném prostředí, se skvělou kamerou a hudbou. Líbilo se mi, že byly jednotlivé postavy od sebe markantně odlišné a člověk může sledovat, jak se osobnostně vyvíjí, nebo naopak zůstavají stejné. To co mi ale lehce vadilo bylo málo kontextu k dějové linii. Sice se tam někdy objevují podivné prvoplánovitě dramatizující záblesky čehosi, ale svůj účel neplní. Další mínus je podle mě jednoduchost děje samotného, což je dle mého názoru velká škoda, protože námět se dal rozvinout do mnohem větších podrobností a film by pak působil více reálně. To nejsilnější z tohoto snímku je asi atmosféra a celkový dojem, který vytváří vizuální a zvuková stránka. Navíc mlhavá zasněžená krajina dává všemu zajímavý melancholický tón. Ještě musím pochválit výběr herců. Za mě to jsou slabší tři hvězdičky.

One Direction 3D: This Is Us (2013)

Příběh od toho nečekejte, jde spíš o zběžně pojatou historii téhle britské skupiny. Divák má možnost nahlédnou do zákulisí vší té slávy a vidět to celé i z té negativní stránky, kterou popularita má. Snímek jsem viděla ve 3D a musím uznat, že některé efekty byly vážně povedené-hlavně při záběrech na koncertní vystoupení. To je ale asi tak všechno.

Zakázané ovoce (2009)

Podlě mě povedený snímek, pojednávající o střetu dvou rozdílných světů. Je pravda, že po prvních dvaceti minutách se všechno zpomalí a natáhne, konec je už ale zase vydařený. Jestli je v pohledu do sektářské komunity tolik nadsázky a vytažení do extrému jako při pohledu do "normálního" života ve městě, tak není tenhle snímek zas tak realistický, ale to já bohužel (nebo možná naštěstí) nemůžu posoudit...Přesto byl film místy celkem působivý. Líbil se mi vývoj vztahu hlavních hrdinek k onomu "zapovězenému světu" venku i k sobě zároveň. Hezké je i fotogenické prostředí, které dává životu v sektě až reálně strašidelné rozměry. Hudba je taky povedená, ale to je tak všechno. Nejedná se o nic originálního a žádného velkého překvapení jsem se taky nedočkala. Rozhodně nelituju, že jsem snímek viděla i když mi to asi jednou stačilo.

Get Real (1998)

Na to, že to bylo místy hodně klišovité se na tenhle film koukalo celkem dobře. To jediné, co už bylo na mě trochu moc byla melodramatická proslovová scéna v závěru. Mimo to mě ale tenhle snímek mile překvapil a pokud se jen trochu zajímáte o tuhle tématiku, nebo hledáte jen trochu jiný zajímavý a vcelku pohodový snímek, tak vřele doporučuju.

Horší než smrt (2007)

Nic jsem od tohohle filmu nečekala, ale o to víc nadšená jsem byla. Přiznávám se, že jsem se hodně dlouho takhle dobře nebavila. Sice je možná děj ke konci už trochu předvídatelný a posledních patnáct minut lehce rozvleklých, ale stejně je pro mě tenhle snímek rozhodně na úplné špičce v rámci žánru. Je pravda, že humor je místy až morbidně černý a každému to sednout nemusí, ale já jsem místy brečela smíchy. Herecké obsazení bylo dobré a já nemůžu jinak než dát pět, i když trochu slabších hvězdiček.

Další šťastný den (2011)

Snímek s obrovským potenciálem, jehož naprostá většina byla promrhána. Tvůrci si zřejmě řekli "když už, tak už" a doslova do filmu nacpali všechny komplikace, které by se daly nazvat rodinným problémem. Je pravda, že nic není zlehčováno (což je jen dobře), ale při takovéhle koncentraci psychických i fyzických nemocí a slabostí už to je možná lehce za hranicí reálnosti a uvěřitelnosti. Podle mého názoru by v této situaci platilo, že méně je více. Scénář není špatný i když by mi nevadilo to lehce prostříhat. To co mi ale vadilo hodně byly dialogy, ty na mě působily hodně uměle, prvoplánovitě a byly plné klišé. Co se týče hereckých výkonů, tak pro mě jednoznačně dominoval Ezra Miller, Ellen Barkin i Demi Moore mi přišly naprosto umělohmotné a nevěřila jsem jim ani jediné slovo. Co se týče samotných postav, tak by bylo lehčí vypsat ty co mi byly sympatické, protože jejich naprostá většina byla na zabití a nebo neměly prostor se projevit. To co se podle mě povedlo hodně byla hudba a líbilo se mi občasné střídání Benovy kamery a normálního záběru. Za mě to jsou tři hodně slabé hvězdičky a vězte, že ta třetí tam je jenom za skvělý výkon Ezry Millera. ----" Death is actually a more unifying force within family than love. And that's a mind-blowing concept."----

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Tak tohle pro mě bylo velké zklamání. V prvním díle se mi líbila originalita tématu i samotný příběh. Je pravda, že od dvojky už jsem trochu čekala podobnou atmosféru a možná zase nějaký ten útržek mytologie (Kterého se mi ale dostalo, tak v podobě dvou minut). Příběh je placatý a jednoduchý, má spustu logických do očí bijících zádrhelů, podivných pasáží bez souvislostí a celkově jsem si čas od času ťukala na čelo (když to vyjádřím zjemněně). Knižní předlohu jsem nečetla, takže podle toho nemůžu posuzovat, ale tenhle snímek se moc nepovedl a dokonce odešli i něktřeří dobří herci, co se objevili v prvním dílu.

Útěk do divočiny (2007)

Silný příběh. Skvělá kamera. Nádherné prostředí. Velmi vydařené herecké výkony a každých pár minut několik perel v podobě mouder, citátů... a výsledný dojem, který se mi zavrtal hluboko do hlavy. Drobné logické nejasnosti v příběhu a rozvláčnost zcela jistě odpouštím. ----"I read somewhere... how important it is in life not necessarily to be strong... but to feel strong."----You are really good. I mean, you're like, a hundred thousand times better than like any apple I've ever had. I'm not Superman, I'm Supertramp and you're super apple. You're so tasty, you're so organic, so natural. You are the apple of my eye, ha!"----

Attenberg (2010)

Nemám ponětí co to vlastně bylo. Snímek působí přitaženě za vlasy a silně nerealisticky. Snaha o poetizaci a dramatizaci filmu prostřednictvím občasných zajímavých záběrů, celkem originálního prostředí a minimem hudby-vychází nazmar. Pokusy o hluboké scény na mě působily jako parodie na filmy o duševně chorých. Nechápu co měla být pointa, nechápala jsem postavy, to co se tvářilo jako perfektně přirozené na mě působilo mega uměle- možná by prospělo, kdyby nebyla snaha o nenucenost tak velká. Dokoukala jsem to až napotřetí a do budoucna se tomuto filmovému zážitku chystám rozhodně vyhnout.