Nesmrtelná teta (1993)

Jako dítě bych dal čtyři hvězdy....přeci jsem jen vyrostl a na čtyři hvězdy je potřeba trochu víc, něž solidní chameleonnost Jiřiny Bohdalové, ze které šel strach, z rázem debilního Hanzlíka a extrémně přeslazeného Blažka....a navíc ta ústřední písnička se mi zdála už v osmi letech jako totální svačka!

Byl jednou jeden král... (1954)

Jan Werich - král Já I., Vlasta Burian- rádce Atak Dále...............Není co dodávat - český celovečerní kolorovaný primát. Klasický námět Boženy Němcové přenesen na filmové plátno s naprostou originalitou a osobitostí, ku prospěchu erupcím geniality, nejen dvou největších legend válečné a i poválečné filmové a divadelní scény. Vedlejší role princů a jejich obsazení......a prezentace je nezapomenutelné....jako celý tento zářivý pomník již zmíněné (po)válečné české kinematografii.

Šíleně smutná princezna (1968)

Klasika. Výborná řemeslná práce jak ze strany kamery, scénáře, výtvarna, hudebna, písniček, obsazení a režije. Nesmrtelná stálice je pro svou nadčasovost, nadžánrovost a nadgeneračnost určitě lépe koukatelná i na po stopadesáté, než např. Tři oříšky pro popelku.

Muži v říji (2009)

Hodně slušnej pokus o "vesničko má středoevropská", s opravdu smutným avšak o to naléhavějším poselstvím. Všichni zúčastnění herci, neherci, kompars a celý štáb věří tomu co ztvárňují a naprosto se se svými úkoly ztotožňují a to z filmu dělá něco víc........Robert Sedláček a kolektiv má extrémně slušně nakročeno na to stát se nenáviděnými českými umělci, zobrazuje věci tak, že jsou naprosto patrné až poté co s nimi ztotožníte, popřípadě se v některé postavě objevíte......... a to se nám NEJVĚTŠÍM ČECHŮM nelíbí a je jedno jestli jsme MUŽI, nebo ne a jestli jsme březí, nebo V ŘÍJI

Občanský průkaz (2010)

Jsem pozdní sběr 85. Takže se mě dobovost filmu moc nedotkla, stejně jako scénář, pod který se podepsal jak Jarchovský, tak Šabach. Jejichž dozatimní díla cením a obdivuji....Ale tohle je už tak zapamatováni hodné není. Postavy ploché a jednobarevné, dialogy strojené a místy dost zavánějící rychlokvašeností........herecké výkony jsou místy až na pomezí ostudy, hlavně Kristýna Boková a chlapečtí hrdinové a jejich repliky ze začátku smrdí , ke konci je vidět, že přeci jen před kamerou krapet otrkali. Martin Myšička je přesvědčivý jen do chvíle co z něj scénář udělá zuboženou oběť krutovlády jedné strany. Bohužel film je na stejné úrovni jako soundtrack. Celkově nevyvážený, i když se opírá o osvědčené a fungující (herci, témata ,nadprůměrná kamera, melodramatičnost doby dávno minulé), opakováním a vrstvením průměru vzniká podprůměr. Nebýt Ani Geislerové, Jaromíra Dulavy a Václava Kopty, společně s malými hrdiny(práskačem a bratrem hlavní hrdiny-tenhle chlapec mě bavil snad nejvíc s celýho filmu) ani bych tu třetí hvězdu neudělil

Pařba v Bangkoku (2011)

Souhlasím s konstruovanou záležitostí. Souhlasím s levnou kopírkou za velký prachy. Mnoho povyku pro nic. Jednička nebyla taky nějak extrémně sqělá, spíše dobrá trefa...Tak to Phillips vyzkoušel na podruhé. Z některých situací vybrousil dokonale, v jiných si vystačil s osvědčenými postupy z jedničky-takže nuda.....PO PRAVDĚ NEČEKAL JSEM NIC.Takže jsem nic nedostal. Místo avizované trojky, bych se raději přikláněl k filmu kde by hlavním hrdinou byl pan Chow, ten je naprostou kometou druhého dílu, né že by v prvním dílu nebyl dosti vidět, ale Ken Jeong dostal víc prostoru a pořádně si to užíval, dokonce předčil i Zacha... a to je zatr kumšt.

Na doraz (2010)

Přečetl jsem si pár komentářů a musím říct, že na každém šprochu pravda je. Downey hraje Downeyho. Jako "sjetej" přesvědčil. Zach je naprosto úchvatnej a potvrzuje, že si zaslouží konečně pořádně zneužít, třeba ve vypalovačce od Coenů. Dost bylo totálních tydýtů. Je vyšší level. Scéna s R. McBridem je dost kontroverzní, až trapná a zachází do absurdna. Scéna kde si ho Ethan honí v autě, není dobrá ani do bonusů na DVD. Začátek je naprosto klišovitě nezajímavej a film se rozjíždí se až na záchodech před motelem, výbornou scénou kdy manželka trenérovi oznamuje, že se sním chce rozvést. A to na plný koule až do překousnutí pupeční šňůry medvědem. Hlášek je tu mraky..."Píte? Nablil jsem ti do rány." Skvělý záběry, příjemná a všudypřítomně vhodně doplňující muzika. Dobře jsem se bavil, pětkrát explodoval smíchy, to se zas tak často nestává..........Zach mě tu bavil víc než celá banda z HANGOVER.